Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Obowiązek złożenia zeznania PIT-3814 Lipca 2006

  dla podatników, którzy w roku podatkowym uzyskali przychody z odpłatnego zbycia: papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, pochodnych instrumentów finansowych (...)

 • Dochód ze zbycia akcji w 2001 roku5 Listopada 2005

  odpłatnego zbycia papierów wartościowych, które są dopuszczone do publicznego obrotu papierami wartościowymi, nabytych na podstawie publicznej oferty lub na giełdzie papierów wartościowych, (...)

 • Zbycie akcji nabytych przed 1 stycznia 2004 r.5 Kwietnia 2006

  ;2004 r. Zgodnie natomiast z powołanym przepisem art. 52 pkt 1 lit. b, zwalnia się od podatku dochodowego m.in. dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, które (...)

 • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji29 Kwietnia 2005

  cenę nabycia zbywanych papierów, w przeciwnym wypadku stosuje się metodę FIFO – pierwsze przyszło/pierwsze wyszło. Przychód ze zbycia papierów wartościowych powstaje w dacie (...)

 • VAT i PCC od sprzedaży udziałów w spółce z o.o.17 Maja 2006

  czynność jest zwolniona z podatku od towarów i usług, a zgodnie z art. 2 pkt 4 ww. ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie podlega temu podatkowi (tak: Informacja Pierwszego Mazowieckiego (...)

 • Opodatkowanie zbycia udziałów16 Sierpnia 2007

  zasady od dochodów uzyskanych z odpłatnego zbycia papierów wartościowych lub pochodnych instrumentów finansowych i z realizacji praw z nich wynikających oraz z odpłatnego zbycia udziałów (...)

 • Opodatkowanie zbycia świadectw udziałowych27 Kwietnia 2006

  od osób fizycznym nie stosuje się do opodatkowania dochodów uzyskanych po dniu 31 grudnia 2003 r. z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, o których mowa w art. 52 pkt 1 lit. b ustawy o (...)

 • Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości8 Marca 2006

  dochodowym od osób fizycznych, źródłem przychodów jest odpłatne zbycie m. in. nieruchomości lub ich części  oraz udziału w nieruchomości, jeżeli to zbycie nie następuje (...)

 • Rozliczenie roczne podatku od zysków giełdowych22 Grudnia 2005

  , przychód z kapitałów pieniężnych, odpłatne zbycie akcji

 • Zniesienie współwłasności a podatki12 Maja 2008

  ust. 1 pkt 8 lit. a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych) – jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane przed (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Akcje pracownicze

  Proszę o pomoc moze ktoś wie ,czy otrzymane prawo do akcji pracowniczych przed rozwodem wchodzi do podziału po rozwodzie czy to jest jako majatek odrebny, (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • skarga pauliańska a zrzeczenie się dziedziczenia przez dlużnika

  Witam wszystkich! Mieszkam razem z dziadkiem w mieszkaniu komunalnym. Pojawiła się możliwość wykupu mieszkania za kilka procent jego wartości. W (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane