Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nierzetelne postępowanie dyscyplinarne w Policji11 Czerwca 2003

  można wyłączyć od udziału w postępowaniu dyscyplinarnym także z innych uzasadnionych przyczyn. Wyłączenie przełożonego dyscyplinarnego i rzecznika dyscyplinarnego od udziału (...)

 • Odwołanie pracownika na podstawie art. 52 kp4 Czerwca 2007

  obowiązków, spełniają przesłanki dyscyplinarnego zwolnienia. rozwiązanie stosunku pracy, zwolnienie dyscyplinarne, pracownik, pracodawca, naruszenie obowiązków, oświadczenie

 • Odwołanie od decyzji Okręgowej Rady Adwokackiej10 Listopada 2005

  Czy można się odwołać od decyzji Okręgowej Rady Adwokackiej o odmowie wszczęcia postępowania dyscyplinarnego przeciwko adwokatowi? W sprawach dyscyplinarnych orzekają sąd dyscyplinarny izby

 • Prawo do zasiłku chorobowego7 Listopada 2006

  niż w ciągu 14 dni od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego lub nie później niż w ciągu 3 miesięcy od ustania tytułu ubezpieczenia chorobowego - w razie choroby zakaźnej, której okres (...)

 • Kontrola pracownika w czasie choroby8 Lutego 2006

  domu wynika ze zwolnienia lekarskiego, to nie powstaje automatycznie możliwość dyscyplinarnego zwolnienia pracownika. Zależeć to będzie od powodu nieobecności pracownika w domu. (...)

 • Przedawnienienie roszczenia wobec pracownika3 Kwietnia 2006

  zwolnienia dyscyplinarnego mija 4 miesiąc. W jakim terminie od czasu dyscyplinarnego zwolnienia pracownika możemy domagać się odszkodowania z tytułu poniesionych strat? Z (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego6 Lipca 2007

  sposób niezgodny z celem tego zwolnienia traci prawo do zasiłku chorobowego za cały okres tego zwolnienia (art. 17 powoływanej ustawy). choroba, decyzja, odwołanie, organ, macierzyństwo, (...)

 • Podstawa zwolnienia dyscyplinarnego4 Czerwca 2003

  pracownik ciężko naruszył swoje obowiązki. Jeżeli jednak w danej sprawie ciężkie naruszenie nie miało miejsca, albo pracownik nie godzi się z decyzją pracodawcy, to od decyzji pracodawcy zawsze (...)

 • Ulga w podatku od spadków i darowizn27 Lutego 2008

  darowizn na 2007 rok oraz zwolnienia dla bliskich Zwolnienia z podatku od spadków i darowizn stwierdzenie nabycia spadku, zasiedzenie, spadkobierca, spadkodawca, zwolnienie, (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop4 Lipca 2005

  dni w ciągu roku, jeżeli pracownik tego zażąda. Uzasadnioną przyczyną zwolnienia dyscyplinarnego może być nieusprawiedliwiona nieobecność pracownika w pracy. Dopuszczalność rozwiązania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane