Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 29 Lipca 2015

  . poprzez ustalenie ich danych przez organy ścigania w ramach postępowania karnego. Ważne aby ustaliła Pani – przykładowo właśnie na drodze postępowania karnego - kto jest autorem postów

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy za przywłaszczenie5 Czerwca 2007

  art. 284 § 1 kk. Co oznacza to zawiadomienie? Nawet nie wiem, o co jestem oskarżony, co oznaczają te punkty i paragrafy? Wspomniany artykuł 284 kodeksu karnego brzmi „Kto przywłaszcza (...)

 • Warunkowe zwolnienie a łączenie wyroków24 Listopada 2010

  zarządzenia wykonania zawieszonej kary, sąd powinien wysłuchać skazanego lub jego obrońcę, chyba że zachodzą okoliczności zarządzenia wykonania kary określone w art. 75 § 1 Kodeksu karnego (...)

 • Wypadek przy pracy a odpowiedzialność służby BHP5 Września 2007

  odpowiedzialności karnej ze stanowiska Specjalisty d/s BHP i Kierownika Działu Technicznego z artykuły 155 i 220 Kodeksu Karnego? Zgodnie z art. 155 kodeksu karnego kto nieumyślnie (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  art. 233 § 1 kodeksu karnego (kk) stanowi, iż podlega karze, kto składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstwa16 Lutego 2009

  Kodeksu karnego, a nie kara, jaka może być sprawcy faktycznie wymierzona. W związku z faktem, że karalność przestępstwa:z art. 291 § 1 kk zagrożone jest karą pozbawienia wolności (...)

 • Zawiadomienie przez bank o podrobieniu dokumentu16 Lipca 2010

  określone w art. 240 kk. Chodzi więc o przestępstwa: a) 118 kk – tzw. ludobójstwo b) 127 kk – tzw. spisek antypaństwowy c) 128 kk – zamach stanu d) 130 kk (...)

 • Mój mąż oczernia mnie wśród znajomych i rodziny. 22 Czerwca 2015

  słów używanych przez męża w grę może wchodzić odpowiedzialność za zniesławienie (art. 212 kodeksu karnego, dalej k.k.) lub za znieważanie (art. 216 k.k.).   Zgodnie (...)

 • Akt oskarżenia o dwa przestępstwa25 Lipca 2006

  oskarżenia powinien wyglądać w ten sposób, że w pkt 1 wymieniam czyn z art. 212, w punkcie 2 czyn z art. 216, a pod spodem o czyny z art.212 i 216 kk w związku z art.11 kk? Art. 11§1 Kodeksu (...)

 • Podstawa prawna przestępstwa zniesławienia23 Czerwca 2004

  pokrzywdzonego, który od tej chwili staje się oskarżycielem prywatnym. Akt oskarżenia w sprawach z oskarżenia prywatnego, zgodnie z artykułem 487 kodeksu postępowania karnego może ograniczyć (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK

  Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wyrok/artykuly/kiedy-moze-nastapic-warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html Pytanie (...)

 • Zniesławienie i zniewaga

  Jestem notorycznie obsypywana obelgami przez rozchisteryzowaną kobietę, która twierdzi, że przyczyniłam się do rozpadu jej małżeństwa ?! Na mój (...)

 • Groźba karalna

  Jakie są prawno-karne aspekty groźby karalnej ? Zagadnienie to reguluje art. 190 oraz 191 kodeksu karnego. Kasia 43 z jakiego artykułu jest groźba (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane