Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  proporcji. W przypadkach takich jak opisane w pytaniu faktycznie odliczenie VAT jest problematyczne. Dokonywane odliczenie VAT od ponoszonych wydatków bieżących jest tak naprawdę (...)

 • Mobilny Internet oraz stałe łącze9 Lutego 2009

  , jeżeli wysokość wydatków została udokumentowana fakturą w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.Przepis nie odróżnia Internetu stacjonarnego (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi12 Sierpnia 2005

  odliczenia podatku zapłaconego za granicą, w Polsce podatek zapłacony za granicą podlega odliczeniu od podatku obliczonego od łącznych dochodów uzyskanych w roku podatkowym. W (...)

 • Odliczenia od dochodu i podatku za 200813 Stycznia 2009

  od dochodu, odliczenie od podatku, ulga na Internet

 • Odliczenie Internetu5 Lutego 2009

  sytuacji jesteśmy uprawnieni do odliczenia od podatku kwoty wynikającej z faktur za korzystanie z internetu w wysokości 760 zł? Zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 6a ustawy o podatku dochodowym (...)

 • Zmiana przeznaczenia samochodu a korekta VAT19 Listopada 2012

  podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ograniczonej wysokości (60% kwoty podatku określonej w fakturze, nie więcej jednak (...)

 • Odliczenie VAT od samochodu w leasingu24 Sierpnia 2012

  charakterze, kwotę podatku naliczonego stanowi 60 % kwoty podatku naliczonego od czynszu (raty) lub innych płatności wynikających z zawartej umowy, udokumentowanych fakturą. Suma kwot (...)

 • Ulga na Internet a miejsce zamieszkania28 Lutego 2006

  meldunkowym, którego niespełnianie grozi karą grzywny. ulga na Internet, Internet, miejsce zamieszkania, podatek dochodowy, odliczenie od dochodu

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT17 Października 2006

  określone w punkcie drugim stanowi, że w przypadku importu usług prawo do odliczenia podatku należnego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym (...)

 • VAT od zakupionego paliwa i serwisu motocykla24 Marca 2011

  . 1652) w okresie od dnia 1 stycznia 2011 r. do dnia 31 grudnia 2012 r., ograniczenie w zakresie odliczania podatku naliczonego przy nabyciu paliw silnikowych, oleju napędowego oraz gazu dotyczy

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odliczenie internetu

  Witam, Prosiłbym o poradę w sprawie odliczenia od podatku wydatków na internet. Moja sytuacja wygląda następująco. Cały 2011 rok mieszkam we Wrocławiu (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • odliczenie internetu od podatku

  Witam, samotnie wychowuję dziecko, czy mogę odliczyć internet? Do jakiej kwoty oraz czy wystarczą faktury Vat, na których mam również rachunek za (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • Odliczenia od podatku 2012.

  Witam. Skąd mogę pobrać najbardziej konkretne informacje na temat tego co można odliczyć od podatku w 2012 roku? Szukam informacji dotyczących odliczen (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane