Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Niewłaściwy nakaz zatrzymania a zatrzymanie osoby30 Sierpnia 2004

  , zatrzymanie jest uzasadnione. Byłoby niezasadne tylko wtedy, gdyby np. w postanowieniu figurowało nazwisko Jan Kowalski, a osoba, która miałaby zostać zatrzymana to Krzysztof Nowak (co jest (...)

 • Kontrola legalności zatrzymania20 Lutego 2003

  Do kogo się wnosi odwołanie od decyzji Policji w sprawie zatrzymania i czy robi to osoba zatrzymana? Czy to jest w ogóle technicznie możliwe, jeśli osoba zatrzymana nic nie może? (...)

 • Niezgodne z prawem zatrzymanie7 Grudnia 2005

  lub ukrycia się tej osoby albo zatarcia śladów przestępstwa bądź też nie można ustalić jej tożsamości. Osoba zatrzymana ma prawo do kontaktu z adwokatem. Może też złożyć zażalenie (...)

 • Kopia protokołu zatrzymania przez policję30 Listopada 2005

  zatrzymanego oświadczenia oraz zaznaczyć udzielenie mu informacji o przysługujących prawach. Odpis protokołu doręcza się zatrzymanemu. Jeżeli osoba zatrzymana znajduje sie pod wpływem alkoholu (...)

 • Uprawnienia Policji do zatrzymywania osób14 Listopada 2003

  , otwierane na zewnątrz, z wizjerem stożkowym na wysokości 1,5 m, zabezpieczonym od strony pokoju szkłem hartowanym i z drugiej strony ruchomą zasłoną.  Ponadto osoba zatrzymana ma prawo (...)

 • Poszukiwanie osoby listem gończym14 Marca 2002

  Czy osoba, która ma dozór policyjny, jej miejsce pobytu jest znane, może zostać zatrzymana listem gończym wystawionym w innym postępowaniu? Zgodnie z art. 279. § 1 kpk jeżeli oskarżony, w (...)

 • Postępowanie prywatnoskargowe13 Grudnia 2005

  stosunku do której nie rozpatrzono jeszcze zażalenia, gdyż osoba ta jest nadal zatrzymana, mimo wniesienia zażalenia, chyba że ją zwolniono. karne, karne postępowanie, postępowanie, prywatnoskargowe

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mandat karny za pływanie po rzece pod wpływem alkoholu

  Witam, osoba została zatrzymana, na rzece w mieście, na rowerku wodnym w towarzystwie drugiej osoby. Obydwie były pod wpływem alkoholu, ponad 1,2 promila (...)

 • Areszt zagranicą

  Mam znajomego , który został zatrzymany w Niemczech . Od dłuższego czasu ambasada i konsulat nic nie chcą zrobić wciąż wykręcając się sianem (...)

 • Wyłudzenie, fałszerstwo, posługiwanie sie cudzymi dokumentami..

  mam pytanie, wczoraj (tj. 22. 12) zostala zatrzymana przez policje pewna osoba. przy spotkaniu z policja posluzyla sie cudzym dowodem osobistym, po zarzadzonych (...)

 • Alkohol i osoba nieletnia

  Witam. Mam 17 lat (za 3 miesiące 18 ). Miesiąc temu zostałam zatrzymana przez policję razem z moją koleżanką, która ma tyle lat co ja. Wypiłyśmy (...)

 • Jak duzy wyrok mozna dostac?

  Jak duzy wyrok moze dostac taka osoba, ktora została zatrzymana oraz usłyszała zarzuty posiadania i udzielania narkotykow nieletnim (16-17 lat)? Miała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane