Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zapłacenie podatku PCC przez obcokrajowca19 Listopada 2007

  od kupna nieruchomości tylko w Anglii (stamp duty, który wynosi 1% od wartości nieruchomości). Czy możemy jako obywatele Wielkiej Brytanii być zwolnieni od płacenia 2% podatku (...)

 • Podstawa opodatkowania PCC od umowy sprzedaży28 Sierpnia 2009

  Jestem nierezydentem. Rozwazam kupno od mojej Mamy polowe Jej mieszkania. Wiem, ze moj podatek od kupna bedzie wynosil 2% 'podstawy opodatkowania'. Chce wiedziec, jak sie do mnie odnosi (...)

 • Zniesienie współwłasności a podatek20 Czerwca 2008

  współwłasności - wartość rynkowa rzeczy (np. mieszkania) lub prawa majątkowego nabytego ponad wartość udziału we współwłasności lub spadku (art. 6 pkt 5 ustawy o PCC). Stawka (...)

 • Opodatkowanie PCC umowy sprzedaży akcji24 Maja 2010

  ). Organ podatkowy może zatem żądać całości lub części świadczenia (uiszczenia należnego podatku) od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, (...)

 • Podatek od czynności cywilnoprawnych5 Lipca 2007

  pory osiągało, były zwolnione z VAT. Ja też nie jestem VAT-owcem. Powstaje pytanie o należność podatku od czynności cywilnoprawnych, w tym wypadku od umowy kupna-sprzedaży. Art. 2 (...)

 • PCC od umowy kupna udziałów spółki z o.o.17 Grudnia 2007

  zapłacić? Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), stawki podatku wynoszą od umowy sprzedaży praw majątkowych (m.in. od (...)

 • Koszty zakupu mieszkania14 Listopada 2007

  od czynności cywilnoprawnych powstanie również, gdy strona jest zwolniona od podatku od towarów i usług (art. 2 ust. 4 lit. b tiret pierwsze ustawy pcc). W praktyce podatek ten (...)

 • Nabycie gospodarstwa rolnego zwolnione z PCC6 Marca 2006

  takiego zamiaru należy do notariusza, co pozwoli też na rozstrzygnięcie, czy od zawieranej umowy strony mają obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych (Wyrok NSA z dnia 14 lutego (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca? 22 Kwietnia 2015

  Panią spadku, nie nabędzie Pani udziału we własności mieszkania. Niezależnie od tego, kto stanie się właścicielem mieszkania (pozostali członkowie rodziny czy w ostateczności – (...)

 • Zakup samochodu od osoby prywatnej7 Czerwca 2010

  sprzedaży samochodu mogłaby nie podlegać PCC jeśli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności byłaby opodatkowana podatkiem od towarów i usług albo zwolniona z podatku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane