Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Parafka zamiast podpisu14 Marca 2003

  zawarł nigdzie definicji podpisu, przyjmuje się, że powinien on zawierać co najmniej nazwisko osoby. Parafa co do zasady nie jest równoważna z podpisem osoby. W ten sposób prawdopodobnie (...)

 • Podpis pod decyzją skarbową22 Stycznia 2009

  ją wydającej, z pieczęci wynika stanowisko służbowe osoby upoważnionej do wydania decyzji, jej imię i nazwisko i jest też podpis (parafka) tej osoby, a w związku z tym, naszym zdaniem, warunki (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  płatny w krótszych odstępach czasu - na trzy dni naprzód; gdy najem jest dzienny - na jeden dzień naprzód. § 3. Jeżeli czas trwania najmu jest oznaczony, zarówno

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  uznać za przedawniony, a co za tym idzie, jeśli nie istnieją inne powody dla, których roszczenie jest niezasadne, i które można by podnieść w sprzeciwie od nakazu zapłaty, niestety, (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  czynienia z wymienieniem kilku przejawów działalności konkurencyjnej – katalog ten jest typowy, na pewno nie można uznać go za zbyt szeroki. Jego plusem jest to, że jest określony (...)

 • Rejestracja bazy danych w GIODO6 Maja 2015

  przetwarzany jest zbiory danych osobowych objęte są systemem kontroli dostępu. 7. Dostęp do pomieszczeń, w których przetwarzany jest zbiór danych osobowych kontrolowany jest (...)

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  nie jest kurator, lecz sama spółka. Kurator jest ustanawiany, gdy osoba prawna nie jest w stanie prowadzić swoich spraw np. bo nie posiada właściwych organów\", oraz \"Podmiotem przestępstwa (...)

 • VAT przy transakcji łańcuchowej30 Maja 2007

  niemieckiej faktury nie ujmiemy, co z Intrastatem - czy wykazywać ten zakup, czy import jest prawidłowo przyjęty skoro tylko jest SAD? Transakcja łańcuchowa pojawia się wówczas, gdy (...)

 • Sprzedający nie chce wymienić wadliwego sprzętu.17 Lipca 2015

  przy rękojmi jest brak właściwości, o której istnieniu zapewnił sprzedający, co nie wyłącza, że dostarczona rzecz jest dobrej jakości, zgodnie z normami określającymi cechy (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić. 24 Sierpnia 2015

  , s. 146, której zdaniem art. 23 ma zastosowanie jeżeli żądanie związane jest z istnieniem umowy najmu lub dzierżawy, jest więc skutkiem decyzji dotyczącej istnienia samego prawa). Jeżeli (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii28 Września 2007

  ), w związku ze zmianą miejsca zamieszkania. Celem omawianego przepisu jest więc zwolnienie z należności celnych przywozowych tych rzeczy, które były używane (co najmniej przez okres 6 miesięcy) (...)

 • Naśladowanie gotowego produktu, stanowiące czyn nieuczciwej konkurencji2 Lutego 2011

  błąd. Nie ma znaczenia ewentualny zamiar przedsiębiorcy wprowadzenia klientów w błąd, liczy się bowiem sam skutek. Jednak dla uznania danego czynu za czyn nieuczciwej konkurencji nie jest

 • Czy muszę mieć zgodę autora na zamieszczenie cytatu z jego książki w moim opracowaniu? 15 Lipca 2015

  ;rcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności   Niezwykle często istotą sporów na gruncie prawa autorskiego jest właśnie ocena czy dany przedmiot jest utworem czy nie, (...)

 • Wycena wywłaszczanej nieruchomości29 Lipca 2010

  przesłanek kontraktowej odpowiedzialności odszkodowawczej rzeczoznawcy. Co prawda, rzeczoznawca jest ubezpieczony od tej odpowiedzialności, jednakże odpowiedzialność gwarancyjno - repartycyjną (...)

 • Przedszkole niepubliczne - warunki lokalowe14 Lipca 2008

  CE;jest zapewniona możliwość otwierania w pomieszczeniu co najmniej 50 % powierzchni okien przy stosowaniu wentylacji grawitacyjnej;w pomieszczeniach jest zapewnione oświetlenie o parametrach (...)

 • VAT na towary z Chin9 Marca 2007

  biorących udział w tych czynnościach.Zatem na mocy art. 7 ust. 8 ustawy o VAT w przypadku transakcji łańcuchowej, gdy dostawa towaru jest dokonywana przez kilka podmiotów, a towar przemieszczany jest (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  ". O co tu chodzi przecież w/w oświadczenie jest podpisywane pod odpowiedzialnością karną i nie ma się, komu tym zainteresować, co mam zrobić przecież oni piszą bzdury przestępstwo (...)

 • Czy mogę się starać wypłaty z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych24 Czerwca 2015

  pracodawca zatrudnia co najmniej 100, jednakże mniej niż 300 pracowników,  3) 30 pracowników, gdy pracodawca zatrudnia co najmniej 300 lub więcej pracowników (art. 1 ustawy (...)

 • Odwołanie w czasie zwolnienia lekarskiego9 Grudnia 2004

  niezdolności do pracy, pobieranej nieprzerwanie przez okres co najmniej 5 lat, i do dnia, w którym ustało prawo do renty, ukończyła co najmniej 55 lat - kobieta oraz 60 lat - mężczyzna i osiągnęła (...)

 • Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego16 Marca 2005

  o umorzenie jak i zawieszenie jeżeli: jest nieletni,   jest głuchy, niemy lub niewidomy,   zachodzi uzasadniona wątpliwość co do jego poczytalności, sąd uzna to za niezbędne (...)

 • Co mogę zrobić w sytuacji kiedy ktoś mnie oczernia na blogu? 6 Czerwca 2016

  , prawdopodobnie przez wynajęte osoby. Osoby te piszą o mnie że jestem oszustką, że nie znam się na tym co robię. Nie ukrywam że jest to dla mnie bardzo stresująca i bolesna sytuacja. Co (...)

 • Czy mogę się starać o świadczenie przedemerytalne? 3 Czerwca 2015

  przez okres co najmniej 5 lat, i do dnia, w którym ustało prawo do renty, ukończyła co najmniej 60 lat (mężczyzna) i osiągnęła okres uprawniający do emerytury, wynoszący co (...)

 • Skutki prawne wyjścia ze spółki komandytowej.24 Czerwca 2015

  wspólnik odpowiada bez ograniczenia (komplementariusz), a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnika (komandytariusza) jest ograniczona. Wspólnikiem spółki komandytowej (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży na odległość15 Września 2010

  jest zgodny z opisem, więc z umowy wycofać się nie mogę, a w razie czego stracę zadatek. Bardzo ważne jest to, że mój rozmówca (pracownik firmy) stwierdził, że samochód już jest (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?10 Sierpnia 2015

  sytuacji (zwolnienia grupowe) nie jest jednak możliwe definitywne rozwiązanie umowy o pracę. Dopuszczalne jest tylko wypowiedzenie warunków pracy i płacy, jeżeli dalsze zatrudnienie na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwiązanie (nieważnej?) umowy najmu mieszkania.

  Otóż w umowie o wynajęcie mieszkania właściciel mieszkania wpisał w miejsce przeznaczone dla wynajmującego mnie a w miejsce najemcy siebie. czyli... (...)

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • Wysokość alimentów

  Czy matka nieślubnego dziecka ma prawo żądać od ojca 35% jego dochodów mimo że sama zarabia tyle co on? Ojciec ma rodzinę (żonę i syna) jest jej (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • ślub z obywatelem Turcji

  Mam narzeczonego ,który jest obywatelem z Turcji.Planujemy ślub.Czy mam sie czegos obawiać?Może ktoś ma za męża Turka? (kaśka) Kasia mam dokładnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane