Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Samochód wspólnika w spółce cywilnej7 Lutego 2007

  uzyskania - dochód, który stosownie do udziału podlega opodatkowaniu osobno u każdego ze wspólników. W zakresie odliczania VAT od paliwa należy wskazać, iż od dnia 22 (...)

 • Wyjazd za granicę wynajętym samochodem osobowym21 Maja 2006

  . Peugeot 307 jest samochodem osobowym, czyli takim, do którego zakup paliwa nie uprawnia do odliczenia kwot podatku naliczonego. Odpowiadając wprost na Pana pytanie: kwoty naliczonego podatku (...)

 • Samochód w spółce z o.o.7 Grudnia 2007

  rozliczenia VAT od ich zakupu oraz od paliwa. My twierdzimy, że zakupiliśmy i eksploatujemy samochody ciężarowe, a więc z pełnym odliczeniem VAT od ich zakupu i z (...)

 • Odliczanie VAT od auta - brak zaświadczniea26 Marca 2007

  . Jesteśmy pewni, że samochód spełni wymagania dla celów odliczania VAT. Czy możemy odliczyć teraz - bez posiadania przeprowadzonego badania - VAT w całości od zakupu tego auta i odliczać (...)

 • Naprawa samochodu z OC sprawcy a VAT2 Października 2008

  , aby nie ponosić dodatkowej straty w postaci VAT, którego podobno nie można odliczyć? Stosownie do postanowień art. 86 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) w (...)

 • Samochód ciężarowy do 3,5 t z homologacją13 Stycznia 2009

  odliczenia VAT-u od paliwa! paliwo, samochód ciężarowy, odliczenie VAT, ETS

 • Ważność homologacji fabrycznej pojazdu z 2003 r.3 Kwietnia 2007

  ; aby VAT zawarty w paliwie używanym do jego napędu mógłby być odliczony - musiałby być zakwalifikowany np. do kategorii pojazdów: mających jeden rząd siedzeń oddzielony od (...)

 • Zmiana samochodu z ciężarowego na osobowy a VAT1 Sierpnia 2007

  natomiast, iż przedsiębiorcy, którzy po wejściu Polski do Unii Europejskiej stracili prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów z kratką, mogą wystąpić (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu5 Lutego 2007

  kwoty VAT z faktury zakupu. W przypadku zakupu podatek VAT odliczony zostanie bezpośrednio z faktury dokumentującej zakup. Zaś w przypadku leasingu VAT będzie odliczany od kolejnych (...)

 • Odzyskanie przez polską firmę VAT-u z zagranicy7 Lutego 2006

  VAT za granicą będę mógł odzyskać i gdzie? Polscy podatnicy mogą otrzymywać zwrot VAT zapłaconego za granicą od 2001 r., bowiem wtedy weszły w życie przepisy umożliwiające odzyskanie (...)

 • VAT od wyposażenia biurowego 24 Kwietnia 2009

  lub do zwrotu różnicy na rachunek bankowy. Podatnik może zatem albo odkładać odliczenie VAT na przyszłość i pomniejszać o ten VAT np. przyszły VAT należny (nie (...)

 • Dodatkowe badanie techniczne samochodu19 Grudnia 2006

  to poprzedni nabywca złożył w urzędzie skarbowym. W samochodzie nie zaszły żadne zmiany konstrukcyjne. Zależy nam oczywiście na odliczaniu VAT od paliwa do tego samochodu. Czy (...)

 • Odliczenie VAT-u od paliwa do koparki2 Sierpnia 2004

  Czy można odliczyć VAT od zakupionego paliwa do KOPARKO-ŁADOWARKI BOREX służącej do prac ziemnych? Pojazd został zakupiony w 2003 r. wprowadzony jest do ewidencji (...)

 • Odszkodowanie z AC i działalność gospodarcza a VAT4 Września 2009

  W lipcu br. zglosiłem szkodę całkowitą z AC. Ubezpieczyciel wyplacił mi odszkodowanie pomniejszone o podatek VAT. Auto osobowe kupiłem od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  proporcji. W przypadkach takich jak opisane w pytaniu faktycznie odliczenie VAT jest problematyczne. Dokonywane odliczenie VAT od ponoszonych wydatków bieżących jest (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  być zaliczone do kosztów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym. Innymi słowy regulacje w podatku VAT zależne są od uregulowań w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych. (...)

 • Odliczenie VAT - reprezentacja i reklama10 Sierpnia 2005

  interpretację, przyjmując w swoim stanowisku dopuszczalność odliczenia VAT. Opodatkowaniu podatkiem VAT podlegają, co do zasady, czynności wymienione w art. 5 ust 1 ustawy o podatku (...)

 • Zwrot VAT24 Kwietnia 2009

  zwrotu VAT (w ciągu 60 dni) nie ma zastosowania do podatników, którzy w danym okresie rozliczeniowym nie dokonali czynności opodatkowanych. W ich przypadku termin na dokonanie zwrotu (...)

 • Likwidacja działalności a środki trwałe5 Czerwca 2007

  podlegających opodatkowaniu, obowiązanego na podstawie art. 96 ust. 6 do zgłoszenia zaprzestania działalności naczelnikowi urzędu skarbowego. Wymieniony przepis ma zastosowanie do towarów, (...)

 • Art. 88 ust. 1 pkt 3 ustawy o VAT23 Września 2005

  odliczeń podatku, np. od paliwa wykorzystywanego do napędu tego pojazdu. Jeżeli zaświadczenie nie potwierdzi spełnienia tych wymagań, podatnik nie miał prawa dokonywać odliczenia podatku. (...)

 • VAT przy likwidacji działalności gospodarczej1 Sierpnia 2006

  podlegających opodatkowaniu, obowiązanego na podstawie art. 96 ust. 6 do zgłoszenia zaprzestania działalności naczelnikowi urzędu skarbowego. Wymieniony przepis ma zastosowanie do towarów, (...)

 • Odliczenie VAT-u od mieszkania8 Lipca 2010

  umożliwiający odliczenie przez nas VAT-u? Czy ma znaczenie, że mieszkania w budynku były sprzedawane z 7% VAT-em? Czy ewentualnie musielibyśmy zarejestrować się jako podatnicy VAT (...)

 • Usługi rzeczoznawstwa a zwolnienie z VAT13 Grudnia 2007

  względu na wysokość obrotów muszą być opodatkowane VAT? Czy w przypadku możliwości rezygnacji z bycia podatnikiem VAT od zakupionych środków trwałych, np. od zakupu komputera, (...)

 • Odliczenie podatku VAT od zakupu oleju silnikowego11 Września 2007

  Do celów prowadzonej działalności gospodarczej używam samochodów osobowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie odliczam podatku VAT od nabytego paliwa silnikowego i gazu (...)

 • Faktury z innych państw UE9 Marca 2006

  :  - jeżeli podatnik zwolniony jest od setOstatni( '23' ); podatku od towarów i usług lub nabył towary i usługi w celu wytworzenia albo odprzedaży towarów lub świadczenia usług zwolnionych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Vat od ciężarówki

  Art 88 ust 1 pkt 3 z 11 marca 2004 mowi o odliczeniu Vat od paliwa do samochodu ciężarowego. z podanego wzoru wynika iz moje mondeo combi ma za małą (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • zwrot Vat poprawność odliczenia

  Ubiegam sie o zwrot vatu w terminie 180 dni na konto. Dowiedziałam sie, że w odpowiednim czasie będę musiała dostarczyć ewidencje do US i wszystkie (...)

 • vat od paliwa 2011 zostanie na stałe?

  Został podniesiony VAT ale słyszałem również, że ma to być po pewnym czasie cofnięte. Wydaje mi się, że państwo nie tak szybko zrezygnuje z (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane