Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Opieka nad dzieckiem a urlop wychowawczy27 Listopada 2007

  Pracownikowi urodziło się dziecko i złożył oświadczenie, że to on będzie korzystał z opieki przysługującej z art 188 kp, po trzech miesiącach poprosił o 1 dzień z tytułu (...)

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie25 Października 2007

  oraz z odpowiedzią, zamieszczoną na stronie serwisu, zatytułowaną Wspólna opieka nad dzieckiem po rozwodzie Sprawy z zakresu prawa rodzinnego charakteryzują się indywidualizmem, (...)

 • Władza rodzicielska po śmierci jednego z rodziców16 Stycznia 2009

  Matka samotnie wychowująca 14-letnie dziecko, przy czynnym udziale swojej mamy, zmarła. Były mąż (po rozwodzie z częściowym pozbawieniem praw rodzicielskich) przebywa w USA, gdzie założył (...)

 • Wiek dziecka a 2 dni na opiekę nad nim18 Listopada 2002

  W bieżącym roku kalendarzowym nie korzystałam z urlopu z tytułu opieki nad dzieckiem. Dziecko skończyło w kwietniu 14 lat. Czy przysługują mi nadal 2 dni urlopu? Zgodnie z Art. 188 Kodeksu (...)

 • Wywiezienie dziecka za granicę po rozwodzie14 Stycznia 2004

  Czy żona po rozwodzie może zabrać dziecko za granicę mając paszport dziecka? Jak można temu zapobiec na sprawie o rozwód? Jak taka sprawa przebiega przy nie orzekaniu o winie? (...)

 • Mąż matki jako opiekun prawny dziecka16 Lipca 2008

  powinienem zrobić żeby zostać takim opiekunem - zakładając, że ojciec biologiczny dziecka żyje, a po rozwodzie zostały przyznane prawa rodzicielskie obojgu rodzicom? Zgodnie z art. (...)

 • Dni wolne z tytułu opieki nad dzieckiem6 Stycznia 2007

  , chodzi Pani o regulację art. 188 kodeksu pracy stanowiącego, że pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie (...)

 • Niewykorzystanie urlopu na opiekę nad dzieckiem22 Września 2004

  , opieka nad dzieckiem, dziecko, niewykorzystanie

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki18 Października 2007

  dzieckiem (żona w szpitalu)? Zgodnie z art. 188 – 9 kodeksu pracy pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie (...)

 • Wymiar dni wolnych na opiekę nad dzieckiem13 Listopada 2003

  dziecka w sierpniu? Domyślamy się, iż w pytaniu chodzi o zwolnienie od pracy pracownicy na podstawie art. 188 kodeksu pracy. Przepis ten stanowi, iż pracownicy wychowującej przynajmniej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane