Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zapłacenie podatku PCC przez obcokrajowca19 Listopada 2007

  od kupna nieruchomości tylko w Anglii (stamp duty, który wynosi 1% od wartości nieruchomości). Czy możemy jako obywatele Wielkiej Brytanii być zwolnieni od płacenia 2% podatku (...)

 • Podstawa opodatkowania PCC od umowy sprzedaży28 Sierpnia 2009

  Jestem nierezydentem. Rozwazam kupno od mojej Mamy polowe Jej mieszkania. Wiem, ze moj podatek od kupna bedzie wynosil 2% 'podstawy opodatkowania'. Chce wiedziec, jak sie do mnie odnosi (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek20 Czerwca 2008

  współwłasności - wartość rynkowa rzeczy (np. mieszkania) lub prawa majątkowego nabytego ponad wartość udziału we współwłasności lub spadku (art. 6 pkt 5 ustawy o PCC). Stawka (...)

 • Opodatkowanie PCC umowy sprzedaży akcji24 Maja 2010

  ). Organ podatkowy może zatem żądać całości lub części świadczenia (uiszczenia należnego podatku) od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych5 Lipca 2007

  pory osiągało, były zwolnione z VAT. Ja też nie jestem VAT-owcem. Powstaje pytanie o należność podatku od czynności cywilnoprawnych, w tym wypadku od umowy kupna-sprzedaży. Art. 2 (...)

 • PCC od umowy kupna udziałów spółki z o.o.17 Grudnia 2007

  zapłacić? Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), stawki podatku wynoszą od umowy sprzedaży praw majątkowych (m.in. od (...)

 • Koszty zakupu mieszkania14 Listopada 2007

  od czynności cywilnoprawnych powstanie również, gdy strona jest zwolniona od podatku od towarów i usług (art. 2 ust. 4 lit. b tiret pierwsze ustawy pcc). W praktyce podatek ten (...)

 • Nabycie gospodarstwa rolnego zwolnione z PCC6 Marca 2006

  takiego zamiaru należy do notariusza, co pozwoli też na rozstrzygnięcie, czy od zawieranej umowy strony mają obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (Wyrok NSA z dnia 14 lutego (...)

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej7 Czerwca 2010

  sprzedaży samochodu mogłaby nie podlegać PCC jeśli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności byłaby opodatkowana podatkiem od towarów i usług albo zwolniona z podatku (...)

 • Podział majątku po rozwodzie7 Sierpnia 2008

  , zgodnie z art. 1 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn, podatkowi od spadków i darowizn zwanemu dalej podatkiem, podlega nabycie przez osoby fizyczne własności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane