Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uzupełnienie apelacji7 Lutego 2007

  apelacyjnego. Czy mogę skutecznie wysłać pismo "uzupełnienie apelacji" do sądu okręgowego, czy też mam czekać, aż przyjdzie jakieś pismo już z sądu apelacyjnego? Bardzo bym chciał, (...)

 • Postępowanie cywilne po oddaleniu apelacji19 Lutego 2008

  Sąd oddalił apelację pozwanego w sprawie o zapłatę. Powódka chce domagać się zasądzonej kwoty. Czy powódka musi zwrócić się do sądu o wydanie odpisu wyroku? Jeśli tak, to jaka jest opłata (...)

 • Nowe okoliczności we wniosku dowodowym po apelacji29 Czerwca 2007

  apelacji nie można jej uzupełniać. Sąd rozpozna sprawę w granicach apelacji złożonej w terminie (art. 378 § 1 kpc). Z pytania jednak wynika, że chodzić może nie tyle o uzupełnienie (...)

 • Uzupełnienie apelacji22 Listopada 2005

  Jak powinno wyglądać uzupełnienie apelacji? Jakie przepisy wskazują na to, że uzupełnienie apelacji jest dopuszczalne (chodzi mi o wymienienie art. przy podawaniu podstawy prawnej)? Jeśli (...)

 • Doręczenie pisma pod nieobecność adresata24 Sierpnia 2006

  nadawcy (sądowi). Art. 136 kpc obliguje strony i ich przedstawicieli do zawiadamiania sądu o każdej zmianie swego zamieszkania. Sankcją za brak poinformowania o takiej zmianie jest pozostawienie (...)

 • Uwzględnienie uzupełnienia apelacji25 Maja 2007

  Powód złożył pismo procesowe "uzupełnienie apelacji". Czy sąd apelacyjny ma obowiązek rozpatrzyć argumenty zawarte w dodatkowym, złożonym już po apelacji, ale jeszcze przed rozprawą, (...)

 • Cofnięcie apelacji28 Czerwca 2004

  postępowania stanie się prawomocne z chwilą upływu terminu do złożenia zażalenia na to postanowienie (czyli z upływem 7 dni od doręczenia postanowienia o umorzeniu lub od ogłoszenia postanowienia (...)

 • Uzupełnienie apelacji5 Lipca 2010

  nowych zarzutów po upływie terminu do wniesienia apelacji, a gdyby nie obowiązywała zasada dopuszczalności zmiany zarzutów apelacji, zbędne byłoby wprowadzenie od niej wyjątku (...)

 • Modyfikacja wniesionej apelacji7 Grudnia 2006

  zaskarżenia pierwszoinstancyjnego wyroku. Nie będzie zatem mowy o odwołaniu wniesionej apelacji, a raczej o modyfikacji jej treści.     postępowanie przed sądem, apelacja, (...)

 • Oddalenie wniosku dowodowego7 Sierpnia 2008

  to nieprzydatnością tego przedmiotu w sprawie, z uwagi na oddalenie wniosku dowodowego. Wówczas sędzia przewodniczący wyda zarządzenie o zwrocie tego przedmiotu.   Sąd odrzucając (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane