Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zasiłek dla bezrobotnych dla wspólnika spółki 28 Września 2010

  pozbawi określoną osobę statusu bezrobotnego m.in. w przypadku niespełnienia warunków od uznania osoby za bezrobotną. Bezrobotnym jest osoba niezatrudniona i nie wykonująca (...)

 • Nieusprawiedliwione niestawiennictwo w PUP13 Grudnia 2011

  stawił się w powiatowym urzędzie pracy w wyznaczonym terminie i nie powiadomił w okresie do 7 dni o uzasadnionej przyczynie tego niestawiennictwa; pozbawienie statusu bezrobotnego (...)

 • Nieusprawiedliwione niestawiennictwo w PUP13 Grudnia 2011

  Administracyjnego w Gdańsku z dnia 4 lutego 2010 r. (III SA/Gd 13/2010): „Aby zaistniały obie podstawy do pozbawienia statusu osoby bezrobotnej z art. 33 ust. 4 pkt 4 to dana osoba musi nie (...)

 • Stwierdzenie nieważności decyzji p.o. PINB6 Września 2010

  administracji. Jeśli więc pismo otrzymane od WINB zawiera te elementy można je potraktować jako decyzję administracyjną, a zatem będzie Pan mógł wnieść od niego odwołanie do GINB (...)

 • Dofinansowanie pracownika w firmie.26 Maja 2015

  wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dniu spełnienia warunków określonych w ust. 2.  Wnioski o jednorazową refundację kosztów z tytułu opłaconych składek (...)

 • Ubezpieczenie zdrowotne a zawieszeniu działalności27 Kwietnia 2009

  pracy), zostanie Pan od tego dnia objęty ubezpieczeniem zdrowotnym. Będzie Pan podlegał temu ubezpieczeniu do dnia utraty statusu bezrobotnego. Nie musi Pan dopełniać żadnych formalności, (...)

 • Darowizna mieszkania10 Listopada 2006

  ulgi podatkowej, prawo do wydania decyzji ustalającej zobowiązanie podatkowe powstaje w dniu, w którym nastąpiło zdarzenie powodujące utratę prawa do ulgi. Termin do wydania decyzji (...)

 • Dochody osoby bezrobotnej15 Maja 2009

  wynagrodzenia za pracę, z wyłączeniem przychodów uzyskanych z tytułu odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych, (...)

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji17 Maja 2010

  zamieszczonego w decyzji pouczenia w tych kwestiach. Wnosząc te żądania strona nie ryzykuje utraty terminu do wniesienia odwołania – termin na odwołanie zacznie bowiem biec (...)

 • Zlekceważone powiadomienie o przestępstwie5 Września 2005

  mające służyć za dowód w postępowaniu określonym w § 1. W uzasadnieniu powołanego postanowienia Sąd Najwyższy podał: „Zarówno w nauce prawa karnego jak i w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Staz absolwencki a Unia???

  Witam skonczylam studia i ze jestem zarejestrowana w Urzedzie Pracy uzyskalam status absolwenta na jutro bylam zaproszona na rozmowe kwalifikacyjna w sprawie (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane