Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Prawa i obowiązki pokrzywdzonego8 Sierpnia 2007

  pokrzywdzonego czy też oskarżyciela posiłkowego nie zwalnia go z obowiązku wydania rzeczy. Jeśli osoba władające rzeczą nie zgadza się na jej wydanie można przeprowadzić jej odebranie. (...)

 • Zarządca sądowy nieruchomością19 Września 2013

  wniosku o odjęcie zarządu, odebranie dłużnikowi pomieszczeń w zajętej nieruchomości) - po uchyleniu art. 932 - nie są zaskarżalne. współwłasność, zarządca sądowy, zmiana, wniosek

 • Egzekucja mieszkania a umowa najmu3 Listopada 2004

  ; naruszeniem zasady utrzymania rzeczy w stanie przydatnym do umówionego użytku jest jej odebranie najemcy przez osobę trzecią (np. eksmisja najemcy przez komornika). Wynajmujący może jednak (...)

 • Rzeczy zostawione przez byłego najemcę w lokalu24 Maja 2002

  zastrzeżeniem, że nie zabranie ich w określonym terminie spowoduje złożenie ich do depozytu sądowego.   najem, rzeczy najemcy, odebranie, opróżnienie mieszkania, depozyt sądowy

 • Zapłata i odbiór towaru po pewnym czasie5 Września 2006

  zwolnienie tych rzeczy spod egzekucji. sprzedaż, umowa, zawarcie umowy, data pewna, przechowanie, odebranie towaru

 • Przeszukanie mieszkania przez komornika28 Maja 2010

  odebranie konkretnego przedmiotu). § 3 stanowi, iż przeszukanie odzieży na osobie dłużnika oraz przedmiotów, które dłużnik ma przy sobie, poza miejscem zamieszkania, przedsiębiorstwem

 • Nabycie udziału od współwłaściciela nieruchomości25 Marca 2005

  . Celem postępowania o zniesienie współwłasności jest nowe ukształtowanie prawa własności rzeczy stanowiącej przedmiot współwłasności przez odebranie temu prawu cechy wspólności. Ten (...)

 • Zastrzeżenie własności w umowie sprzedaży22 Marca 2004

  stanowiłoby to naruszenie posiadania (w razie naruszenia posiadania posiadacz może dochodzić ochrony pomimo, iż nie jest właścicielem rzeczy). Wydanie mebli może nastapić tylko na drodze sądowej. (...)

 • Odebranie dziecka partnerowi matki9 Sierpnia 2007

  tygodnie i miesiąca wakacji). odebranie dziecka, władza rodzicielska, wspólne wykonywanie władzy, rozwód, partner matki, dziecko, opieka, nieobecność matki

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej10 Listopada 2009

  każdej jednostce Policji. Można także zadzwonić na tzw. niebieską linię. Wskazujemy, że w przypadku wniesienia o ograniczenie lub odebranie praw rodzicielskich sąd kierować się będzie przede wszystkim

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)

 • Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

  Mam niespełna 3-letniego synka. Dwa lata temu odeszłam od męża alkoholika. W tym roku dostałam rozwód. Przez cały okres separacji dostałam od niego (...)

 • Odebranie praw rodzicielskich a alimenty

  Przebywam za granicą. Odebrano mi prawa rodzicielskie. Jednak nie wiem, czy w takiej sytuacji polskie prawo rodzinne wymaga płacenia przeze mnie alimentów (...)

 • Odpowiedzialność za długi współmałżonka

  Mój mąż bez mojej wiedzy narobił olbrzymich długów w trakcie trwania naszego małżeństwa. Kiedy jego sprawki wyszły na jaw, podpisaliśmy intercyzę. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane