Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kłopotliwy sąsiad4 Stycznia 2013

  24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2008 r. Nr 133, poz. 848 ze zm.) w związku z art. 156 par. 1-4 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  . Tutaj znów należy wskazać właściwy adres do doręczeń, a do tego dokładnie opisać, iż dowiedział się Pan o wydaniu nakazu zapłaty dopiero z zawiadomienia o (...)

 • Podejrzenie sfałszowania opinii biegłego27 Września 2006

  moja graniczy z ulicą publiczną). W swoim projekcie biegła zabiera z mojego gruntu właśnie ten pas o szerokości 1 m. Biegła nie wyznaczyła innych możliwych dojazdów do działek (...)

 • Dopuszczanie dowodów przez sąd karny12 Stycznia 2004

  dla oskarżonego, a więc m.in siostrze oskarżonego. Jeżeli chodzi o zakres dowodów w analizowanej sprawie, należy stwierdzić, że sąd może dopuścić dowód z opinii biegłych z ODK. (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  służącą twórcy do prowadzenia działalności w dziedzinie kultury i sztuki, zastosowanie w tym przypadku znajdą przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, jeśli zaś mamy do (...)

 • Zaoczne złożenie zeznań9 Kwietnia 2010

  przyczyny określone w art. 170 § 1 kpk. Reasumując, może Pan wnioskować do sądu o zmianę terminu przesłuchania. Sąd właściwie powinien przychylić się do takiej prośby, ale (...)

 • Niebieska karta12 Marca 2010

  policjant sporządza ją na miejscu interwencji (w obecności sprawcy) lub bezpośrednio po jej zakończeniu w jednostce organizacyjnej Policji. Z racji tego, iż przebywa Pan za granicą wątpliwe (...)

 • Byłam nagrywana przez mojego męża bez mojej zgody. 26 Czerwca 2015

  opisanej przez Panią sytuacji z całą pewnością doszło do naruszenia dóbr osobistych w postaci prawa do szacunku i dobrego imienia a także do ochrony swojej prywatności. Bardzo (...)

 • Projekt budowlany jako informacja publiczna 29 Sierpnia 2011

  przypadku, gdy osoba fizyczna lub przedsiębiorca rezygnują z przysługującego im prawa.  3. Nie można, z zastrzeżeniem ust. 1 i 2, ograniczać dostępu do informacji o sprawach (...)

 • Interwencja funkcjonariuszy Policji3 Sierpnia 2005

  W jaki sposób uzyskać kopię notatki policyjnej z przeprowadzonej interwencji? Podczas przeprowadzania określonych czynności przez funkcjonariuszy Policji np. interwencji sporządzane (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane