Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prośba o zmianę spłaty zadłużenia29 Sierpnia 2011

  napisać pismo do banku i na co się powołać, czy jest możliwe aby bank udzielił mi skredytowania zadłużenia nie posiadam umowy na stałe? Należałoby napisać do banku (...)

 • Przedawnienie opłat za prowadzenie rachunku12 Stycznia 2009

  sposób mogę uzyskać od banku pismo/ potwierdzenie, że te należności są 'przedawnione'? Czy jest jakiś specjalny tryb, w którym powinienem się do banku, aby 'przedawnienie' (...)

 • Przewłaszczenie samochodu20 Lipca 2006

  zawieszającym. Wtedy po stronie banku powstaje obowiązek przeniesienia własności na klienta – dłużnika. Przed podjęciem jakichkolwiek ostatecznych działań konieczne jest zażądanie, by bank (...)

 • Zajęcie wspólnego rachunku bankowego18 Kwietnia 2008

  wypowiedzenia umowy. Wspólnicy złożyli w banku wniosek o zamknięcie rachunku. Pismo to zostało zignorowane. Minęło kilka miesięcy, a rachunek bankowy nadal istnieje. Ze strony banku (...)

 • Niespłacenie karty kredytowej.17 Czerwca 2015

  . Część ogólna, LEX, 2014, komentarz do art. 120 i powołana tam literatura). Bieg przedawnienia co do roszczeń banku wobec Pani rozpoczął się zatem z dniem, w którym zgodnie (...)

 • Odpowiedzialność adwokata względem reprezentowanego przez niego klienta1 Marca 2011

  ubezpieczenia. Aby jednak adwokat został ukarany w ramach odpowiedzialności dyscyplinarnej, konieczne jest zawiadomienie Okręgowej Rady Adwokackiej, do której pełnomocnik przynależy. Stosowne (...)

 • Zwrot kosztów pogrzebu przez bank7 Maja 2009

  przyjętymi w danym środowisku". Skoro koszty pogrzebu pokrywane są w takim przypadku ze środków zgromadzonych przez zmarłego, to powinny być one dostosowane do środowiska zmarłego. Nie (...)

 • Praca na czarno1 Sierpnia 2001

  prawa przez pracodawców. Pracownicy często, aby w ogóle mieć pracę godzą się na takie warunki. Aby doprowadzić do uznania okresu pracy na czarno za okres zatrudnienia należy zwrócić się do (...)

 • Doręczenie wezwania i nakazu zapłaty17 Listopada 2005

  gospodarczym, gdzie powód powinien dołączyć do pozwu odpis reklamacji lub wezwania do dobrowolnego spełnienia żądania i oświadczenia co do stanowiska pozwanego w tym przedmiocie oraz (...)

 • Jak usunąć swoją historię kredytowa z BIK? 8 Czerwca 2015

  ; (wskazać rodzaj zawartej umowy) i proszę o sporządzenie stosownego wniosku do Biura Informacji Kredytowej w powyższej sprawie”. Zaznaczyć jednak należy, iż skierowane do banku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane