Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Świadczenia rodzinne a zasądzone alimenty4 Lipca 2006

  ; ojciec dziecka jest nieznany. Zaliczka alimentacyjna jest natomiast wypłacana w przypadku, gdy przeprowadzona na podstawie tytułu wykonawczego egzekucja świadczeń alimentacyjnych od dłużnika

 • Alimenty od obcokrajowca16 Listopada 2005

  Jak można się ubiegać o alimenty, gdy ojciec dziecka jest obcokrajowcem (Afrykanin przebywający we Francji), nie ma legalnej pracy? Do jakiego sądu matka ma wnosić o alimenty? W Polsce (...)

 • Zasiłek samotnej matki a zaliczka alimentacyjna17 Lipca 2006

  . alimenty, zasiłek dla samotnej matki, zaliczka alimentacyjna, dłużnik alimentacyjny, zasądzone alimenty, wysokość, świadczenia rodzinne

 • Pozew o alimenty dla pełnoletniego dziecka1 Lutego 2010

  Gdzie znajdę wzór pozwu o alimenty, który musi sporządzić pełnoletni syn (18 lat, uczy się w liceum)? Alimenty zostały zasądzone przy rozwodzie, ale ojciec dziecka uchyla się od ich (...)

 • Nazwisko dziecka w akcie urodzenia27 Maja 2009

  Ożeniłem się z kobietą, która ma dziecko (w zupełnym akcie urodzenia dziecka widnieje ojciec jako nieznany). Zależało nam na tym aby dziecko po ślubie nosiło moje nazwisko (nie jestem biologicznym

 • Jak zabezpieczyć syna przed płaceniem alimentów na ojca?13 Kwietnia 2015

  na działanie będzie dopiero moment, w którym ojciec wystąpi przeciwko synowi na drogę sądową z pozwem o alimenty. W takim przypadku syn powinien otrzymać odpis pozwu i będzie mógł (...)

 • Zgłoszenie do akt stanu cywilnego ojca dziecka jako \\\\\\\'nieznanego\\\\\\\'1 Czerwca 2011

  , uznanie dziecka. ojciec, ciąża, nieznany, akta, stan cywilny, stygmatyzacja, urodzenie, dziecko, zgłaszający, nazwisko, imię, zamieszkanie, opiekun, ustawowy

 • Umowa pomiędzy małżonkami a alimenty na dziecko8 Września 2003

  zostaje przejęty przez komornika i zlicytowany)? Czy ojciec płacący alimenty na rzecz dziecka musi uzyskać zgodę matki dziecka na wyjazd za granicę? Załóżmy, że ojciec zarabia ok. (...)

 • Alimenty za czas przeszły4 Sierpnia 2010

  alimenty i nie były one mi zasądzone - także żadnego Postanowienia ani samej sprawy nie było. Czy mój były mąż może starać się o alimenty za ten 10-cio miesięczny okres, gdy żadnej sprawy (...)

 • Alimenty od ojca przybywającego za granicą 11 Sierpnia 2010

  alimentów może okazać się bardzo utrudnione. Sąd w sprawie o alimenty może (a nawet powinien) żądać, by ojciec przedstawił zaświadczenie o zarobkach lub podobny dokument. Jeśli pracuje (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ojciec nieznany a alimenty

  Witam. Urodziłam córkę, w aktach ma wpisane, że ojciec jest nieznany. To w takim razie czy dostanę jakąś pomoc alimentacyjną od państwa?

 • Ojciec jest, ale czy w akcie urodzenia moge wpisac ojciec nieznzny ??

  miałam niedawno rozprawe w sprawie alimentów na ciaze od miesiaca 7 do 3 miesiecy po urodzeniu dziecka. (przewodniczył facet sedzia) Pomijam fakt ze (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)

 • Uznanie dziecka

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane