Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Uregulowanie kwestii majątkowych po rozwodzie28 Stycznia 2005

  własną odpowiedzialność. Wobec tego wymontowałem element pieca, który uniemożliwia uruchomienie, aby zatrzymać montaż, gdyż żona nie chce przedstawić dokumentów pieca, wymagań montażowych, (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę8 Czerwca 2006

  być zaliczone do kosztów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym. Innymi słowy regulacje w podatku VAT zależne są od uregulowań w zakresie podatku dochodowego od osób (...)

 • Opodatkowanie budowy domu pomocy9 Grudnia 2009

  wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 217, poz. 1336) w § 6 ust. 2 pkt 1 utrzymano obniżoną do 7% stawkę podatku VAT do (...)

 • Opodatkowanie dochodu uzyskanego za granicą (USA)7 Kwietnia 2006

  przeliczona na złote polskie. Zaznaczyć, jednak należy, że odliczenie kwoty podatku zapłaconego za granicą nie może przekroczyć tej części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, (...)

 • Likwidacja działalności a środki trwałe5 Czerwca 2007

  ). Natomiast przy środkach trwałych nie może być mowy o ich dostawie jako czynności uzasadniającej odliczenie. Są one bowiem wykorzystywane w inny sposób na potrzeby działalności opodatkowanej, (...)

 • Podatek VAT a koszty uzyskania przychodu13 Lipca 2006

  wytworzenia albo odprzedaży towarów lub świadczenia usług zwolnionych od podatku od towarów i usług. Poza powyższym podatek VAT może być uznay za koszt, w tej części, w której zgodnie (...)

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  proporcji. W przypadkach takich jak opisane w pytaniu faktycznie odliczenie VAT jest problematyczne. Dokonywane odliczenie VAT od ponoszonych wydatków bieżących jest tak naprawdę (...)

 • Zasady rozliczania dochodów w zeznaniu PIT21 Lutego 2005

  pobranych w roku podatkowym przez płatnika. Składka na ubezpieczenie zdrowotne jest potrącana od podatku, a nie od dochodów. Jednocześnie przepisy nie zawierają ograniczenia, że nie (...)

 • VAT przy likwidacji działalności gospodarczej1 Sierpnia 2006

  ). Natomiast przy środkach trwałych nie może być mowy o ich dostawie jako czynności uzasadniającej odliczenie. Są one bowiem wykorzystywane w inny sposób na potrzeby działalności opodatkowanej, (...)

 • Zwrot ulgi za kasy fiskalne24 Listopada 2005

  , a w przypadku podatników, którzy wykonują wyłącznie czynności zwolnione od podatku lub są podatnikami zwolnionymi podmiotowo od podatku ze względu na małe obroty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane