Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej a inne sprawy10 Kwietnia 2007

  sprawie karnej? Czy podane wyżej powody nadużywania władzy rodzicielskiej i demoralizacji dzieci przyniosą pozbawienie władzy rodzicielskiej ich ojca? Wszczęcie sprawy o (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym8 Września 2003

  więc prawo i obowiązek zarazem decydować o przyszłości Państwa dzieci, powinniście to robić poprzez zgodne, wspólne decyzje. Tak więc pozbawienie władzy rodzicielskiej jest pozbawieniem (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej10 Listopada 2009

  ; pozbawienie wladzy rodzicielskiej, ograniczenie władzy rodzicielskiej, opieka nad dzieckiem, obowiązki rodziców, kurator

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z małżonków1 Sierpnia 2012

  zapewnienie dziecku pieczy zastępczej. § 2. W wypadkach, o których mowa w § 1, sąd opiekuńczy lub inne organy władzy publicznej zawiadamiają jednostkę organizacyjną pomocy społecznej (...)

 • Uniemożliwienie wywiezienia dziecka z kraju8 Sierpnia 2007

  przepisu, można zaliczyć jedynie sprawy dotyczące wykonywania władzy rodzicielskiej, czyli sprawy dziecka, na przykład sprawa miejsca stałego pobytu dziecka (jego wyjazd za granicę). (...)

 • Zgoda rodzica na wyrobienie paszportu21 Sierpnia 2006

  sprawach dziecka, można wystąpić do sądu z wnioskiem o pozbawienie władzy rodzicielskiej? Zgodnie z art. 7 ustawy o paszportach, w razie ubiegania się o wydanie paszportu (...)

 • Wykonywanie władzy rodzicielskiej5 Września 2007

  pozbawienie władzy rodzicielskiej byłego męża? Czy w kwestiach istotnych dla przyszłości dziecka mam obowiązek uzgadniania z nim decyzji? Zgodnie z art. 58 kro sąd w wyroku rozwodowym orzeka (...)

 • Rodzina zastępcza jako strona w postępowaniu4 Sierpnia 2006

  Trwa postępowanie przed sądem rodzinnym w O... o przywrócenie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem matce i równocześnie o pozbawienie matki władzy rodzicielskiej na (...)

 • Zmiana orzeczenia o władzy rodzicielskiej23 Października 2007

  kontaktów oraz o ograniczenie władzy rodzicielskiej. Żona zalega też z alimentami. Czy w takiej sytuacji jest to jeszcze jedna przesłanka do ograniczenia władzy rodzicielskiej? Złożyłem (...)

 • Cofnięcie pozbawienia władzy rodzicielskiej18 Września 2003

  cofnięcie wyroku sądowego o pozbawienie praw rodzicielskich, kto występuje o takie cofnięcie? Jakie potrzebne są dokumenty? Czy pomimo pozbawienia praw rodzicielskich, konkubina ma obowiązek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

 • jak mam sie bronic przed pozbawieniem praw rodzicielskich????

  witam moja bylak konkubina zalozyla mi sprawe o pozbawienie praw rodzicielskich.Corka,uznana przeze mnie,z moim nazwiskiem ma 12 lat.Konkubina 4 lata temu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane