Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rodzaje pełnomocnictwa22 Lutego 2012

  ) pełnomocnictwo do czynności prawnych określonego rodzaju (pełnomocnictwo rodzajowe); 3) pełnomocnictwo do poszczególnej czynności prawnej (pełnomocnictwo szczególne). (...)

 • Reprezentowanie zagranicznego wspólnika na WZU25 Maja 2006

  do udziału w zgromadzeniu. Pełnomocnictwo może być udzielone wyłącznie do udziału w zgromadzeniu jak i do udziału w zgromadzeniu i wykonywaniu prawa głosu. Pełnomocnictwo może być ono (...)

 • Pełnomocnictwo25 Listopada 2011

  Do czego upoważnia pełnomocnictwo? Pełnomocnictwo materialne zasadniczo upoważnia umocowanego pełnomocnika do dokonywania czynności prawnych w jego imieniu. Jest ono regulowane przepisami prawa

 • Śmierć mocodawcy5 Maja 2003

  pełnomocnictwie inaczej zastrzeżono z przyczyn uzasadnionych treścią stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa. Co do zasady pełnomocnictwo wygasa więc z chwilą śmierci mocodawcy. Jeżeli (...)

 • Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku sądu29 Stycznia 2009

  należycie uzasadniony - tylko w takim przypadku sąd może przywrócić termin. Jeśli natomiast pełnomocnictwo było złożone w aktach sprawy prawidłowo i było to pełnomocnictwo ogólne (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe dla małżonka29 Stycznia 2009

  ; ustnie na posiedzeniu sądu przez oświadczenie złożone przez stronę i wciągnięte do protokołu. Jeżeli pełnomocnictwo udzielane jest małżonkowi, złożenie pełnomocnictwa nie wymaga uiszczenia (...)

 • Udzielenie pełnomocnictwa w procesie cywilnym29 Kwietnia 2005

  rodzajach spraw jak np. ustalanie ojcostwa. Należy również pamiętać, że pełnomocnictwo procesowe umocowuje pełnomocnika do dokonywania wszelkich czynności  procesowych łączących  się (...)

 • Zapłata należności do rąk pełnomocnika20 Lutego 2009

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie.W niniejszej sytuacji (...)

 • Pełnomocnik prezesa zarządu10 Lipca 2006

  zawierającej czynność z pełnomocnikiem, lepsza byłaby sytuacja, w której pełnomocnik posiadałby pełnomocnictwo rodzajowe albo pełnomocnictwo do zawarcia oznaczonej czynności lub gdyby (...)

 • Pełnomocnictwo wydane za granicą8 Lutego 2011

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. § 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie. W stosunkach (...)

 • Pełnomocnictwo ogólne a śmierć mocodawcy16 Marca 2009

  , pełnomocnictwo ogólne, czynności zwykłego zarządu, śmierć mocodawcy, wygaśnięcie pełnomocnictwa

 • Pełnomocnictwo w działalności gospodarczej21 Lipca 2003

  szczególna ( np. forma aktu notarilnego), pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej formie. Przy dokonywaniu czynności objętych pełnomocnictwem, będzie konieczne (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą25 Sierpnia 2006

  niemieckie przewiduje większe wymogi. Wzór pełnomocnictwa znajduje się na stronie Pełnomocnictwo procesowe w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku Pełnomocnictwo udzielone w tak ogólnej (...)

 • Reprezentacja oferenta w przetargu21 Lutego 2007

  postępowania. Takie pełnomocnictwo pod rygorem nieważności powinni być udzielone na piśmie. Jeśli pełnomocnik miałby również być umocowany do zawarcia samej umowy sprzedaży nieruchomości (tj. (...)

 • Udzielenie i rodzaje pełnomocnictwa11 Czerwca 2007

  pełnomocnictwa: pełnomocnictwo ogólne, pełnomocnictwo rodzajowe (określonego rodzaju czynności) oraz pełnomocnictwo do określonej czynności. Pełnomocnictwo ogólne powinno (...)

 • Właściwość dokumentu11 Kwietnia 2012

  pełnomocnictwo może być udzielone ustnie na posiedzeniu sądu przez oświadczenie złożone przez stronę i wciągnięte do protokołu. Zgodnie z art. 91 k.p.c. pełnomocnictwo procesowe obejmuje (...)

 • Ponowne zawarcie małżeństwa2 Lipca 2007

  , następnie ustanowić pełnomocnictwo (w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi), w dalszej kolejności powinni państwo złożyć niezbędne dokumenty w Urzędzie stanu cywilnego wraz (...)

 • Pełnomocnictwo do zawarcia ugody6 Grudnia 2005

  Czy do zawarcia ugody nie jest potrzebne by było pełnomocnictwo szczególne? Uregulowania kodeksu cywilnego stanowią, iż pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie do czynności zwykłego zarządu. (...)

 • Umowa użyczenia, a pełnomocnictwo8 Czerwca 2007

  umocowaniem, jak i jej przedmiot (nie wystarczy tu pełnomocnictwo ogólne). Do sprzedaży rzeczy ruchomej wystarczające jest pełnomocnictwo w formie pisemnej. Umowę użyczenia można zawrzeć (...)

 • Pełnomocnictwo do przeglądania akt szkodowych4 Maja 2006

  posiadaczy pojazdów. Pełnomocnictwo może być w formie pisemnej. Nie jest potrzebne pełnomocnictwo notarialne. Pełnomocnictwo powinno być rodzajowe do dokonania czynności w zakresie (...)

 • Pełnomocnictwo w formie aktu notarialnego21 Stycznia 2011

  pełnomocnictwo określające ich rodzaj, chyba że ustawa wymaga pełnomocnictwa do poszczególnej czynności. Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo (...)

 • Pełnomocnictwo we własności i wspólnocie15 Stycznia 2007

  teściowej, aby móc zawierać umowy w ich imieniu, podpisywać dokumenty i aby moje pełnomocnictwo nie zostało podważone przez lokatorów, współwłaścicieli wspólnej części nieruchomości, zarządcę (...)

 • Jak ustanowić pełnomocnictwo w banku?24 Kwietnia 2015

  dokonuje się czynności związanych z bieżącą eksploatacją określonej masy majątkowej. Pełnomocnictwo ogólne obejmuje umocowanie dodokonywania wyżej omówionych czynności zwykłego (...)

 • Charakter prawny pełnomocnictwa22 Lutego 2012

  . Art.99. §1.Jeżeli do ważności czynności prawnej potrzebna jest szczególna forma, pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. §2.Pełnomocnictwo

 • Upoważnienie do reprezentowania firmy22 Października 2010

  przypadku pełnomocnictwa może być mieć ono dwie postaci. Może to być pełnomocnictwo ogólne upoważniające do reprezentowania firmy w zakresie czynności zwykłego zarządu lub może być to pełnomocnictwo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • Komornik - alimenty - jak napisać pełnomocnictwo????

  Jak mój 18 letni syn ma napisać pełnomocnictwo dla mnie? Chodzi o zaległe alimenty. A może nie muszę mieć pełnomocnictwa, syn mieszka ze mną i (...)

 • Ustalenie nieważności aktu notarialnego- kazus

  Witam, Przedstawiam kazus do rozwiązania. Czy jest możliwość podważenia pełnomocnictwa-aktu notarialnego, którego odpis przedkładam w załączeniu? Odpowiadając (...)

 • Obowiązek opieki nad babcią

  Moja babcia ma 92 lata, w 2005 roku udzieliła mojej mamie pełnomocnictwa, od tej pory mama zajmowała się babcią i pobierała jej emeryturę. Od ok (...)

 • alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

  Tydzień temu otrzymałam rozwód bez orzekania o winie. Rozwodem zajmowałam się sama bo nie mam pieniędzy na adwokata, dlatego też zwracam się z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane