Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Minimalizacja szkody - wypłata odszkodowania6 Sierpnia 2001

  cywilny wykaże konieczność pobytu dziecka w sanatorium, w związku z poniesionym wskutek działania oskarżonego uszczerbkiem na zdrowiu, dopuszczalnym jest dochodzenie środków na (...)

 • Czy można wycofać oskarżenie z prokuratury?17 Sierpnia 2015

  te ostatnie są ścigane na wniosek, gdy pokrzywdzonym jest osoba najbliższa. Lekkie uszczerbki na zdrowiu – zarówno umyślny, jak i nieumyślny – są z reguły ścigane (...)

 • Odszkodowanie za wypadek w pracy16 Listopada 2002

  przysługuje pracownikowi jednorazowe odszkodowanie - dla pracownika, który doznał stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu. Stałym uszczerbkiem za zdrowiu jest takie (...)

 • Odwieszenie zawieszonej kary9 Września 2003

  popełnienia nie tylko podobnego, ale takiego samego przestępstwa); 2) za przestępstwo to skazany został na karę pozbawienia wolności (choćby jej wykonanie warunkowo zawieszono), 3) wyrok skazujący (...)

 • Dochodzenie nawiązki w wyroku5 Września 2005

  Oskarżony został skazany wyrokiem za pobicie na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz ma wypłacić nawiązkę pokrzywdzonemu za uszczerbek na zdrowiu, jaki wyrządził (...)

 • Pozew cywilny a powództwo adhezyjne26 Stycznia 2011

  powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nowe ciuchy matki za alimenty na dziecko

  Mój facet jest po rozwodzie ,dobrowolnie zgodził sie płacic 400 zł na dziecko.Wszystko było ok do czasu kiedy zaczelismy zauważać że mała chodzi (...)

 • ile grozi za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

  ile grozi za pobicie ze skutkiem smiertelnym????? też właśnie chciałbym się tego dowiedzieć PROSZE O ODP remik89@onet.eu BARDZO PILNE remik Z tego (...)

 • Bójka a pobicie --- dziwna interpretacja policji.

  Chora sprawa. Zostałem napadnięty przez 2 pijanych małolatów nie wiem w jakim celu. Bo nie powiedzieli. Zacząłem się bronić. W między czasie pojawia (...)

 • Groźby karalne - jak reagować???

  WITAM SERDECZNIE! Proszę o poradę. Ostatniej nocy zwróciłem uwagę dwudziestoparoletniemu mieszkańcowi mojej ulicy, że nie będę dłużej tolerował (...)

 • co grozi za pobicie

  Witam Chciałem się zapytać co może grozić za pobicie osoby niepełnoletniej? Z góry dziękuję Pobicie - czyli sytuacja, w której co najmniej (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane