Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy zniesławiono moją osobę. 24 Czerwca 2015

  pomawiającemu Być może – jeśli żywią Państwo chęć polubownego rozstrzygnięcia sprawy – warto uciec się do koncyliacyjnych metod, tj. wystosować do pomawiającego pismo (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  się wymagalne. 4. Bieg przedawnienia zawiesza się na okres od dnia wniesienia reklamacji lub wezwania do zapłaty do dnia udzielenia odpowiedzi na reklamację lub wezwania do zapłaty i (...)

 • Powołanie i zatrudnianie rektora3 Czerwca 2009

  podstawie powołania został nawiązany stosunek pracy. Czy trafne jest stosowanie do rektora jako organu jednoosobowego uczelni powołanego przez założyciela zgodnie z wymogami art. 80 ustawy o (...)

 • Obowiązki rektora uczelni związane z bezpieczeństwem i higiena15 Grudnia 2011

  higieniczne użytkowanie posiadanych przez uczelnię obiektów, urządzeń i terenów sportowych, a także do zapewnienia nadzoru osób do tego upoważnionych w czasie realizacji (...)

 • Bezpłatny urlop dla pracownika akademickiego4 Kwietnia 2011

  oraz podnosić swoje kwalifikacje, wydaje się, że uzyskanie zgody rektora nie powinno budzić problemów. Szczegółowe zasady i tryb udzielania urlopów bezpłatnych powinien regulować

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  opisanej przez Panią sytuacji z całą pewnością doszło do naruszenia dóbr osobistych w postaci prawa do szacunku i dobrego imienia a także do ochrony swojej prywatności. Bardzo (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  sporu co do istnienia samego prawa nie będzie, bądź gdy żądanie wydania albo odebrania przedmiotów wiązać się będzie z innymi umowami (np. umową użyczenia) albo odnosić się będzie do (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym22 Września 2006

  można wzywać lub zawiadamiać osoby telefonicznie albo w inny sposób stosownie do okoliczności, pozostawiając w aktach odpis nadanego komunikatu z podpisem osoby nadającej. Doręczenie bez zachowania

 • Matka mojego dziecka zabrania mi kontaktów z synem. 3 Lipca 2015

  zawierać sygnaturę akt. § 3. Do pisma należy dołączyć pełnomocnictwo, jeżeli pismo wnosi pełnomocnik, który przedtem nie złożył pełnomocnictwa. § 3 . Przepisu § (...)

 • Zarząd przymusowy we wspólnocie mieszkaniowej16 Maja 2005

  bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma procesowego do sądu. Jeżeli (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • czesne za studia niestacjonarne a powtarzanie semestru

  dzień dobry, mam pytanie. Jestem studentką zaoczną, całkowitą sierota. Przez problemy rodzinne powtarzałam rok. Przeczytałam gdzies, że jak jest (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane