Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wniosek o wznowienie postępowania24 Kwietnia 2006

  Nakaz płatniczy został wydany na podstawie nieważnego weksla. Weksel był wystawiony in blanco na inne zobowiązanie. Na wekslu wyraźnie oznaczono, że jest ważny tylko razem z deklaracją (...)

 • Wniesienie zarzutów od nakazu zapłaty1 Lipca 2004

  tego czynić. Wniesienie zarzutów nie powoduje bowiem, że nakaz zapłaty staje się nieskuteczny. Jednakże zarzuty muszą mieć jakąś podstawę, a nie mogą być tylko oparte na żądaniu rozłożenia (...)

 • Podmiot składający skargę do PIP9 Marca 2009

  Informacji Publicznej. Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej, jest udostępniana na wniosek. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym1 Lipca 2004

  znajduje się na na stronie: Zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Zarzuty od nakazu zapłaty, jak każde pismo procesowe powinno zawierać: oznaczenie sądu, do którego (...)

 • Dopuszczalność zmiany treści wnoszonego sprzeciwu12 Lipca 2006

  , który brzmi „pismo wniesione przez adwokata, (...) które nie zostało należycie opłacone, przewodniczący zwraca bez wezwania o uiszczenie opłaty, jeżeli pismo podlega opłacie w wysokości (...)

 • Zaskarżenie nakazu postępowaniu upominawczym5 Stycznia 2007

  . W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, a przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu razem z wezwaniem na rozprawę. Nakaz zapłaty (...)

 • Klauzula na nieprawomocnym nakazie7 Września 2005

  wykonaniu jako prawomocne/natychmiast wykonalne. Tytuł niniejszy udzielono (tu moje nazwisko) na nieprawomocnym nakazie zapłaty. "Na nieprawomocnym nakazie zapłaty" - co to za sformułowanie, to (...)

 • Brak adresu spółki a bezskuteczność egzekucji14 Stycznia 2008

  od tej spółki (bo jej nigdzie nie ma). Czy nakaz zapłaty uprawomocni się, skoro do sądu wróci nakaz z adnotacją, że adres spółki jest nieaktualny? Zapewne nie i zostanę zobowiązany do (...)

 • Nakaz wypłaty zaległego wynagrodzenia11 Czerwca 2007

  Czy inspektor PIP może nakazać, na podstawie pisemnego zawiadomienia złożonego do PIP przez pracownika, wypłatę zaległego wynagrodzenia wobec byłego pracownika. Byłemu pracownikowi (...)

 • Domaganie się zapłaty po przedawnieniu raty 14 Kwietnia 2009

  W maju 1999 roku zawarłem kredyt na zakup ratalny w banku. Kwota kredytu wyniosła 4 572,72 zł kredyt został udzielony na okres 24 miesięcy. W umowie bank zastrzega sobie prawo do wystawienia tytułu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane