Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania28 Czerwca 2006

  , a mianowicie oceny wymaga ważność umowy o zakazie konkurencji nie określającej w ogóle odszkodowania. Zobowiązanie do wypłaty odszkodowania jest bowiem (podobnie jak określenie czasu trwania (...)

 • Szkoda a odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej30 Marca 2011

  odpowiedzialności za niewypłacalność spółki. Zgodnie z art. 299 Kodeksu spółek handlowych członek zarządu może się uwolnić od odpowiedzialności za zobowiązania spółki, (...)

 • Przyjęcie odszkodowania a czynności zachowawcze22 Lutego 2012

  Czy przyjęcie odszkodowania jest czynnością zachowawczą i w związku z tym zapłata odszkodowania może nastąpić do rąk jednego ze współwłaścicieli? W kontekście czynności zachowawczych, (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu7 Czerwca 2006

  być przesłanką do uznania związanych z tym wydatków (odszkodowania poniesionego w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy najmu) za koszty podatkowe. Aby określony wydatek uznać za (...)

 • Cesja odszkodowania21 Marca 2005

  obydwoje współwłaścicieli w celu wypłaty w równych częściach odszkodowania. Ja mam dziecko niepełnosprawne, które sama wychowuje, a pieniądze z odszkodowania są mi niezbędne do zakupu (...)

 • Składka AC a wypłata odszkodowania26 Lipca 2006

  zapłacie przy ubezpieczeniu majątkowym - określonego odszkodowania za szkodę powstałą wskutek przewidzianego w umowie wypadku. Szczegółowe zasady wypłaty odszkodowania zasady odpowiedzialności (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku2 Sierpnia 2004

  ;prowadzący na własny rachunek przedsiębiorstwo lub zakład wprawiany w ruch za pomocą sił przyrody (pary, gazu, elektryczności, paliw płynnych itp.) ponosi odpowiedzialność za szkodę na (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy6 Listopada 2002

  wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu w kolizji drogowej. Wysokość odszkodowania ustala PZU, na podstawie danych przedstawionych przez ubezpieczonego, a także na podstawie opinii rzeczoznawcy. (...)

 • Nieterminowe rozpatrzenie reklamacji a szkoda12 Marca 2002

  szkoda może przejawiać się w utracie korzyści płynących z odsetek od środków deponowanych w banku, a także na możliwości dysponowania tymi środkami. Ewentualne domaganie się odszkodowania za (...)

 • Wypłata odszkodowania a brak wyroku karnego2 Września 2008

  za szkodę przechodzi z mocy prawa na ubezpieczyciela do wysokości zapłaconego odszkodowania. Jeżeli zakład pokrył tylko część szkody, ubezpieczającemu przysługuje co do pozostałej części (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • slupy energetyczne

  Witam!!!wymieniano u mnie na dzialce słypy energetyczne. Wyrazilam zgode na wjazd na moj teren ale postawiono na mojej dzialce slup energetyczny który (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Szkoda całkowita z OC

  Na początku listopada miałem wypadek samochodowy. Jadąc przez skrzyżowanie z drogi podporządkowanej wyjechał mi inny samochód. Policja przyznała (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane