Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pełnomocnictwo rodzajowe a osoba współpracująca12 Stycznia 2006

  . Pełnomocnictwo rodzajowe nie zostanie potraktowane jako współpraca, gdy będzie upoważniało do wykonywania innych czynności niż te, które można wykonywać przy prowadzeniu działalności (współpracy). (...)

 • Uprawnienia osoby współpracującej26 Stycznia 2005

  mieć "papiery"? Definicję osoby współpracującej zawiera art. 8 ust. 15 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z tym przepisem, osobą taką jest małżonek pozostający z osobą (...)

 • Ubezpieczenie osoby współpracującej23 Lutego 2006

  nim współpracującej. Definicja „osoby współpracującejdla celów ubezpieczeń społecznych oraz ubezpieczenia zdrowotnego zawarta została w art. 8 ust. 11 (...)

 • Warunki zatrudnienia a długi18 Sierpnia 2010

  Żona prowadzi firmę (działalność gospodarcza) i zamierza zatrudnić męża jako pracownika na umowie o pracę (wynagrodzenie minimum) odprowadzając składki ZUS jak dla osoby współpracującej. (...)

 • Obowiązek podatkowy wobec osoby współpracującej13 Czerwca 2004

  zaliczania wydatków na telefon czy na samochód sam fakt posiadania statusu osoby współpracującej nie jest równoznaczny z możliwością zaliczenia tychże wydatków do kosztów uzyskania przychodu. (...)

 • Pozostawanie we wspólnym gospodarstwie domowym11 Listopada 2004

  prowadzące pozarolniczą działalność. Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych stanowi, że takiemu ubezpieczeniu podlegają też osoby z nimi współpracujące. Jednakże osoby prowadzące (...)

 • Pełnomocnictwo procesowe od osoby za granicą25 Sierpnia 2006

  pełnomocnictwo do prowadzenia sprawy dla adwokata w Polsce udzielone przez spadkobiercę mieszkającego w Niemczech? Czy powinny się w nim znaleźć jakieś szczególne sformułowania? Czy takie (...)

 • Uprawnienia socjalne osoby współpracującej18 Czerwca 2003

  pracownika uważa się osobę pozostającą w stosunku pracy, z zastrzeżeniem poniższych warunków: jeżeli pracownik spełnia kryteria określone dla osób współpracujących - dla celów ubezpieczeń (...)

 • Reprezentowanie zagranicznego wspólnika na WZU25 Maja 2006

  udzielane jest pełnomocnictwo wymaga formy pod rygorem nieważności, udzielenie pełnomocnictwa powinno nastąpić w takiej formie. Pełnomocnictwo podlega interpretacji z punktu widzenia osoby (...)

 • Osoba współpracująca, a jednoosobowa spółka z o.o.10 Czerwca 2005

  handlowych przewiduje osoby współpracujące? Kodeks spółek handlowych nie zawiera przepisów dotyczących osoby współpracującej; definicja takiej osoby została stworzona dla (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane