Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawo do świadczenia pielęgnacyjnego10 Maja 2006

  dzieckiem przysługuje matce lub ojcu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli nie podejmuje lub rezygnuje z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania opieki nad (...)

 • Poród żony a zasiłek chorobowy męża-przedsiębiorcy7 Sierpnia 2007

  podlegającemu obowiązkowo ubezpieczeniu chorobowemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki m.in. nad chorym dzieckiem w wieku do (...)

 • Zasiłek chorobowy a zasiłek opiekuńczy7 Marca 2005

  Czy jest różnica między wynagrodzeniem dla pracownika, który przebywał na zwolnieniu lekarskim z powodu własnej choroby a opieką nad chorym dzieckiem bądź innym członkiem rodziny? Za czas (...)

 • Podjęcie zatrudnienia a pobieranie świadczeń5 Października 2007

  opieki nad dzieckiem przysługuje matce lub ojcu dziecka albo opiekunowi faktycznemu dziecka, jeżeli nie podejmuje lub rezygnuje z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej w celu sprawowania (...)

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki18 Października 2007

  zwolnienia z powodu opieki nad dzieckiem. Proszę bowiem pamiętać o tym, jaki jest cel takiego zwolnienia. Jeśli już pracownik w okresie tego zwolnienia stawił się do pracy, nie (...)

 • Prawa do małoletniego dziecka22 Czerwca 2005

  największe prawa w stosunku do sprawowania władzy rodzicielskiej nad moim dzieckiem. Kontakty z dzieckiem zostały mi całkowicie zabrane przez żonę. W jakim stopniu mogę (...)

 • Wniosek o przyznanie zasiłku opiekuńczego9 Stycznia 2009

  ? Zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu zwolnionemu z obowiązku świadczenia pracy z powodu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8, a jeżeli dziecko (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z powodu choroby dziecka6 Lutego 2009

  Mam dziecko, które często choruje. Ile dni w ciągu roku przysługuje matce na opiekę nad dzieckiem i ile % wynagrodzenia jej przysługuje? Sprawowanie opieki nad dzieckiem (...)

 • Opieka nad dzieckiem a choroba matki14 Listopada 2007

  Matka samotnie wychowuje dziecko. Ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich. Czy, gdy matka dziecka np. zachoruje, czy babcia dziecka (matka matki) ma prawo do opieki nad dzieckiem i (...)

 • Zwolnienie z pracy po powrocie z urlopu15 Maja 2006

  osobistej opieki nad dzieckiem. W razie ustalenia, że pracownik trwale zaprzestał sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem, pracodawca wzywa pracownika do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane