Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?8 Grudnia 2011

  Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS? Poniżej wskazujemy zasady rządzące składaniem odwołań od decyzji ZUS. Zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy systemie ubezpieczeń (...)

 • Sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika18 Listopada 2014

  decyzji. Decyzja ta podlega zaskarżeniu w drodze odwołania do sądu ubezpieczeń społecznych. Odwołanie wniesione od decyzji wydanej na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika ZUS (...)

 • Zasady odwołania od decyzji organu22 Października 2011

  Jakie zasady odwołania od decyzji organu, zawarte są w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego? Zgodnie z art. 127 Kodeksu postępowania administracyjnego od decyzji wydanej (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  decyzji, biegnie na nowo. Każdy może wnieść umotywowany sprzeciw wobec prawomocnej decyzji Urzędu Patentowego o udzieleniu patentu, prawa ochronnego lub prawa z rejestracji w ciągu 6 miesięcy (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak 20 lat temu - (...)

 • Postanowienie - wymóg formalny2 Października 2007

  powyższego postanowienia nie służy osobne odwołanie ani zażalenie.  Dopiero w decyzji o nałożeniu podatku od nieruchomości powinien być wskazany termin, od którego (...)

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie renty22 Września 2016

  odwołanie wniesione po upływie terminu, chyba że przekroczenie terminu nie jest nadmierne i nastąpiło z przyczyn niezależnych od odwołującego się. Odwołanie od decyzji (...)

 • Przebieg postępowania upominawczego23 Czerwca 2006

  obowiązek powiadomić nas pisemnie o swojej decyzji związanej z odroczeniem rozprawy? Czy od tego wyroku przysługuje nam odwołanie, a jeśli tak, to do jakiego sądu? Czy na Państwa portalu (...)

 • Egzekucja z decyzji nieostatecznej12 Czerwca 2009

  140 tys. zł. Od przedmiotowej decyzji złożyłem odwołanie do Dyrektora Izby Skarbowej. Dyrektor Izby Skarbowej przedmiotową decyzję w maju 2008 r. uchylił w całości i przekazał sprawę (...)

 • Ostateczność decyzji administracyjnej1 Lipca 2002

  chwilą wydania? Czy też zależy od uznania gminy, wydającej decyzję, czy wyda ją od razu jako ostateczną, czy też udzieli terminu na odwołanie, a jeżeli takiego terminu udzieli, to (...)

 • Bezczynność organu w kwestii uzupełnienia decyzji17 Maja 2010

  wygaśnięcia innej decyzji czy też o odmowie takiego stwierdzenia jest decyzją wydaną w I instancji. Będzie zatem przysługiwał od niej zwykły środek zaskarżenia, tj. odwołanie wnoszone (...)

 • Określanie wymogów ofet do konkursu przez NFZ26 Października 2010

  oraz na stronie internetowej właściwego oddziału wojewódzkiego Funduszu. Od decyzji dyrektora oddziału wojewódzkiego Funduszu przysługuje odwołanie do Prezesa Funduszu. (...)

 • Wypowiedzenie zmieniające19 Listopada 2008

  , warunku pracy, płacy, wypowiedzenie stosunku pracy, praca, odwołanie, wzór, dokument, termin, sąd pracy, bezskuteczność, odszkodowanie

 • Stwierdzenie nieważności decyzji 11 Kwietnia 2012

  trybie nadzoru. Oznacza to, że Pana żądania uchylenia decyzji oraz stwierdzenia jej nieważności ujęte w odwołaniu zostaną potraktowane jako odwołanie od decyzji. Organ II instancji (...)

 • Odwołanie od zmiany wysokości renty5 Stycznia 2005

  rent. Jeżeli miało miejsce odwołanie od decyzji ZUS-u do sądu, ZUS uznał to odwołanie za zasadne i zmienił decyzję w ciągu 30 dni od wniesienia odwołania, to odwołaniu (...)

 • Brak decyzji o stopniu uszczerbku na zdrowiu28 Grudnia 2004

  nie zgadza się np. z wysokością świadczenia lub sposobem wyliczenia, może wnieść w ciągu miesiąca odwołanie od decyzji ZUS. Jeśli decyzji takiej jednak nie było, to odwołanie (...)

 • Zmiana decyzji po odwołaniu się do SKO22 Sierpnia 2007

  odwoławczemu w terminie siedmiu dni od dnia, w którym otrzymał odwołanie, jeżeli w tym terminie nie wydał nowej decyzji w myśl art. 132. Z obu tych przepisów wynika, iż możliwa jest (...)

 • Odwołanie od decyzji Wojewody7 Listopada 2005

  Wojewoda wydał decyzję odmawiającą wszczęcia postępowania o unieważnienie decyzji Starosty zezwalającej na budowę. Do kogo należy kierować odwołanie od tej decyzji? Od (...)

 • Skutki wadliwej (nieistniejącej) decyzji GIS12 Października 2010

  prawne, pouczenie, czy i w jakim trybie służy od niej odwołanie, podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji lub, jeżeli (...)

 • Prawo ochronne na wzór użytkowy15 Czerwca 2004

  "przejścia" od wzoru użytkowego do wzoru przemysłowego. Wzór użytkowy jest rozwiązaniem o charkterze technicznym, a wzór przemysłowy to nowa i orginalna postać wytworu, która nadaje (...)

 • Właściwy zakres skargi do WSA31 Grudnia 2008

  Osoba A po drugim odwołaniu od decyzji I instancji otrzymała niepomyślną i jej zdaniem niezgodną z prawem materialnym decyzję ARiMR od organu II instancji. Wszystkie decyzje były podejmowane (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS18 Kwietnia 2006

  likwidacje mojego stanowiska? Odwołanie od decyzji ZUS wnosi się do sądu ale za pośrednictwem ZUS. Zatem odwołanie to w odpowiedniej ilości egzemplarzy należy złożyć do ZUS. (...)

 • Rozstrzygnięcia SKO23 Maja 2003

  decyzji wydanej w pierwszej instancji służy stronie odwołanie tylko do jednej instancji. Właściwy do rozpatrzenia odwołania jest organ administracji publicznej wyższego stopnia, a zatem odwołanie (...)

 • Odmowa stwierdzenia wygaśnięcia decyzji11 Kwietnia 2012

  na żądanie uzupełnienia decyzji będzie Pan mógł wnieść odwołanie od decyzji o odmowie stwierdzenia nieważności kwestionowanej decyzji. decyzja administracyjna, (...)

 • Skarga na decyzje SKO28 Lipca 2006

  właściwym organem, do którego wniesiono o odwołanie od decyzji wójta umarzającej sprawę. Jeśli SKO nie uchyliło wydanej decyzji to należy uznać, że nie znalazło merytorycznych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwołanie od decyzji wzór

  Witam Gdzie odszukam wzór odwołania od decyzji sądu?Będę bardzo wdzieczna za pomoc odwołanie od jakiej decyzji ???? Co było przedmiotem rozprawy??? (...)

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • odwołanie od decyzji pzu wzór pisma

  Witam Chcę sie odwołac od decyzji PZU i potzrebuje wzoru takie posma gdzie go znajdę?Z góry dziękuję Pozdrawiam

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane