Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skuteczne zrzeczenie się praw autorskich8 Lipca 2004

  punkt 2 tego ustępu daje możliwość dokonywania zmian, oczywiście z zachowaniem zasad omówionych wyżej. autorskie prawa majątkowe, osobiste, zmiana utowru, program komputerowy

 • Koncesja na alkohol2 Lutego 2010

  ;cania porządku publicznego w związku ze sprzedażą napojów alkoholowych przez dany punkt sprzedaży, gdy prowadzący ten punkt nie powiadamia organów powołanych do ochrony porządku (...)

 • Określanie wymogów ofet do konkursu przez NFZ26 Października 2010

  komunikat 72/2010 dla oferentów przystępujących do postępowań konkursowych- w tym komunikacie jest mowa o odrzuceniu oferty natomiast w zarządzeniu 62/2009/DSOZ paragraf 10 ustęp 4 nie ma takiej (...)

 • Praca w godzinach nadliczbowych-zgoda pracownika24 Stycznia 2005

  paragraf 2 kodeksu pracy - czy wystarczy jeden raz, czy musi tego dokonywać co roku? W systemach i rozkładach czasu pracy (równoważony czas pracy, pracy w ruchu ciągłym, system skróconego czasu (...)

 • Szkolenie osoby wykonującej czynności agencyjne17 Sierpnia 2005

  ubezpieczeń (czyli przechodziły już wcześniej szkolenia) przechodzą szkolenie, ale w minimalnym zakresie. Mówi o tym paragraf 4 w pkt. 1 i 2. Czym różnią się osoby wskazane w punkcie (...)

 • POS TV a reklama alkoholu i papierosów16 Lutego 2010

  wyrobów alkoholowych reguluje ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (dalej: ustawa o wychowaniu w trzeźwości). Zgodnie z art. 131 ust. 1 ww. ustawy wprowadzono (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej8 Grudnia 2004

  warunkiem, że zgodzi się na to powód. Jednak nie wydaje się, aby nie było możliwe zastosowanie w Pana przypadku także przepisu artykułu 177 paragraf 1 punkt 1 kodeksu postępowania cywilnego, (...)

 • Umowa na czas określony a wypowiedzenie21 Stycznia 2011

  Pracownica zatrudniona od czerwca 2005 r. u męża w zakładzie następnie od 15listopada 2007 roku w trybie art. 23 1paragraf 4 k.p. została pracownikiem mojego zakładu. Zatrudniona na czas określony (...)

 • Przestępstwo nadużycia zaufania-właściwość sądu16 Stycznia 2009

  § 3 i 4, art. 185 § 2, art. 210 § 2, art. 252, art. 253 § 2  art. 258 § 1-3, art. 265 § 1 i 2, art. 269, art. 278 § 1 i 2 w zw. (...)

 • Rękojmia za wady fizyczne7 Sierpnia 2012

  wielokrotnie wymieniana lub naprawiana (4) Cz. Żuławska stwierdza również, że przy ocenie istotności wady musi być uwzględniany punkt widzenia kupującego (tak też M. Manowska, Rękojmia..., (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Zmiana warunków umowy

  Jeśli regulamin świadczenia usług telakomunikacyjnych jest powołany w treści umowy, czy zmiana regulaminu stanowi wypowiedzenie warunków umowy? Czy (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane