Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odliczenie VAT a brak sprzedaży15 Lutego 2012

  proporcji. W przypadkach takich jak opisane w pytaniu faktycznie odliczenie VAT jest problematyczne. Dokonywane odliczenie VAT od ponoszonych wydatków bieżących jest tak naprawdę (...)

 • Mobilny Internet oraz stałe łącze9 Lutego 2009

  , jeżeli wysokość wydatków została udokumentowana fakturą w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług.Przepis nie odróżnia Internetu stacjonarnego (...)

 • Podwójne opodatkowanie i ulgi12 Sierpnia 2005

  odliczenia podatku zapłaconego za granicą, w Polsce podatek zapłacony za granicą podlega odliczeniu od podatku obliczonego od łącznych dochodów uzyskanych w roku podatkowym. W (...)

 • Zmiana przeznaczenia samochodu a korekta VAT19 Listopada 2012

  podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w ograniczonej wysokości (60% kwoty podatku określonej w fakturze, nie więcej jednak (...)

 • Ulga na Internet a miejsce zamieszkania28 Lutego 2006

  meldunkowym, którego niespełnianie grozi karą grzywny. ulga na Internet, Internet, miejsce zamieszkania, podatek dochodowy, odliczenie od dochodu

 • Data księgowania faktury w PKPiR i rejestrach VAT17 Października 2006

  określone w punkcie drugim stanowi, że w przypadku importu usług prawo do odliczenia podatku należnego powstaje w rozliczeniu za okres, w którym powstał obowiązek podatkowy w podatku należnym (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odliczenie internetu

  Witam, Prosiłbym o poradę w sprawie odliczenia od podatku wydatków na internet. Moja sytuacja wygląda następująco. Cały 2011 rok mieszkam we Wrocławiu (...)

 • vat od paliwa 2011 - co i jak ???

  Stracą na tym przede wszystkim konsumenci, którzy zapłacą więcej np. za usługi kurierskie, pocztowe oraz produkty spożywcze. Obecnie w przypadku (...)

 • odliczenie internetu od podatku

  Witam, samotnie wychowuję dziecko, czy mogę odliczyć internet? Do jakiej kwoty oraz czy wystarczą faktury Vat, na których mam również rachunek za (...)

 • Zakup samochodu sportowego na spółkę z o.o.

  Witam, chciałbym kupić samochód sportowy dla siebie, na spółkę z o.o. Auto (Mercedes SL500, dwuosobowy lub Mercedes CLS500, czteroosobowy) kosztuje (...)

 • Odliczenia od podatku 2012.

  Witam. Skąd mogę pobrać najbardziej konkretne informacje na temat tego co można odliczyć od podatku w 2012 roku? Szukam informacji dotyczących odliczen (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane