Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Stan prawny spółki z o.o.11 Lipca 2007

  podstawie umowy o dzieło zawartej z Panem osobiście (nie w imieniu spółki) przeniosły na Pana autorskie prawa majątkowe, to może Pan wnieść to prawo jako aport. Na ogół zawierane (...)

 • Odpowiedzialność prezesa spółki akcyjnej30 Grudnia 2005

  obowiązku zgłoszenia wniosku o upadłość i obowiązku składania deklaracji podatkowych i informacji do US)? Od chwili podjęcia uchwały, od chwili złożenia wniosku o wpis w KRS, od (...)

 • Umowa o pracę ze wspólnikiem spółki z o.o.25 Października 2006

  W spółce z ograniczoną odpowiedzialnością działa dwóch wspólników. Jeden ze wspólników jest jednocześnie prezesem zarządu spółki. Jak prawidłowo zawrzeć z nim umowę (...)

 • Spółka z o.o. z obcokrajowcem16 Grudnia 2005

  umowy o pracę, bez względu na to czy został określony czas wykonania pracy, podlega obowiązkowym ubezpieczeniom społecznym: emerytalnemu, rentowym, chorobowemu i wypadkowemu. Cudzoziemiec (...)

 • Skutki działania bez umocowania10 Lipca 2007

  Sprawa jest następująca: w kwietniu tego roku firma X zleciła firmie RTC Sp. z o. o. z siedzibą w Rosji (Kaliningrad) przeprowadzenie certyfikacji wyrobów zgodnie z rosyjskimi (...)

 • Zawarcie umowy o pracę z prezesem zarządu spółki15 Listopada 2006

  powyższego wynika zatem, że podmiotem uprawnionym do zawarcia rzeczonej umowy o pracę z prezesem zarządu spółki może być niepracujący wspólnik spółki (...)

 • Umowa o pracę w jednoosobowej sp. z o.o.19 Sierpnia 2003

  jednoosobowej spółki, z jednoosobowym zarządem i jednoosobowym zgromadzeniem wspólników, gdzie została zawarta umowa o pracę pomiędzy prezesem zarządu a pełnomocnikiem (...)

 • Członek zarządu kierownikiem zakładu22 Lutego 2005

  . Ograniczenia wobec Zarządu następują dopiero w razie podpisania z taką osoba umowy (co zostało już omówione powyżej). spółka z o.o., zarząd, pełnomocnik, członek zarządu, (...)

 • Podpisanie wypowiedzenia umowy o pracę z datą wsteczną. 7 Maja 2015

  umowy o pracę, zawartej na czas nieokreślony. Są to: - przyczyna uzasadniające wypowiedzenie umowy o pracę - pouczenie o przysługującym pracownikowi prawie (...)

 • Odpowiedzialność po zbyciu udziałów11 Października 2007

  wykluczyć odpowiedzialności karnej z art. 596 ksh, zgodnie z którym kto, będąc członkiem zarządu spółki albo likwidatorem, nie zgłasza wniosku o upadłość spółki (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę prezesowi zarządu11 Maja 2009

  organizacyjną czynności w sprawach z zakresu prawa pracy dokonuje osoba lub organ zarządzający tą jednostką albo inna wyznaczona do tego osoba. W związku z powyższym przepisem, wypowiedzenie (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  poważniejszych, świadczących o posiadaniu większej wiedzy o przedsiębiorstwie. Z tego rodzaju argumentami pójście prosto do sądu nie jest dobrym wyjściem. Wydaje się, (...)

 • Wolontariusz prezesem zarządu28 Września 2010

  zlecenia, umowy o zarządzanie, umowy menadżerskiej, czy też umowy o pracę. Z rozważań powyższych wynika, iż członek zarządu nie musi być związany żadną (...)

 • Działalność konkurencyjna udziałowca18 Października 2006

  wyjaśnień lub wglądu do dokumentów bądź ksiąg spółki, może złożyć wniosek do sądu rejestrowego o zobowiązanie zarządu do udzielenia wyjaśnień lub udostępnienia (...)

 • Pełnomocnictwo do założenia spółki16 Kwietnia 2008

  Wspólnikami polskiej spółki z o. o. mają być dwie duńskie spółki. Spółki te chcą udzielić pełnomocnictwa obywatelowi Danii, który później będzie prezesem (...)

 • Umowy z członkami zarządu2 Kwietnia 2007

  pełnomocnik, który jest pracownikiem spółki z o.o. Czy w umowie o pracę pomiędzy prezesem a spółka spółka powinna być reprezentowana przez pełnomocnika strona? Czy (...)

 • Podział majątku a udział w spółce z o.o.26 Czerwca 2006

  , a wniesienie go jako aportu do spółki z o.o. na pokrycie udziału powoduje, iż udział ten należy do majątku wspólnego. Oznacza to, że takie prawa związane z udziałem (...)

 • Wady formalne wypowiedzenia umowy o pracę27 Lutego 2009

  upoważnioną osobę ma moc wiążącą? Zgodnie z art. 30 §3 kodeksu pracy, oświadczenie każdej ze stron o wypowiedzeniu lub rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia (...)

 • Przystąpienie wspólnika do spółki jawnej22 Lutego 2006

  wspólnika do spółki, czyli dokonania stosownych oświadczeń woli przez przyszłego wspólnika i spółkę (podpisania aneksu do umowy spółki). Nie jest istotny moment (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  wypowiedzenia zmieniającego) oraz rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z przyczyn niezawinionych przez Panią. W okresie urlopu macierzyńskiego Pani umowa o pracę (...)

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.5 Lipca 2007

  przedłożeniem sporządzonej umowy. Następnie Zarząd Spółki zobowiązany jest do wprowadzenia zmian w księdze udziałów oraz zgłoszenia tego faktu do sądu rejestrowego. Fakt (...)

 • Pełnomocnictwo do zgłoszenia zawiązania spółki11 Stycznia 2008

  spółki w celu wpisania spółki do rejestru. Wniosek o wpis spółki do rejestru podpisują wszyscy członkowie zarządu. Ogólną zasadą jest, że zgłoszenia dokonuje (...)

 • Działalność konkurencyjna prezesa spółki z o.o.27 Lipca 2006

  oskarżony o działalność na nie niekorzyść spółki? Inaczej czy będąc prezesem spółki z o.o. mogę jednocześnie mieć swoją działalność, która zajmuje się tym (...)

 • Brak zgody pracownika na podwyżkę8 Czerwca 2010

  . otrzymałam aneks do umowy (\"Aneks. Porozumienie zmieniające do umowy o pracę z dn. 06/10/2008\") stwierdzający podwyżkę wynagrodzenia miesięcznego. Inne (...)

 • Zatrudnienie prezesa zarządu spółki z o.o.16 Listopada 2002

  to, że samo odwołanie członka zarządu spółki nie może być traktowane jako wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy o pracę. Czyli rozwiązanie umowy o pracę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane