Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skierowanie na przymusowe leczenie alkoholowe3 Października 2008

  osoby uzależnionej od alkoholu komisji nie podlega opłacie. przymusowe, leczenie, odwykowe, alkoholowe, uzależnienie, rozpad, rodziny

 • Skierowanie na przymusowe leczenie odwykowe13 Września 2007

  biegłego albo obserwacji w zakładzie leczniczym sąd może zarządzić przymusowe doprowadzenie przez organ Policji. O ewentualnym skierowaniu na przymusowe leczenie nie będzie zatem (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  W jaki sposób można skierować osobę z zaburzeniami psychicznymi na przymusowe leczenie w Szpitalu Psychiatrycznym? W jaki sposób można skierować osobę uzależnioną od alkoholu na leczenie (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie6 Grudnia 2004

  zmierzających do spowodowania poddania się leczeniu odwykowemu osób uzależnionych od alkoholu. skierowanie na leczenie, leczenie odwykowe, alkoholizm, gminna komisja rozwiązywania problemów (...)

 • Prawomocność wyroku15 Maja 2008

  o pisemne uzasadnienie wyroku i ewentualne odwołanie się do sądu okręgowego? Strona zapadłego w postępowaniu sądowym wyroku ma prawo skierowania do sądu wniosku o uzasadnienie (...)

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia16 Sierpnia 2005

  odwołania jest "apelacja" ponieważ kiedyś od wyroków sądów niższej instancji nazywało się to"odwołanie od wyroku"? Co jest następną drogą po odrzuceniu Apelacji? Jaka jest (...)

 • Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności11 Maja 2009

  , który wydał zaskarżony wyrok, w terminie dwutygodniowym od doręczenia stronie skarżącej wyroku z uzasadnieniem. To znaczy, że strona niezadowolona z wyroku najpierw może wystąpić (...)

 • Odwołanie członka zarządu25 Września 2007

  619/01, publ. OSNP 2004, nr 11, poz. 191). Odwołanie z funkcji nie pozbawia członka zarządu roszczeń związanych z jej pełnieniem. Roszczenia takie mogą wynikać z umowy o pracę, umowy o (...)

 • Skierowanie na przymusowe leczenie22 Kwietnia 2008

  zagraża bezpośrednio własnemu życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób. O przyjęciu do szpitala osoby, o której mowa powyżej, postanawia lekarz wyznaczony do tej czynności (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej18 Maja 2010

  się gdzieś zapodział a nie mam ochoty płacić notariuszowi za wydanie dodatkowego wypisu. Pani nie chce przyjąć do wiadomości informacji o wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2002 roku o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Przymusowe leczenie

  Jak skierować dorosłą osobę na przymusowe leczenie, czy koniecznie trzeba ją ubezwłasnowolnić? Osoba ta ma dziecko kilkuletnie, a miejsce pobytu (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Rozwod apelacja

  Poszukuje odpowiedzi na pytanie: ile można się odwoływać w sprawie rozwodu gdy nie godzę się z wyrokiem sądu? (Agaga) od dnia ogłoszenia wyroku (...)

 • Czy mogę mieszkać w domu męża po rozwodzie?

  Witam! Od wielu lat mojej mamie nie układa się z tatą, zawsze ze względu na nas, dzieci, zaciskała zęby i jakoś mijał rok po roku. Obecnie jesteśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane