Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dofinansowanie dla niepełnosprawnych pracowników21 Listopada 2006

  PFRON wypłaca przez okres roku w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy pracownika. Po upływie tego okresu, o pracodawca może wystąpić do PFRON z wnioskiem o przedłużenie wypłacania (...)

 • Zaliczka za grudzień a pit-363 Października 2012

  W tym roku zmienia się sposób płacenia zaliczki na pit za grudzień/4 kwartał. Zaliczkę trzeba uiścić do 20 stycznia i obliczyć w taki sam sposób jak za poprzednie miesiące.Czy jeśli (...)

 • Terminy zapłaty podatku a formy opodatkowania29 Sierpnia 2005

  obliczony w opisany powyżej sposób podatek będzie niższy niż suma zaliczek pobranych za poprzednie miesiące. Inaczej ustala się zaliczkę za grudzień, uiszcza się ją bowiem (...)

 • Prawo do pomocy publicznej z PFRON16 Września 2009

  wyżej), to pomocy nie powinna otrzymać. pomoc publiczna, osoby niepełnosprawne, PFRON, ustawa antykryzysowa, wytyczne unijne

 • Powództwo o zapłatę wynagrodzenia9 Stycznia 2008

  2008 r. Pracodawca otrzymał wypowiedzenie, ale ja do dnia dzisiejszego, czyli do dnia 10.01.2008 r., nie otrzymałam wynagrodzenia za grudzień. Istnieje możliwość, że nie dostanę również (...)

 • Dochody z wynajmu mieszknia23 Września 2005

  poprzednie). Takie reguły obowiązują w odniesieniu do zaliczek za kolejne miesiące do listopada. Zaliczkę za grudzień uiszcza się w wysokości należnej za listopad. Zaliczki (...)

 • Wysokość wynagrodzenia i odprawy z FGŚP 19 Listopada 2008

  zgłoszenia wniosku o upadłość? Wypłata świadczenia m. in.  z tytułu roszczenia o wynagrodzenie za pracę kwota świadczenia za okres jednego miesiąca nie może przekraczać przeciętnego (...)

 • Zarzut przedawnienia w zarzutach od nakazu11 Lutego 2004

  Pana ugoda zawierała rówież postanowienia dotyczące sposobu zapłaty odsetek za opóźnienia za okres kwiecień 2000r. - 30 grudzień 2000r., to sąd może uznać zawartą ugodę za (...)

 • Rolnik a refundacja składek z PFRON24 Kwietnia 2009

  refundacji z PFRON-u? Osoby o stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym uznaje się za niepełnosprawne, z tym że:  osoby, którym przysługuje zasiłek (...)

 • Zakres kontroli podatkowej podatnika13 Lipca 2004

  zobowiązania podatkowe za miesięca styczeń-listopad 1998 uległy przedawnieniu, natomiast zobowiązanie podatkowe za grudzień 1998 r. przedawni się dopiero z końcem 2004 r. (termin płatności (...)

 • Zaksięgowanie faktur na usługę z zagranicy12 Lutego 2007

  datą wystawienia faktury, a więc w tym wypadku za grudzień (musi skorygować złożoną deklarację VAT-7 za grudzień). W przypadku importu usług fakturę wewnętrzną wystawia (...)

 • Zaksięgowanie umorzenia pożyczki28 Marca 2007

  możemy ww. umorzenie pożyczki uznać za koszt działalności statutowej, a jeśli nie, to czy w tym przypadku nie powinniśmy odprowadzić podatku, tak jak w przypadku składek PFRON, które też (...)

 • Podatek VAT24 Listopada 2005

  Czy nadwyżka podatku naliczonego nad należnym wykazana w deklaracji VAT-7 za miesiąc grudzień przechodzi na następny rok, tzn. może być rozliczona w styczniu następnego roku? Do 25 stycznia (...)

 • Ulga z tytułu zabiegów rehabilitacyjnych dziecka25 Kwietnia 2006

  . 7a wskazanej ustawy za wydatki podlegające odliczeniu, uważa się wydatki poniesione na m.in.: odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym, odpłatność za pobyt na leczeniu w zakładzie (...)

 • Dochody nierezydenta z nieruchomości w Polsce24 Maja 2006

  poprzedni, zaś zaliczkę za grudzień w wysokości należnej za listopad uiszcza się w terminie do dnia 20 grudnia bez składania deklaracji. Zgodnie z art. 44 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku (...)

 • Wypowiedzenie pracy złożone przez pracownika3 Kwietnia 2008

  wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop (Dz.U.1997.2.14).Wspomnieć jednak należy o treści art. 167[1] k.p. Wedle tego przepisu w okresie wypowiedzenia umowy (...)

 • Ustalenie wysokości podstawy zasiłku chorobowego13 Grudnia 2006

  wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Zatem w przedstawionym przypadku będzie to również miesiąc grudzień (...)

 • Zawieszenie postępowania egzekucyjnego a zajęcie7 Listopada 2007

  to jest grudzień i styczeń na moją rzecz? Zawieszenie postępowania egzekucyjnego powoduje zawieszenie wszystkich nowych czynności egzekucyjnych dokonywanych przez komornika. Jednocześnie zgodnie z (...)

 • Odprawa dla zwalnianego pracownika28 Grudnia 2006

  uwzględnia się najbliższe miesiące, za które pracownikowi przysługiwało takie wynagrodzenie.   Jeśli więc za czas na zwolnieniu chorobowym pracownik nie otrzymuje premii, to do (...)

 • Zmiany w podof od 1 stycznia 2007 r.30 Listopada 2006

  , który stanowi, jakiej działalności nie uznaje się za działalność gospodarczą, budzi obawy podatników świadczących czynności na podstawie tzw. samozatrudnienia. Zgodnie ze wskazanym przepisem (...)

 • Zatajenie informacji o właściwości produktu17 Listopada 2005

  regresywnie podjąłem ją u producenta. Ponieważ nie zwróciłem skorodowanych kratek, zapłaciłem za nie pewną kwotę, natomiast producent domaga się zapłaty za nowe kratki. Wystawił fakturę (...)

 • Przedawnienie a postępowanie karne29 Kwietnia 2010

  zobowiązanie w podatku dochodowym za rok 2003 i VAT za grudzień 2003 i cały 2004 r. nie uległy przedawnieniu. przedawnienie, przestępstwo, zawieszenie, kontrola

 • Zaliczki na podatek dochodowy9 Lutego 2007

  okres od stycznia do listopada, uiszcza się w terminie do dnia 20 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Zaliczkę za grudzień, w wysokości zaliczki należnej za listopad, uiszcza (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży prac przez artystę13 Lutego 2006

  miesiące, w których uzyskali ten dochód, w terminie do dnia 20 następnego miesiąca za miesiąc poprzedni, a za grudzień - w terminie złożenia zeznania podatkowego. W terminach płatności (...)

 • Wynagrodzenie za dzień ustawowo wolny24 Stycznia 2011

  Pracownica była cały grudzień do nadal na L4. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło 31.12.2010 r. Pracodawca wypłacił 80% wynagrodzenia za 33 dni. Czy za dzień 25 grudnia ustawowo-wolny (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Konkretne pytania dotyczące umowy, nadgodzin, NIP i prawa pracy...

  Po krótce przedstawię sytuację, a potem przejdę do pytań: Od 18 grudnia 2006 pracuję w sklepie spożywczym. Podpisałem umowę o pracę, jednak pewnego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.