Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Naruszenie praw pacjenta2 Sierpnia 2005

  Praw Pacjenta NFZ (w centrali NFZ) lub rzecznika praw pacjenta działającego przy danym oddziale NFZ. Każda w powyższych skarg powinna w zasadzie zawierać uzasadnienie, w (...)

 • Prawo autorskie i wzór przemysłowy3 Lipca 2006

  kumulatywną ochroną wzoru – jako wzoru przemysłowego i dzieła. Ochrona praw majątkowych do utworu, przewidziana w przepisach prawa autorskiego, nie ma zastosowania tylko do wytworów (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  Polskiej czasowo, a także przedmiotów, które znajdują się na tym obszarze w komunikacji tranzytowej. Ochrona praw majątkowych do utworu, przewidziana w przepisach prawa autorskiego, nie ma zastosowania (...)

 • pozew o eksmisję7 Czerwca 2009

  art. 2 Ustawy tj. do osób używających lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności. Prawo do lokalu socjalnego może zatem przysługiwać jedynie osobom, które (...)

 • Skorzystanie z rękojmi i gwarancji2 Marca 2005

  zasilany gazem z instalacji montowanej u Autoryzowanego Dealera - takie były warunki utrzymania praw do gwarancji. Dodatkowo korzystam z wysokiej jakości paliw firmy X. Jak zmusić nieuczciwego (...)

 • Stwierdzenie prawomocności postanowienia6 Lutego 2008

  postanowienie o przysądzeniu własności. W jaki sposób wystąpić do sądu o stwierdzenie prawomocności postanowienia o przysądzeniu własności? Czy można to zrobić przez złożenie do sądu (...)

 • Kasacja w postępowaniu karnym25 Maja 2009

  osobie, co do której istnieją podstawy do uznania, że uiszczenie ich byłoby dla niej zbyt uciążliwe ze względu na sytuację rodzinną, majątkową i wysokość dochodów, jak również (...)

 • Postępowanie przed Rzecznikiem Konsumentów16 Lutego 2005

  zwraca, dlatego zwróciłem się do rzecznika który kazał czekać nie udzielając odpowiedzi, jak długo może to potrwać. Przedsiębiorca, do którego zwrócił się Rzecznik Konsumentów (...)

 • Możliwości zmiany prawomocnego wyroku22 Lipca 2010

  Generalnego albo Rzecznika Praw Obywatelskich. Oczywiście podmioty te musiałyby najpierw stwierdzić, że istnieją podstawy do złożenia kasacji, a tymi są uchybienia formalne (np. niewłaściwy (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • - Kupię Tuska i zrobię z niego niewolnika.

  W CZYM http://niepoprawni.pl/grafika/po-w-tle-pzprjpg http://www.google.pl/imgres?q=PIS&hl=pl&sa=G&biw=1015&bih=563&gbv=2&tbm=isch&tbnid=ebCyCVwtacX_UM:&imgrefurl=http://www.marki.net.pl/o-partii-pis-7655&docid=4_BGMCX9sgozNM&w=1670&h=1670&ei=ZsptTqm3Gofvsgbtpum8BA&zoom=1&iact=rc&dur=0&page=1&tbnh=134&tbnw=134&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=82&ty=59 (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane