Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Powołanie i zatrudnianie rektora3 Czerwca 2009

  podstawie powołania został nawiązany stosunek pracy. Czy trafne jest stosowanie do rektora jako organu jednoosobowego uczelni powołanego przez założyciela zgodnie z wymogami art. 80 ustawy o (...)

 • Obowiązki rektora uczelni związane z bezpieczeństwem i higiena15 Grudnia 2011

  higieniczne użytkowanie posiadanych przez uczelnię obiektów, urządzeń i terenów sportowych, a także do zapewnienia nadzoru osób do tego upoważnionych w czasie realizacji (...)

 • Bezpłatny urlop dla pracownika akademickiego4 Kwietnia 2011

  oraz podnosić swoje kwalifikacje, wydaje się, że uzyskanie zgody rektora nie powinno budzić problemów. Szczegółowe zasady i tryb udzielania urlopów bezpłatnych powinien regulować

 • Zwrot pisma w sprawach gospodarczych7 Marca 2007

  poprawienia lub uzupełnienia pisma albo uiszczenia opłaty nie krótszy niż miesiąc. § 2. Po bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie (...)

 • Praca nauczyciela akademickiego10 Października 2005

  rozpoczęcia działalności gospodarczej. Ten ostatni przepis według brzmienia ustawy znajduje zastosowanie także do nauczyciela akademickiego szkoły niepublicznej. uczelnia, szkolnictwo wyższe, (...)

 • Doręczanie pism w postępowaniu karnym22 Września 2006

  można wzywać lub zawiadamiać osoby telefonicznie albo w inny sposób stosownie do okoliczności, pozostawiając w aktach odpis nadanego komunikatu z podpisem osoby nadającej. Doręczenie bez zachowania

 • Zarząd przymusowy we wspólnocie mieszkaniowej16 Maja 2005

  bezskutecznym upływie terminu przewodniczący zwraca pismo stronie. Pismo zwrócone nie wywołuje żadnych skutków, jakie ustawa wiąże z wniesieniem pisma procesowego do sądu. Jeżeli (...)

 • Ustalenie danych osobowych strony umowy17 Grudnia 2004

  wyłączenie internetu na okres od 1.07.04 do 1.11.04 z powodu wyjazdu za granicę". Wyjechałem w ten sam dzień, w którym złożyłem pismo. Będąc już w autokarze, dzwoni do mnie pani (...)

 • Środek odwoławczy składany za granicą19 Marca 2009

  postępowania, lecz do postępowań wcześniejszych. W takim przypadku nie można ubiegać się o zwrot kosztów. Zgodnie bowiem z art. 206 kkw, sąd wzywa osobę zobowiązaną do uiszczenia (...)

 • Pismo procesowe w postępowaniu gospodarczym28 Października 2005

  pełnomocnika, pismo należy doręczyć pełnomocnikowi). W takiej sytuacji, do pisma procesowego wniesionego do sądu powinien być dołączony dowód doręczenia drugiej stronie odpisu pisma (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Postępowanie dyscyplinarne

  Jestem studentem i właśnie miałem bronić swoją pracę dypl., tylko problem w tym, że uczelnia zarzuca mi plagiat i z tego tytułu wszczęła przeciwko (...)

 • czesne za studia niestacjonarne a powtarzanie semestru

  dzień dobry, mam pytanie. Jestem studentką zaoczną, całkowitą sierota. Przez problemy rodzinne powtarzałam rok. Przeczytałam gdzies, że jak jest (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Stypendium - pomoc prawna

  Mam prośbę, czy może ktoś coś doradzić odnośnie negatywnie rozpatrzonego odwołania od stypendium rektora, znas się ktoś na tym? Można coś w (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane