Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Skierowanie na przymusowe leczenie9 Lipca 2010

  W jaki sposób można skierować osobę z zaburzeniami psychicznymi na przymusowe leczenie w Szpitalu Psychiatrycznym? W jaki sposób można skierować osobę uzależnioną od (...)

 • Skierowanie do domu pomocy społecznej7 Lipca 2008

  administracyjnego, może Pani w ciągu 14 dni złożyć odwołanie do samorządowego kolegium odwoławczego, a dopiero w wypadku ponownej odmowy będzie Pani przysługiwało uprawnienie do złożenia (...)

 • Ubezwłasnowolnienie częściowe a decyzja o leczeniu30 Maja 2007

  Osoba chora psychicznie nie wyrażała zgody w okresie silnego nawrotu choroby na pobyt w szpitalu. Pogotowie interweniowało dwukrotnie, ale tylko poprzez przyjazd do chorej. Dopiero (...)

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela28 Lutego 2005

  ma prawo zamrozić na czas nieokreślony pieniądze? Czy ja jako współwłaściciel mogę żądać od PZU odszkodowania wraz z odsetkami za zamrożenie moich pieniędzy? PZU tłumaczyło, (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna29 Grudnia 2005

  będzie to sprawdzał? Czy mogę podjąć np. pracę na 1/4 lub 1/2 etatu w warunkach dostosowanych dla osoby niepełnosprawnej - np. w domu? Czy może to być np. forma zatrudnienia oparta o umowę (...)

 • Szkoda wyrządzona przez opiekuna1 Sierpnia 2001

  szpitalu tylko w normalnej rodzinie, czy istnieje jakakolwiek szansa odzyskania świadczeń rentowych za czas gdy pseudo opiekun sprawował "opiekę" Tak. Osoba, która w sposób nienależyty (...)

 • Odszkodowanie za utratę zdrowia29 Września 2004

  Na podstawie jakiego dokumentu mogę ubiegać się o odszkodowanie za poniesione straty zdrowotne? Przez 6 dni leżałem w szpitalu i od ponad miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim. (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC5 Marca 2003

  szereg zdjęć, aby nie było wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Policja nie chciała przyjechać, ponieważ nie było ofiar w ludziach. Problem zaczął się w momencie zgłoszenia szkody (...)

 • Odwołanie - ubezpieczenie osobowe24 Sierpnia 2005

  Jaki jest tryb odwoławczy od odmownej decyzji PZU Życie dotyczącej odmowy wypłaty świadczenia za pobyt w szpitalu w ramach ubezpieczenia grupowego? PZU podaje (...)

 • Skierowanie na badania psychiatryczne6 Listopada 2006

  nad nią faktyczną opiekę. Do wniosku dołącza się świadectwo lekarza psychiatry szczegółowo uzasadniające potrzebę leczenia w szpitalu psychiatrycznym. W przypadku braku świadectwa (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Ubezpieczenia

  Pracuje w firmie amerykanskiej, ktora ostatnio postanowila zminic ubezpieczyciela pracownikow , mam tutaj na mysli ubezpieczenia grupowe. Obecnie zaloga (...)

 • Pobyt w szpitalu przez prace

  WITAM Wszystkich Mam kilka pytan odnośnie odszkodowania za pobyt w szpitalu psychiatrycznym...opisze jak sytuacja wygląda : Mój brat (22lata) trafił (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane