Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nierzetelne postępowanie dyscyplinarne w Policji11 Czerwca 2003

  można wyłączyć od udziału w postępowaniu dyscyplinarnym także z innych uzasadnionych przyczyn. Wyłączenie przełożonego dyscyplinarnego i rzecznika dyscyplinarnego od udziału (...)

 • Odwołanie pracownika na podstawie art. 52 kp4 Czerwca 2007

  obowiązków, spełniają przesłanki dyscyplinarnego zwolnienia. rozwiązanie stosunku pracy, zwolnienie dyscyplinarne, pracownik, pracodawca, naruszenie obowiązków, oświadczenie

 • Odwołanie od decyzji Okręgowej Rady Adwokackiej10 Listopada 2005

  Czy można się odwołać od decyzji Okręgowej Rady Adwokackiej o odmowie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przeciwko adwokatowi? W sprawach dyscyplinarnych orzekają sąd dyscyplinarny izby

 • Prawo do zasiłku chorobowego7 Listopada 2006

  niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego - w razie choroby zakaźnej, której okres (...)

 • Czy można zwolnić kobietę w ciąży?29 Kwietnia 2015

  lekarskiego na powrót do zdrowia. W związku z powyższym, mógłby Pan powołać taką podstawę w razie stwierdzenia, że przykładowo pracownica w czasie zwolnienia podejmuje inną pracę (...)

 • Kontrola pracownika w czasie choroby8 Lutego 2006

  domu wynika ze zwolnienia lekarskiego, to nie powstaje automatycznie możliwość dyscyplinarnego zwolnienia pracownika. Zależeć to będzie od powodu nieobecności pracownika w domu. (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego6 Lipca 2007

  sposób niezgodny z celem tego zwolnienia traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres tego zwolnienia (art. 17 powoływanej ustawy). choroba, decyzja, odwołanie, organ, macierzyństwo, (...)

 • Kontrola zwolnienia lekarskiego przedsiębiorcy11 Sierpnia 2010

  okres trwania zwolnienia. Od decyzji tej służy odwołanie. zwolnienie lekarskie, kontrola wykorzystywania zwolnienia, L4, kontrola zaświadczeń lekarskich

 • Odwołanie do izby skarbowej22 Stycznia 2008

  napisać odwołanie do Izby Skarbowej. Odwołanie złożyłem poprzez ww. Urząd Skarbowy w dniu 31.10.2007 r. Od tamtej pory co miesiąc otrzymuję zawiadomienie z Urzędu Skarbowego o następującej (...)

 • Pracownik samorządowy23 Listopada 2004

  samorządowych - Art.6, czyli zatrudnił członka własnej rodziny (brata) na stanowisku mu podlegającym? Czy wchodzi w grę ewentualność zwolnienia tzw. dyscyplinarnego? Odpowiedzialność pracowników (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane