Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  odebranie konkretnego przedmiotu). § 3 stanowi, iż przeszukanie odzieży na osobie dłużnika oraz przedmiotów, które dłużnik ma przy sobie, poza miejscem zamieszkania, przedsiębiorstwem

 • Nabycie udziału od współwłaściciela nieruchomości25 Marca 2005

  . Celem postępowania o zniesienie współwłasności jest nowe ukształtowanie prawa własności rzeczy stanowiącej przedmiot współwłasności przez odebranie temu prawu cechy wspólności. Ten (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej10 Listopada 2009

  każdej jednostce Policji. Można także zadzwonić na tzw. niebieską linię. Wskazujemy, że w przypadku wniesienia o ograniczenie lub odebranie praw rodzicielskich sąd kierować się będzie przede wszystkim

 • Egzekwowanie należności5 Grudnia 2007

  legalnie stosować przymusową egzekucję świadczeń, tj. egzekwować je bez zgody (a często wbrew woli) dłużnika, np. poprzez odebranie i sprzedaż rzeczy czy zajęcie wynagrodzenia. Właściwym (...)

 • Nabycie prawa do lokalu najmowanego od spółdzielni13 Kwietnia 2007

  lokalu, a taki posiadacz nie może nabyć rzeczy przez zasiedzenie. Po drugie zasiedzenia jest możliwe tylko w przypadku ustanowionej już odrębnej własności lokalu. Odrębna własność lokalu powstaje (...)

 • Kontakty z dzieckiem a praca za granicą7 Września 2005

  obowiązków rodzicielskich, lecz działanie ojca wbrew dobru dziecka. Odebranie władzy rodzicielskiej nigdy nie może być sankcją za niewykonywanie obowiązków przez rodzica. Musi być zawsze uzasadnione (...)

 • Naruszenie posiadania w umowie najmu17 Marca 2004

  rozwiązaniu łączącego Zakład Komunalny (gminę) i najemcę stosunku prawnego możliwe jest odebranie przez właściciela (gminę) posiadania tej rzeczy. najem, ochrona posiadania, roszczenie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

  Mam niespełna 3-letniego synka. Dwa lata temu odeszłam od męża alkoholika. W tym roku dostałam rozwód. Przez cały okres separacji dostałam od niego (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

  Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane