Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dostęp do dokumentów po śmierci pacjenta 4 Września 2009

  naruszenia praw przysługujących osobie uprawnionej.Naszym zdaniem uprawniony powinien powołać się w szpitalu na ten przepis, a jeśli to nie poskutkuje, powinien złożyć wniosek do Rzecznika (...)

 • Naruszenie praw pacjenta2 Sierpnia 2005

  Praw Pacjenta NFZ (w centrali NFZ) lub rzecznika praw pacjenta działającego przy danym oddziale NFZ. Każda w powyższych skarg powinna w zasadzie zawierać uzasadnienie, w (...)

 • Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego6 Grudnia 2011

  Rzeczników Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego. 2. Do zadań Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego należy w szczególności: 1) pomoc w dochodzeniu (...)

 • Brak zgody na wydanie dokumentacji medycznej12 Kwietnia 2011

  złożyć dyspozycji co do dostępu do dokumentacji nie został nadal rozwiązany w przepisach prawa. Wydaje się zatem, że stosowna interwencja w Biurze Rzecznika Praw Pacjenta (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  kumulatywną ochroną wzoru – jako wzoru przemysłowego i dzieła. Ochrona praw majątkowych do utworu, przewidziana w przepisach prawa autorskiego, nie ma zastosowania tylko do wytworów (...)

 • Małżeństwo a prawo do ponownego wniesienia skargi 12 Lipca 2010

  organu gminy do usunięcia uchybienia. W związku z powyższym WSA odrzucił moją skargę. Wówczas ponownie wezwałem organ gminy do usunięcia uchybienia i złożyłem w odpowiednim terminie ponowną (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  Polskiej czasowo, a także przedmiotów, które znajdują się na tym obszarze w komunikacji tranzytowej. Ochrona praw majątkowych do utworu, przewidziana w przepisach prawa autorskiego, nie ma zastosowania (...)

 • Odmowa badań przez osobę pokrzywdzoną18 Kwietnia 2007

  bólu zęba, ulegli dopiero po interwencji u Rzecznika Praw Pacjenta. Czy Pani X może odmówić badań? Czy prokurator może wykorzystać wyniki badań w sprawie opiekuńczej? Co do (...)

 • pozew o eksmisję7 Czerwca 2009

  art. 2 Ustawy tj. do osób używających lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności. Prawo do lokalu socjalnego może zatem przysługiwać jedynie osobom, które (...)

 • Skorzystanie z rękojmi i gwarancji2 Marca 2005

  zasilany gazem z instalacji montowanej u Autoryzowanego Dealera - takie były warunki utrzymania praw do gwarancji. Dodatkowo korzystam z wysokiej jakości paliw firmy X. Jak zmusić nieuczciwego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane