Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pełnomocnictwo rodzajowe a osoba współpracująca12 Stycznia 2006

  . Pełnomocnictwo rodzajowe nie zostanie potraktowane jako współpraca, gdy będzie upoważniało do wykonywania innych czynności niż te, które można wykonywać przy prowadzeniu działalności (współpracy). (...)

 • Uprawnienia osoby współpracującej26 Stycznia 2005

  mieć "papiery"? Definicję osoby współpracującej zawiera art. 8 ust. 15 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z tym przepisem, osobą taką jest małżonek pozostający z osobą (...)

 • Obowiązek podatkowy wobec osoby współpracującej13 Czerwca 2004

  zaliczania wydatków na telefon czy na samochód sam fakt posiadania statusu osoby współpracującej nie jest równoznaczny z możliwością zaliczenia tychże wydatków do kosztów uzyskania przychodu. (...)

 • Pozostawanie we wspólnym gospodarstwie domowym11 Listopada 2004

  prowadzące pozarolniczą działalność. Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych stanowi, że takiemu ubezpieczeniu podlegają też osoby z nimi współpracujące. Jednakże osoby prowadzące (...)

 • Osoba współpracująca, a jednoosobowa spółka z o.o.10 Czerwca 2005

  handlowych przewiduje osoby współpracujące? Kodeks spółek handlowych nie zawiera przepisów dotyczących osoby współpracującej; definicja takiej osoby została stworzona dla (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą25 Sierpnia 2006

  pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy dla adwokata w Polsce udzielone przez spadkobiercę mieszkającego w Niemczech? Czy powinny się w nim znaleźć jakieś szczególne sformułowania? Czy takie (...)

 • Reprezentowanie zagranicznego wspólnika na WZU25 Maja 2006

  udzielane jest pełnomocnictwo wymaga formy pod rygorem nieważności, udzielenie pełnomocnictwa powinno nastąpić w takiej formie. Pełnomocnictwo podlega interpretacji z punktu widzenia osoby (...)

 • Przejęcie długu i zbycie udziału w spadku19 Marca 2009

  spadkobierca może dokonać po złożeniu oświadczenia o przyjęciu spadku. Kodeks cywilny dla umowy zbycia spadku wymaga dochowania formy aktu notarialnego. Przed dokonaniem zbycia spadku na rzecz osoby (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  chorych, 4) emerytów i rencistów spełniających kryteria do otrzymania świadczenia z pomocy społecznej, 5) osoby posiadającej status bezrobotnego, 6) osoby spełniającej przesłanki (...)

 • Pełnomocnictwo ogólne a śmierć mocodawcy16 Marca 2009

  przedmiotu majątkowego, lecz do jego spieniężenia. Zatem dla takiej czynności jak zbycie obligacji konieczne było by pełnomocnictwo rodzajowe bądź szczególne. Należy jednak podkreślić, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane