Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  na posiedzeniu niejawnym wydaje zaświadczenie, w którym stwierdza, że wyrok zaoczny lub nakaz zapłaty został uznany za doręczony na oznaczony adres w trybie określonym w § (...)

 • Wniosek o wznowienie postępowania24 Kwietnia 2006

  Nakaz płatniczy został wydany na podstawie nieważnego weksla. Weksel był wystawiony in blanco na inne zobowiązanie. Na wekslu wyraźnie oznaczono, że jest ważny tylko razem z deklaracją (...)

 • Zarzuty w postępowaniu nakazowym1 Lipca 2004

  znajduje się na na stronie: Zarzuty od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Zarzuty od nakazu zapłaty, jak każde pismo procesowe powinno zawierać: oznaczenie sądu, do którego (...)

 • Podmiot składający skargę do PIP9 Marca 2009

  Informacji Publicznej. Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej, jest udostępniana na wniosek. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie

 • Dopuszczalność zmiany treści wnoszonego sprzeciwu12 Lipca 2006

  , który brzmi „pismo wniesione przez adwokata, (...) które nie zostało należycie opłacone, przewodniczący zwraca bez wezwania o uiszczenie opłaty, jeżeli pismo podlega opłacie w wysokości (...)

 • Zaskarżenie nakazu postępowaniu upominawczym5 Stycznia 2007

  . W razie prawidłowego wniesienia sprzeciwu nakaz zapłaty traci moc, a przewodniczący wyznacza rozprawę i zarządza doręczenie powodowi sprzeciwu razem z wezwaniem na rozprawę. Nakaz zapłaty (...)

 • Brak adresu spółki a bezskuteczność egzekucji14 Stycznia 2008

  od tej spółki (bo jej nigdzie nie ma). Czy nakaz zapłaty uprawomocni się, skoro do sądu wróci nakaz z adnotacją, że adres spółki jest nieaktualny? Zapewne nie i zostanę zobowiązany do (...)

 • Przestępstwo fałszywych zeznań29 Grudnia 2003

  będzie możliwe przedstawienie przez pozwanego dowodów na nieprawdziwość faktów powołanych przez powoda w pozwie. Konsekwencją udowodnienia, że nakaz zapłaty został wydany w oparciu o nieprawdziwe

 • Nakaz wypłaty zaległego wynagrodzenia11 Czerwca 2007

  Czy inspektor PIP może nakazać, na podstawie pisemnego zawiadomienia złożonego do PIP przez pracownika, wypłatę zaległego wynagrodzenia wobec byłego pracownika. Byłemu pracownikowi (...)

 • Różnice między wyrokiem a nakazem zapłaty5 Października 2004

  jedynie wypisane żądanie doprecyzowania, czy chodzi o wyrok, czy nakaz zapłaty, gdyż nakaz zapłaty był prawomocny jedynie w mniejszej części. Czy zamiana nazwy wyrok na nakaz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane