Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kara za niezłożenie w terminie deklaracji PCC-310 Maja 2010

  W dniu 29.04.2010 otrzymałem z Urzędu Skarbowego wezwanie do złożenia w terminie 7 dni deklaracji PCC-3 w związku z odpłatnym zniesieniem współwłasności dokonanym przez Sąd. Wspomniane (...)

 • Odwołanie do izby skarbowej22 Stycznia 2008

  napisać odwołanie do Izby Skarbowej. Odwołanie złożyłem poprzez ww. Urząd Skarbowy w dniu 31.10.2007 r. Od tamtej pory co miesiąc otrzymuję zawiadomienie z Urzędu Skarbowego (...)

 • Darowizna na rzecz syna17 Kwietnia 2015

  dokonania darowizny do urzędu skarbowego w ciągu 6 miesięcy od dnia obowiązku podatkowego (tzn. z chwilą złożenia przez Państwa oświadczenia w formie aktu notarialnego, a w razie zawarcia (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa21 Kwietnia 2006

  zapłacenie grzywny. W przyszłym tygodniu musze dostarczyć do urzędu skarbowego potwierdzenie zapłaty tej grzywny i sprawa będzie skierowana do sądu z oświadczeniem o dobrowolnym (...)

 • Termin zgłoszenia spadku do urzędu13 Kwietnia 2008

  upływie terminu, o którym mowa wyżej, zwolnienie stosuje się, gdy nabywca zgłosi te rzeczy lub prawa majątkowe naczelnikowi urzędu skarbowego nie później niż w terminie miesiąca (...)

 • Niezgłoszenie spadku do opodatkowania25 Kwietnia 2007

  , według oceny naczelnika urzędu skarbowego wartości rynkowej, organ ten wezwie nabywcę do jej określenia, podwyższenia lub obniżenia, w terminie nie krótszym niż 14 dni od dnia doręczenia (...)

 • Działalność sp.z o.o.8 Maja 2003

  którym rachunek jest otwarty oraz właściwego urzędu skarbowego. Niedopełnienie tych obowiązków zagrożone jest karą grzywny (art.66 wskazanej ustawy). Zagrożenie to nie ma jednak odniesienia (...)

 • Ustanie karalności przestępstwa skarbowego1 Marca 2006

  określonego w § 1 pkt 1 ustaje z upływem 5 lat, a przestępstwa skarbowego określonego w § 1 pkt 2 - z upływem 10 lat od zakończenia tego okresu. Przepis ten do dnia 17.12.2005 mówił o tym, (...)

 • Dochody z wynajmu mieszknia23 Września 2005

  roku a sumą zaliczek za miesiące poprzednie (oczywiście zaliczki nie uiszcza się, jeśli podatek należny od dochodu osiągniętego od początku roku będzie niższy od sumy zaliczek uiszczonych (...)

 • Mandat w postępowaniu karnym skarbowym31 Lipca 2005

  przesłanki wyłączające winę, zgodnie bowiem z art. 1 § 3 k.k.s.  nie popełnia przestępstwa skarbowego lub wykroczenia skarbowego sprawca czynu zabronionego, jeżeli nie można mu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane