Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  działanie musiałoby naruszać prawa pracownika, które wynikają ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego. Na przykład, kurator (zaznaczając na razie, że nie wchodzimy w zakres jego (...)

 • Odmowa odpowiedzi na pytanie w trybie art. 183 kpk13 Lipca 2007

  narzeczona skorzysta z artykułu: Art. 183. KPK §. 1: Świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub osobę dla niego najbliższą (...)

 • Dowód z przesłuchania świadków23 Stycznia 2006

  wnioskująca znów może zadawać pytania uzupełniające, a w następnej kolejności może to robić strona druga. Świadek odpowiadając na pytania zwraca się nie do stron, lecz do Sądu, (...)

 • Współwłasność a służebności na nieruchomości11 Kwietnia 2005

  "drodze". Mam możliwość stania się współwłaścicielem tej drogi (mniejszościowym). Z odpowiedzi na moje uprzednie pytania do e-prawnika wynika, że w takim przypadku służebności (...)

 • Prawo do odmowy składania wyjaśnień25 Maja 2004

  niewinności. Co więcej odmowa złożenia wyjaśnień lub odmowa odpowiedzi na poszczególne pytania (podobnie jak nie przyznanie się do winy i brak skruchy) nie mogą powodować żadnych (...)

 • Prawo odmowy zeznań córki będącej świadkiem3 Marca 2006

  , świadek może odmówić odpowiedzi na zadane mu pytanie, jeżeli zeznanie mogłoby narazić jego lub jego bliskich, wymienionych w paragrafie poprzedzającym, na odpowiedzialność karną, (...)

 • Kiedy upływa termin na zadawanie pytań w przetargu?22 Listopada 2013

  zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na takie zapytanie. Natomiast w przypadku, gdy wniosek taki wpłynie po wskazanym terminie, zamawiający może (ale nie musi) udzielić odpowiedzi na (...)

 • Brak odpowiedzi na pytania zadane w przetargu 9 Września 2008

  warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.W opisanym stanie faktycznym, (...)

 • Brak pouczenia a prawo do obrony2 Sierpnia 2006

  pierwszej rozprawy na moją prośbę o wyjaśnienie treści uzasadnienia aktu oskarżenia, otrzymałem odpowiedz sędziego: "przewodniczący nie będzie udzielał odpowiedzi na jego pytania (...)

 • Odczytywanie zeznań przez stronę1 Kwietnia 2004

  składają zeznania ustnie i udzielają odpowiedzi na postawione pytania. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 9 kwietnia 1954 r. (OSN 1954, nr 4 poz. 93) odczytywanie przez stronę na (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Rozwód

  Witam Podjęłam decyzje o rozwodzie z moim mężem, który przebywa obecnie w zakładzie psychiatrycznym, ja natomiast jestem bezrobotna, czy mogę w (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane