Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Minimalna powierzchnia działki rolnej po podziale13 Lipca 2005

  : gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas I-III, jeżeli ich zwarty obszar projektowany do takiego przeznaczenia przekracza 0,5 ha - wymaga uzyskania zgody Ministra Rolnictwa (...)

 • Zmiana przeznaczenie gruntów leśnych29 Czerwca 2004

  ekonomiczne uzasadnienie projektowanego przeznaczenia. Do wniosku powinna być dołączona mapa gminy lub miasta, z oznaczeniem gruntów zabudowanych, klas bonitacyjnych gruntów rolnych (...)

 • Budowa na działce rolnej bez planu miejscowego19 Sierpnia 2005

  ; gruntów rolnych stanowiących użytki rolne klas IV, jeżeli ich zwarty obszar projektowany do takiego przeznaczenia przekracza 1 ha,   gruntów rolnych stanowiących (...)

 • Wyłączenie gruntu rolnego z produkcji6 Maja 2002

  . Zgodnie z art. 11 ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych(Dz.U.1995.16.78 ze zm.), wyłączenie z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego, zaliczonych (...)

 • Przekształcenie ziemi rolnej na budowlaną21 Lipca 2005

  działki z produkcji rolnej. Decyzja o wyłączeniu z produkcji rolnej jest niezbędna, gdy sprawa dotyczy użytków rolnych klas I, II, III, IIIa, IIIb wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego (...)

 • Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej - organ5 Czerwca 2007

  , zaliczonych do klas I, II, III, IIIa, IIIb, oraz użytków rolnych klas IV, IVa, IVb, V i VI wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego, a także innych gruntów, o (...)

 • Warunki zabudowy siedliskowej29 Listopada 2004

  budowlanego; 4) [*teren nie wymaga uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne*] albo jest objęty zgodą uzyskaną przy sporządzaniu (...)

 • Wody stojące a jeziora24 Stycznia 2007

  wyraźnie odróżnić grunty pod jeziorami od gruntów pod stawami. Ten ostatni rodzaj gruntów "wchodzi" bowiem do pojęcia gospodarstwa rolnego dla celów podatku rolnego i jeśli będzie (...)

 • Budowa domu na działce rolnej14 Sierpnia 2008

  . Wyłączenie z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego, zaliczonych do klas I, II, III, IIIa, IIIb, oraz użytków rolnych (...)

 • Stawka podatku rolnego i od gruntów17 Marca 2009

  sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków. Jaki podatek i wg jakiej stawki będzie opłacał nowy właściciel - bez zmian, od gruntów pozostałych, w tym zajętych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawa zabudowy Pilne!

  Witam wszystkich forumowiczów mam pytanie na które mam nadzieje uzyskam tutaj odpowiedź mianowicie Dostałem warunki zabudowy na obszar działki o numerze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane