Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opieka nad dzieckiem a urlop wychowawczy27 Listopada 2007

  Pracownikowi urodziło się dziecko i złożył oświadczenie, że to on będzie korzystał z opieki przysługującej z art 188 kp, po trzech miesiącach poprosił o 1 dzień z tytułu (...)

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie25 Października 2007

  oraz z odpowiedzią, zamieszczoną na stronie serwisu, zatytułowaną Wspólna opieka nad dzieckiem po rozwodzie Sprawy z zakresu prawa rodzinnego charakteryzują się indywidualizmem, (...)

 • Władza rodzicielska po śmierci jednego z rodziców16 Stycznia 2009

  Matka samotnie wychowująca 14-letnie dziecko, przy czynnym udziale swojej mamy, zmarła. Były mąż (po rozwodzie z częściowym pozbawieniem praw rodzicielskich) przebywa w USA, gdzie założył (...)

 • Zwolnienie od obowiązku świadczenia pracy18 Grudnia 2008

  załączyć kopię aktu urodzenia lub zaświadczenia ze szpitala? Czy mogę załączyć drugi wniosek o dodatkowe 2 dni urlopu na podstawie art. 188 kodeksu pracy (na drugie dziecko (...)

 • Odebranie dziecka partnerowi matki9 Sierpnia 2007

  Ojciec i matka dziecka są po rozwodzie. Oboje mają pełnię praw rodzicielskich. Często pod nieobecność matki zajmuje się dzieckiem jej nowy partner. Czy ojciec może po prostu odebrać (...)

 • Dodatkowy urlop dla osoby wychowującej dziecko14 Września 2004

  Proszę o wyjaśnienie problemu polegającego na zasadach przyznawania dnia opieki nad dzieckiem (Art. 188 KP), a mianowicie - czy należy przyznać dwa dni rodzicowi którego współmałżonek (...)

 • Zasądzenie władzy rodzicielskiej18 Marca 2011

  ,miejsce zamieszkania dziecka jest u tego z rodziców, u którego dziecko stale przebywa (art. 27 kodeksu cywilnego).  rozwód, małżonek, opieka, dziecko, choroba, (...)

 • Wiek dziecka a 2 dni na opiekę nad nim18 Listopada 2002

  W bieżącym roku kalendarzowym nie korzystałam z urlopu z tytułu opieki nad dzieckiem. Dziecko skończyło w kwietniu 14 lat. Czy przysługują mi nadal 2 dni urlopu? Zgodnie z Art. 188 Kodeksu (...)

 • Wywiezienie dziecka za granicę po rozwodzie14 Stycznia 2004

  Czy żona po rozwodzie może zabrać dziecko za granicę mając paszport dziecka? Jak można temu zapobiec na sprawie o rozwód? Jak taka sprawa przebiega przy nie orzekaniu o winie? (...)

 • Mąż matki jako opiekun prawny dziecka16 Lipca 2008

  powinienem zrobić żeby zostać takim opiekunem - zakładając, że ojciec biologiczny dziecka żyje, a po rozwodzie zostały przyznane prawa rodzicielskie obojgu rodzicom? Zgodnie z art. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane