Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zastrzeżenie w pełnomocnictwie27 Listopada 2008

  pełnomocnictwa według swojej woli, a w związku z tym można zastrzec, że pełnomocnictwo jest udzielane do wykonywania czynności w imieniu mocodawcy w razie trwałej niemożności (...)

 • Odpowiedzialność pełnomocnika14 Marca 2008

  Mocodawca właścicielka firmy ustanowiła pełnomocnika w osobie swojego męża, który w oparciu o pełnomocnictwo ogólne miał umocowanie w banku i kierował w jej imieniu (...)

 • Reprezentacja oferenta w przetargu21 Lutego 2007

  . Jeśli w tym czasie nie będzie Pana w kraju, lepszym rozwiązaniem może być udzielenie jednego pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego, zarówno do reprezentowania w (...)

 • Zebranie wspólnoty24 Września 2010

  głosów, o jakim mowa w art. 23 ust. 2 ust. o własności lokali (tak SN w orzeczeniu z 15 października 2002 r., sygn. II CKN 1479/2000). Ponadto pełnomocnictwo rodzajowe powinno (...)

 • Upoważnienie do reprezentowania firmy22 Października 2010

  upoważnienie? Domyślamy się, iż zadane pytanie dotyczy upoważnienia osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę do reprezentowania firmy. Reprezentacja firmy oznacza występowanie w (...)

 • Upoważnienie do reprezentowania wspólnika28 Lutego 2006

  jednocześnie pełnomocnictwem do reprezentowania strony w postępowaniu administracyjnym. Pełnomocnictwo to stanowi umocowanie do dokonywania czynności prawnych w imieniu (...)

 • Pełnomocnictwo ogólne22 Września 2010

  wymogów. Należy poczynić jednak pewne rozróżnienie w zależności od tego czy w spółce z o.o. obowiązuje reprezentacja łączna czy też nie. W przypadku reprezentacji (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  - od dnia, w którym powinna była nastąpić). Zatem, jeżeli w ciągu roku od dnia, w którym bilet powinien być skasowany należność nie zostanie wyegzekwowana lub nie zostanie (...)

 • Oddział spółki zagranicznej a zakres upoważnienia1 Grudnia 2008

  Spółka z Unii Europejskiej (Czechy) zamierza otworzyć oddział swojej spółki w Polsce. Zobowiązana jest do ustanowienia osoby upoważnionej w oddziale do reprezentowania (...)

 • Udzielenie pełnomocnictwa w procesie cywilnym29 Kwietnia 2005

  (pełnomocnik) zostaje upoważniona do działania w imieniu mocodawcy. Musimy więc pamiętać, że każde działanie pełnomocnika dokonane w imieniu mocodawcy i w zakresie udzielonego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • pełnomocnictwo, dyspozycja na wypadek śmierci, apostille

  Witam i na początku bardzo proszę o pomoc. Najpierw może przedstawie swoją sytuacje. Na początku grudnia 2005 roku zostałam upoważniona jednorazowo (...)

 • PEŁNOMOCNICTWO

  Czy wymagane jest pełnomocnictwo notarialne w przpadku korzystania ze świadczeń z wypłacanych z pomocy społecznej? Bądź podpisywania wywiadów środowiskowych (...)

 • Bezprawie w majestacie prawa

  Jak zwykle chodzi o wpólnotę WAM i ich Zespól Zarządców Nieruchomości. Przed wykupem mieszkania WAM nic nie robił. Blok byl i jest strasznie zdewastowany. (...)

 • opłata skarbowa

  Mam pytanie odnośnie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa. Posiadałam pełnomocnictwo inwestora do jego reprezentowania w urzędzie w sprawie uzyskania (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane