Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wysokość odszkodowania dla pracownika, z którym rozwiązano umowę o pracę na czas określony niezgodnie z przepisami o wypowiadaniu umów26 Września 2011

  wynagrodzenia za czas, jaki pozostał do zakończenia umowy, nie dłużej jednak niż za 3 miesiące. Pewien luz decyzyjny w zakresie orzekania odszkodowania przyznaje sądowi jedynie (...)

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania28 Czerwca 2006

  , a mianowicie oceny wymaga ważność umowy o zakazie konkurencji nie określającej w ogóle odszkodowania. Zobowiązanie do wypłaty odszkodowania jest bowiem (podobnie jak określenie czasu trwania (...)

 • Szkoda a odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej30 Marca 2011

  odpowiedzialności za niewypłacalność spółki. Zgodnie z art. 299 Kodeksu spółek handlowych członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki, (...)

 • Dyskryminacja w zakresie wynagradzania i jej dowód21 Sierpnia 2007

  pracownikowi w postaci odszkodowania za naruszenie zasady równości w zatrudnieniu (dyskryminacji), wyznaczając równocześnie jego minimalną kwotę. Ustawodawca nie wyznaczył górnej granicy (...)

 • Wypłata odszkodowania a brak wyroku karnego2 Września 2008

  za szkodę przechodzi z mocy prawa na ubezpieczyciela do wysokości zapłaconego odszkodowania. Jeżeli zakład pokrył tylko część szkody, ubezpieczającemu przysługuje co do pozostałej części (...)

 • Przyjęcie odszkodowania a czynności zachowawcze22 Lutego 2012

  Czy przyjęcie odszkodowania jest czynnością zachowawczą i w związku z tym zapłata odszkodowania może nastąpić do rąk jednego ze współwłaścicieli? W kontekście czynności zachowawczych, (...)

 • Wysokość odszkodowania za wywłaszczenie3 Lutego 2007

  się park krajobrazowy? Czy gmina może zapłacić za moją nieruchomość i nabyć ją za większą wartość niż określona przez rzeczoznawcę majątkowego, naruszając tym samym przepisy ustawy (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  być przesłanką do uznania związanych z tym wydatków (odszkodowania poniesionego w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu) za koszty podatkowe. Aby określony wydatek uznać za (...)

 • Cesja odszkodowania21 Marca 2005

  obydwoje współwłaścicieli w celu wypłaty w równych częściach odszkodowania. Ja mam dziecko niepełnosprawne, które sama wychowuje, a pieniądze z odszkodowania są mi niezbędne do zakupu (...)

 • Zakup nieruchomości na rzecz gminy7 Stycznia 2010

  sprawy oraz podjęcia niezbędnych działań zmierzających do prawidłowego ustalenia wartości nieruchomości i należnego za nią odszkodowania. Jeżeli przyjęta w operacie szacunkowym wartość (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • slupy energetyczne

  Witam!!!wymieniano u mnie na dzialce słypy energetyczne. Wyrazilam zgode na wjazd na moj teren ale postawiono na mojej dzialce slup energetyczny który (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • straz miejska, plakaty i umowy zlecenia

  Witam, Moj brat wczoraj wrocil zalamany z pracy. Byl w miejscowosci oddalonej od Warszawy o okolo 90 km. Tak sie zlozylo, ze w tym samym dniu ludzie (a (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane