Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Utrudnianie korzystania z własności21 Kwietnia 2009

  nastąpiło naruszenie posiadania. Postępowanie sądowe w sprawach o naruszenie posiadania (postępowanie posesoryjne) jest bardzo uproszczone, ponieważ sąd bada jedynie ostatni stan (...)

 • Rozgraniczenie nieruchomości sąsiadujących20 Września 2004

  , ustala się granice według ostatniego spokojnego stanu posiadania (ostatni spokojny stan posiadania to taki stan, gdzie obie strony nie wnosiły pretensji "do tego co (...)

 • Żądanie przywrócenia stanu poprzedniego25 Lipca 2003

  samowolnym naruszeniu posiadania przywrócić własnym działaniem stan poprzedni. Jednakże, aby móc przywrócić stan poprzedni należy działać niezwłocznie po samowolnym naruszeniu posiadania (...)

 • Pozew o ochronę posiadania29 Października 2004

  od zgodności posiadania ze stanem prawnym, chyba że prawomocne orzeczenie sądu lub innego powołanego do rozpoznawania spraw tego rodzaju organu państwowego stwierdziło, że stan posiadania (...)

 • Ochrona służebności drogi koniecznej19 Października 2004

  dowodowo znacznie łatwiejsze niż wniesienie powództwa o ochronę własności, ponieważ sąd w tym postępowaniu bada wyłącznie ostatni stan posiadania, czyli w przedstawionym opisie kto (...)

 • Służebność drogi utworzonej z kilku działek2 Maja 2007

  stwierdzić, ustala się granice według ostatniego spokojnego stanu posiadania. Gdyby również takiego stanu nie można było stwierdzić, a postępowanie rozgraniczeniowe nie doprowadziło do ugody (...)

 • Postępowanie rozgraniczeniowe20 Lutego 2004

  granice w pierwszej kolejności na podstawie stanu prawnego. Sąd zatem stwierdza stan prawny, a dopiero jeśli jego ustalenie nie będzie możliwe, granice ustalane są wg ostatniego spokojnego stanu (...)

 • Wniosek o ustanowienie drogi koniecznej8 Listopada 2004

  . Uniemożliwienie korzystania z takiej drogi jest naruszeniem posiadanie, gdyż w sprawach o naruszenie posiadania sąd bada jedynie ostatni stan posiadania i fakt jego naruszenia, nie (...)

 • Zasiedzenie a rozgraniczenie nieruchomości10 Października 2007

  nie ma możliwości ugodowego załatwienia niniejszej sprawy, granice gruntów stały się sporne, a stanu prawnego nie można stwierdzić, ustala się granice według ostatniego spokojnego stanu posiadania

 • Ustalenie spadkobierców uprawnionych do spadku5 Sierpnia 2002

  spadkobiercy, a Zrzeszenie korzysta w stosunku do lokatorów z pełni praw właścicielskich. W księdze wieczystej figuruje od 50 lat jedynie ostatni właściciel. Czy taki stan zawieszenia w stosunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Łamanie praw ojca!

  Szanowni Państwo! Mam 31 lat , jestem lekarzem medycyny Moje małżeństwo rozpadło się , w czerwcu założyłem żonie sprawę rozwodową. W styczniu (...)

 • Dziecko z koleżanką,ona pracuje,ja studiuje i pracuje.Nie chce mieć tego dziecka

  Sytauacja jest następująca. Wpadłem z moją 9 lat starszą koleżanką. Jest nauczycielką. Jest w piątym miesiącu wciązy (dopiero w piątym miesiącu (...)

 • Sprzedaz samochodu z cofnietym licznikiem

  Dzien Dobry. Mam nadzieje, iz swoj post umieszczam w dobrym dziale. Jezeli nie to z gory przepraszam. POnizej postaram sie jak najscislej przedstawic swoj (...)

 • Wymeldowanie osoby niezamieszkałej

  W jaki sposób wymeldować męża, który nie mieszka ze mną tylko u rodziców. Jestem w trakcie sprawy rozwodowej. Dom w którym mieszkaliśmy jest wyłączną (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane