Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skuteczne zrzeczenie się praw autorskich8 Lipca 2004

  punkt 2 tego ustępu daje możliwość dokonywania zmian, oczywiście z zachowaniem zasad omówionych wyżej. autorskie prawa majątkowe, osobiste, zmiana utowru, program komputerowy

 • Koncesja na alkohol2 Lutego 2010

  ;cania porządku publicznego w związku ze sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt sprzedaży, gdy prowadzący ten punkt nie powiadamia organów powołanych do ochrony porządku (...)

 • Określanie wymogów ofet do konkursu przez NFZ26 Października 2010

  komunikat 72/2010 dla oferentów przystępujących do postępowań konkursowych- w tym komunikacie jest mowa o odrzuceniu oferty natomiast w zarządzeniu 62/2009/DSOZ paragraf 10 ustęp 4 nie ma takiej (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych-zgoda pracownika24 Stycznia 2005

  paragraf 2 kodeksu pracy - czy wystarczy jeden raz, czy musi tego dokonywać co roku? W systemach i rozkładach czasu pracy (równoważony czas pracy, pracy w ruchu ciągłym, system skróconego czasu (...)

 • Szkolenie osoby wykonującej czynności agencyjne17 Sierpnia 2005

  ubezpieczeń (czyli przechodziły już wcześniej szkolenia) przechodzą szkolenie, ale w minimalnym zakresie. Mówi o tym paragraf 4 w pkt. 1 i 2. Czym różnią się osoby wskazane w punkcie (...)

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów16 Lutego 2010

  wyrobów alkoholowych reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej: ustawa o wychowaniu w trzeźwości). Zgodnie z art. 131 ust. 1 ww. ustawy wprowadzono (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  warunkiem, że zgodzi się na to powód. Jednak nie wydaje się, aby nie było możliwe zastosowanie w Pana przypadku także przepisu artykułu 177 paragraf 1 punkt 1 kodeksu postępowania cywilnego, (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli. 2 Czerwca 2015

  wykonywane w dniu wolnym od pracy,  6) wynagrodzenie za pracę w święto,  7) dodatek za uciążliwość pracy, o którym mowa w art. 19 ust. 2 pkt 2 karty nauczyciela,   8) (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  wskażą dopiero wówczas możliwa będzie eksmisja do wskazanej przez gminę noclegowni lub schroniska (art. 4 u.o.p.l. w zw. z art. 1064 par. 4 k.p.c.). Należy jednak pamiętać, że w przypadku

 • Umowa na czas określony a wypowiedzenie21 Stycznia 2011

  Pracownica zatrudniona od czerwca 2005 r. u męża w zakładzie następnie od 15listopada 2007 roku w trybie art. 23 1paragraf 4 k.p. została pracownikiem mojego zakładu. Zatrudniona na czas określony (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane