Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji? 8 Lipca 2015

  wynika z powyższego, aby umowa o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy była skuteczna, konieczne jest dokładne określenie w niej okresu jego trwania oraz odszkodowania za stosowanie się (...)

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania28 Czerwca 2006

  , a mianowicie oceny wymaga ważność umowy o zakazie konkurencji nie określającej w ogóle odszkodowania. Zobowiązanie do wypłaty odszkodowania jest bowiem (podobnie jak określenie czasu trwania (...)

 • Szkoda a odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej30 Marca 2011

  odpowiedzialności za niewypłacalność spółki. Zgodnie z art. 299 Kodeksu spółek handlowych członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki, (...)

 • Czy należy mi się odszkodowanie w przypadku kiedy inwestycja gminy obniża wartość mojej nieruchomości? 22 Maja 2015

  skutków uchwalenia lub zmiany planu miejscowego właścicielowi oraz użytkownikowi wieczystemu przysługują względem gminy roszczenia. Mogą oni mianowicie alternatywnie żądać bądź odszkodowania (...)

 • Przyjęcie odszkodowania a czynności zachowawcze22 Lutego 2012

  Czy przyjęcie odszkodowania jest czynnością zachowawczą i w związku z tym zapłata odszkodowania może nastąpić do rąk jednego ze współwłaścicieli? W kontekście czynności zachowawczych, (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  być przesłanką do uznania związanych z tym wydatków (odszkodowania poniesionego w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu) za koszty podatkowe. Aby określony wydatek uznać za (...)

 • Cesja odszkodowania21 Marca 2005

  obydwoje współwłaścicieli w celu wypłaty w równych częściach odszkodowania. Ja mam dziecko niepełnosprawne, które sama wychowuje, a pieniądze z odszkodowania są mi niezbędne do zakupu (...)

 • Składka AC a wypłata odszkodowania26 Lipca 2006

  zapłacie przy ubezpieczeniu majątkowym - określonego odszkodowania za szkodę powstałą wskutek przewidzianego w umowie wypadku. Szczegółowe zasady wypłaty odszkodowania zasady odpowiedzialności (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu w kolizji drogowej. Wysokość odszkodowania ustala PZU, na podstawie danych przedstawionych przez ubezpieczonego, a także na podstawie opinii rzeczoznawcy. (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku2 Sierpnia 2004

  ;prowadzący na własny rachunek przedsiębiorstwo lub zakład wprawiany w ruch za pomocą sił przyrody (pary, gazu, elektryczności, paliw płynnych itp.) ponosi odpowiedzialność za szkodę na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • slupy energetyczne

  Witam!!!wymieniano u mnie na dzialce słypy energetyczne. Wyrazilam zgode na wjazd na moj teren ale postawiono na mojej dzialce slup energetyczny który (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane