Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Powołanie i zatrudnianie rektora3 Czerwca 2009

  podstawie powołania został nawiązany stosunek pracy. Czy trafne jest stosowanie do rektora jako organu jednoosobowego uczelni powołanego przez założyciela zgodnie z wymogami art. 80 ustawy o (...)

 • Obowiązki rektora uczelni związane z bezpieczeństwem i higiena15 Grudnia 2011

  higieniczne użytkowanie posiadanych przez uczelnię obiektów, urządzeń i terenów sportowych, a także do zapewnienia nadzoru osób do tego upoważnionych w czasie realizacji (...)

 • Bezpłatny urlop dla pracownika akademickiego4 Kwietnia 2011

  oraz podnosić swoje kwalifikacje, wydaje się, że uzyskanie zgody rektora nie powinno budzić problemów. Szczegółowe zasady i tryb udzielania urlopów bezpłatnych powinien regulować

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym22 Września 2006

  można wzywać lub zawiadamiać osoby telefonicznie albo w inny sposób stosownie do okoliczności, pozostawiając w aktach odpis nadanego komunikatu z podpisem osoby nadającej. Doręczenie bez zachowania

 • Zarząd przymusowy we wspólnocie mieszkaniowej16 Maja 2005

  bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma procesowego do sądu. Jeżeli (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  wyłączenie internetu na okres od 1.07.04 do 1.11.04 z powodu wyjazdu za granicę". Wyjechałem w ten sam dzień, w którym złożyłem pismo. Będąc już w autokarze, dzwoni do mnie pani (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  postępowania, lecz do postępowań wcześniejszych. W takim przypadku nie można ubiegać się o zwrot kosztów. Zgodnie bowiem z art. 206 kkw, sąd wzywa osobę zobowiązaną do uiszczenia (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  decyzji administracyjnych nie można odnosić do osoby pełniącej obowiązki. Jak już wskazaliśmy może to prowadzić do naruszania Konstytucji poprzez naruszenie zasady praworządności, gdyż (...)

 • Pismo procesowe w postępowaniu gospodarczym28 Października 2005

  pełnomocnika, pismo należy doręczyć pełnomocnikowi). W takiej sytuacji, do pisma procesowego wniesionego do sądu powinien być dołączony dowód doręczenia drugiej stronie odpisu pisma (...)

 • Doręczenia a nowe miejsce zamieszkania5 Grudnia 2005

  zamieszkania adresata, to pismo procesowe pozostanie w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia. Jeśli więc do adresatki zostało skierowane pismo procesowe, z którym się w rzeczywistości (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • czesne za studia niestacjonarne a powtarzanie semestru

  dzień dobry, mam pytanie. Jestem studentką zaoczną, całkowitą sierota. Przez problemy rodzinne powtarzałam rok. Przeczytałam gdzies, że jak jest (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Stypendium - pomoc prawna

  Mam prośbę, czy może ktoś coś doradzić odnośnie negatywnie rozpatrzonego odwołania od stypendium rektora, znas się ktoś na tym? Można coś w (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane