Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Umorzenie zaległych składek ZUS. 15 Maja 2015

  rentowe oraz wypadkowe, za okres od 1 stycznia 1999 roku do28 lutego 2009 roku za osoby obowiązkowo podlegające tym ubezpieczeniom z tytułu prowadzonej działalności pozarolniczej, 2) (...)

 • Odpowiedzialność dłużnika rzeczowego za odsetki20 Stycznia 2011

  odsetek podjęła złą decyzję odnośnie nieruchomości. Mogła przekształcić za darmo nieruchomość rolną w działki budowlane, ale obawiała się, że długi okres oczekiwania (...)

 • Odwołanie od zmiany wysokości renty5 Stycznia 2005

  względu na ogólny stan zdrowia, a rentą wypadkową. Czy w tej sytuacji przysługują poszkodowanej odsetki od różnicy w wysokości rent? Na pytania w tej kwestii urzędnicy ZUS (...)

 • Renta rodzinna5 Maja 2006

  dokumenty? Jeżeli tak, to jakie i czy mam na to jakiś termin? Czy ZUS ma obowiązek wypłacić mi zaległą rentę wraz z odsetkami ustawowymi? Czy mogę domagać się od ZUS-u (...)

 • Odsetki od renty i naprawa krzywdy2 Czerwca 2006

  dobrowolnie roszczenia o odsetki, konieczne będzie skierowanie roszczenia na drogę sądową, wtedy też należy dokonać kapitalizacji odsetek i zgłosić roszczenie o odsetki (...)

 • Zaległe składki na ubezpieczenie społeczne3 Lutego 2009

  niekorzystny dla mnie. Od maja 2000 r. do października 2000 r. byłam na nieprzerwanym chorobowym (zwolnienia lekarskie składane za każdym razem do ZUS - mam potwierdzenia). Od (...)

 • Zbieg świadczeń ZUS a zerowy przychód21 Stycznia 2011

  . W kwestii zwrotu świadczeń za okres od otrzymania emerytury, niestety nie jesteśmy w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. Zasadniczo kwestię tę rozstrzygnęła przedmiotowa decyzja ZUS, (...)

 • Ubezpieczenie pracownika oddelegowanego17 Grudnia 2004

  członkowskim, przewidywany okres delegowania jest z góry planowany na okres dłuższy niż 12 miesięcy, pracownik został skierowany do pracy za granicę w miejsce innego pracownika, (...)

 • ZUS żąda spłaty odsetek za zaległą składkę. 4 Maja 2015

  składek na ZUS -odbywa się to na zasadach ogólnych wydawania zaświadczeń uregulowanych w Kodeksie postępowania administracyjnego. Zaświadczenia takie wydawane są w przeważającej (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  przypadku mandatów za przejazd bez biletu okres ten liczony jest od dnia w którym bilet powinien być skasowany (pkt 4 od dnia zapłaty lub zwrotu należności - od (...)

 • Ponowne małżeństwo a renta rodzinna19 Lipca 2007

  pracuje. Czy Matce w takim układzie ZUS zabierze rentę rodzinną? Czy po wyjściu matki powtórnie za mąż, nie będę odpowiadał za jej długi w banku jeżeli nie odrzucę (...)

 • Przedawnienie odsetek27 Sierpnia 2007

  uprawomocnił się dnia 20 marca 2001 r., wówczas wierzycielowi występującemu o zapłatę zasądzonej kwoty (wraz z odsetkami) w 2006 r. przysługiwać będą jedynie odsetki za okres (...)

 • Odsetki od niezapłaconych składek ZUS12 Listopada 2007

  dłużnika rzeczowego odsetki, które do maja 2007 wyniosły ponad 250 tys. zł. Czy ZUS miał i ma prawo do naliczania odsetek za niezapłacone składki na ubezpieczenie społeczne (...)

 • Odprowadzanie składek przez ZUS do OFE21 Lipca 2006

  Dlaczego ZUS odprowadza moje składki do OFE za prawie każdy miesiąc na raty (zdarzają się nie 2 a nawet 3 raty za 1 miesiąc), z czego OFE pobiera od każdej raty składki (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS23 Czerwca 2005

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak (...)

 • Zawieszenie i wstrzymanie renty socjalnej29 Grudnia 2005

  przez sąd i wypłacanej przez PZU? Czy otrzymując te rentę musze zgłosić się do ZUS-u, by zrezygnować z renty socjalnej? Pytając o to osoby pracujące w MOPS-ie oraz w ZUS-ie (...)

 • Odmowa przyznania wcześniejszej emerytury17 Października 2007

  się od decyzji ZUS-u – odwołanie od decyzji organów rentowych wnosi się na piśmie do organu, który wydał decyzję, lub do protokołu sporządzonego przez ten organ, (...)

 • Wyjście z długów przez przedsiębiorcę23 Sierpnia 2006

  zwłokę lub odsetki określone w decyzji, 3) umorzyć w całości lub w części zaległości podatkowe, odsetki za zwłokę lub opłatę prolongacyjną. przejęcie długów, (...)

 • Zus nie przyznał renty, ale również odmówił wydania zaświadczenia o zdolności do pracy.10 Czerwca 2015

  podtrzymali orzeczenie ZUS odnośnie braku niezdolności Pana do pracy. Wynika z powyższego, że orzeczenie o braku niezdolności do pracy należy uznać za uzasadnione na 2014 rok. (...)

 • Zarzut przedawnienia w zarzutach od nakazu11 Lutego 2004

  (nastąpiła zapłata) dopiero 1 maja 2000r., to należące się wierzycielowi odsetki za opóźnienie za dzień 2 kwietnia 2000r. przedawnią się 2 kwietnia 2002r. o godz 24.00 (o (...)

 • Wypłata wstrzymanej renty4 Maja 2004

  wypłaty świadczeń nastąpiło na skutek błędu organu rentowego, wypłatę wznawia się poczynając od miesiąca, w którym je wstrzymano, jednak za okres nie dłuższy niż 3 lata (...)

 • Wynagrodzenie za czas choroby20 Października 2005

  W lutym bieżącego roku zatrudniłem pracownicę na umowę o pracę na czas nieokreślony. Wręczyłem skierowanie na badania lekarskie z informacją, że jak tylko przedstawi zaświadczenie (...)

 • ZUS odmówił mi przydzielenia renty socjalnej. 23 Lipca 2015

  będzie również negatywne dla Pana. Prosimy tutaj o ewentualne dosłanie decyzji w celu zweryfikowania powyższych informacji.   Opcją działania jest wystąpienie do Prezesa ZUS z wnioskiem (...)

 • Podstawa umorzenia zaległych składek ZUS5 Lipca 2004

  pismo o konieczności zapłaty składek za pracowników z odsetkami i że mogę się ubiegać o umorzenie "swoich" składek, bo urodziłam dziecko. Czy ZUS ma obowiązek powiadomić (...)

 • Prawo do zasiłku chorobowego1 Grudnia 2004

  . Okres zasiłkowy liczony jest od dnia złożenia do ZUS polskich zwolnień lekarskich. ZUS jednak prosi o dokładne nazwanie okresu, kiedy pracownik przebywał w szpitalu w Chinach. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane