Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  działanie musiałoby naruszać prawa pracownika, które wynikają ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego. Na przykład, kurator (zaznaczając na razie, że nie wchodzimy w zakres jego (...)

 • Zeznanie nieprawdy przed sądem. 25 Czerwca 2015

  może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo (...)

 • Odmowa odpowiedzi na pytanie w trybie art. 183 kpk13 Lipca 2007

  narzeczona skorzysta z artykułu: Art. 183. KPK §. 1: Świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą (...)

 • Dowód z przesłuchania świadków23 Stycznia 2006

  wnioskująca znów może zadawać pytania uzupełniające, a w następnej kolejności może to robić strona druga. Świadek odpowiadając na pytania zwraca się nie do stron, lecz do Sądu, (...)

 • Współwłasność a służebności na nieruchomości11 Kwietnia 2005

  "drodze". Mam możliwość stania się współwłaścicielem tej drogi (mniejszościowym). Z odpowiedzi na moje uprzednie pytania do e-prawnika wynika, że w takim przypadku służebności (...)

 • Prawo do odmowy składania wyjaśnień25 Maja 2004

  niewinności. Co więcej odmowa złożenia wyjaśnień lub odmowa odpowiedzi na poszczególne pytania (podobnie jak nie przyznanie się do winy i brak skruchy) nie mogą powodować żadnych (...)

 • Prawo odmowy zeznań córki będącej świadkiem3 Marca 2006

  , świadek może odmówić odpowiedzi na zadane mu pytanie, jeżeli zeznanie mogłoby narazić jego lub jego bliskich, wymienionych w paragrafie poprzedzającym, na odpowiedzialność karną, (...)

 • Brak odpowiedzi na pytania zadane w przetargu 9 Września 2008

  warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.W opisanym stanie faktycznym, (...)

 • Kiedy upływa termin na zadawanie pytań w przetargu?22 Listopada 2013

  zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na takie zapytanie. Natomiast w przypadku, gdy wniosek taki wpłynie po wskazanym terminie, zamawiający może (ale nie musi) udzielić odpowiedzi na (...)

 • Brak pouczenia a prawo do obrony2 Sierpnia 2006

  pierwszej rozprawy na moją prośbę o wyjaśnienie treści uzasadnienia aktu oskarżenia, otrzymałem odpowiedz sędziego: "przewodniczący nie będzie udzielał odpowiedzi na jego pytania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane