Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Rodzaje pełnomocnictwa22 Lutego 2012

  ) pełnomocnictwo do czynności prawnych określonego rodzaju (pełnomocnictwo rodzajowe); 3) pełnomocnictwo do poszczególnej czynności prawnej (pełnomocnictwo szczególne). (...)

 • Reprezentowanie zagranicznego wspólnika na WZU25 Maja 2006

  do udziału w zgromadzeniu. Pełnomocnictwo może być udzielone wyłącznie do udziału w zgromadzeniu jak i do udziału w zgromadzeniu i wykonywaniu prawa głosu. Pełnomocnictwo może być ono (...)

 • Pełnomocnictwo25 Listopada 2011

  Do czego upoważnia pełnomocnictwo? Pełnomocnictwo materialne zasadniczo upoważnia umocowanego pełnomocnika do dokonywania czynności prawnych w jego imieniu. Jest ono regulowane przepisami prawa

 • Śmierć mocodawcy5 Maja 2003

  pełnomocnictwie inaczej zastrzeżono z przyczyn uzasadnionych treścią stosunku prawnego będącego podstawą pełnomocnictwa. Co do zasady pełnomocnictwo wygasa więc z chwilą śmierci mocodawcy. Jeżeli (...)

 • Odmowa sporządzenia uzasadnienia wyroku sądu29 Stycznia 2009

  należycie uzasadniony - tylko w takim przypadku sąd może przywrócić termin. Jeśli natomiast pełnomocnictwo było złożone w aktach sprawy prawidłowo i było to pełnomocnictwo ogólne (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe dla małżonka29 Stycznia 2009

  ; ustnie na posiedzeniu sądu przez oświadczenie złożone przez stronę i wciągnięte do protokołu. Jeżeli pełnomocnictwo udzielane jest małżonkowi, złożenie pełnomocnictwa nie wymaga uiszczenia (...)

 • Udzielenie pełnomocnictwa w procesie cywilnym29 Kwietnia 2005

  rodzajach spraw jak np. ustalanie ojcostwa. Należy również pamiętać, że pełnomocnictwo procesowe umocowuje pełnomocnika do dokonywania wszelkich czynności  procesowych łączących  się (...)

 • Zapłata należności do rąk pełnomocnika20 Lutego 2009

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie.W niniejszej sytuacji (...)

 • Pełnomocnik prezesa zarządu10 Lipca 2006

  zawierającej czynność z pełnomocnikiem, lepsza byłaby sytuacja, w której pełnomocnik posiadałby pełnomocnictwo rodzajowe albo pełnomocnictwo do zawarcia oznaczonej czynności lub gdyby (...)

 • Pełnomocnictwo wydane za granicą8 Lutego 2011

  , pełnomocnictwo do dokonania tej czynności powinno być udzielone w tej samej formie. § 2. Pełnomocnictwo ogólne powinno być pod rygorem nieważności udzielone na piśmie. W stosunkach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • Komornik - alimenty - jak napisać pełnomocnictwo????

  Jak mój 18 letni syn ma napisać pełnomocnictwo dla mnie? Chodzi o zaległe alimenty. A może nie muszę mieć pełnomocnictwa, syn mieszka ze mną i (...)

 • Ustalenie nieważności aktu notarialnego- kazus

  Witam, Przedstawiam kazus do rozwiązania. Czy jest możliwość podważenia pełnomocnictwa-aktu notarialnego, którego odpis przedkładam w załączeniu? Odpowiadając (...)

 • Obowiązek opieki nad babcią

  Moja babcia ma 92 lata, w 2005 roku udzieliła mojej mamie pełnomocnictwa, od tej pory mama zajmowała się babcią i pobierała jej emeryturę. Od ok (...)

 • alimenty dla pełnoletniego uczącego się dziecka

  Tydzień temu otrzymałam rozwód bez orzekania o winie. Rozwodem zajmowałam się sama bo nie mam pieniędzy na adwokata, dlatego też zwracam się z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane