Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Ochrona środowiska a ochrona przyrody5 Stycznia 2006

  Departament ochrony przyrody jest częścią Ministerstwa Ochrony Środowiska. Czy pojęcie "przepisy dotyczące ochrony środowiska" obejmuje wyłacznie przepisy ujęte w Ustawie Prawo ochrony środowiska (...)

 • Sprawozdanie Rb-WS22 Lutego 2010

  wydatek zaliczyć do wydatków strukturalnych i wykazać w sprawozdaniu Rb-WS w dziale V Ochrona Środowiska i Zapobieganie Zagrożeniom pkt 46 Ochrona ścieków? Wypełniając sprawozdanie (...)

 • Sprzedaż pojazdów elektrycznych a środowisko4 Kwietnia 2007

  środowiska oraz administracyjnych kar pieniężnych są obowiązane, z zastrzeżeniem art. 284 ust. 2, (przepis ten dotyczy osób fizycznych) podmioty korzystające ze środowiska. Podmiot korzystający (...)

 • Kary za brak rekultywacji 29 Sierpnia 2011

  ze środowiska do uiszczenia na rzecz budżetów właściwych gmin, z zastrzeżeniem ust. 4, kwoty pieniężnej odpowiadającej wysokości szkód wynikłych z naruszenia stanu środowiska.  4

 • Przedkładanie wykazu o korzystaniu ze środowiska4 Stycznia 2008

  składania wykazu bez względu na to, w jakim zakresie korzysta ze środowiska. środowisko, ochrona środowiska, wykaz, marszałek województwa, przedsiębiorca, spółka, zanieczyszczenia

 • Uprawnienia straży gminnych [miejskich] w zakresie ochrony środowiska28 Lutego 2012

  Gruszecki, Komentarz do art.379 ustawy - Prawo ochrony środowiska. ochrona, środowiska, straż, miejska, uprawnienia

 • Rekultywacja powierzchni ziemi25 Kwietnia 2006

  Art. 6.1. ustawy o ochronie środowiska nakazuje zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu na środowisko. Art. 7.1. ww. ustawy mówi o tym, kto ponosi koszty usunięcia skutków zanieczyszczenia środowiska

 • Mycie samochodu w miejscu publicznym 26 Lipca 2010

  czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zieleni gminnej i zadrzewienia. Jak można zauważyć zadania gminy w zakresie ochrony środowiska (...)

 • Dopuszczalny poziom hałasu30 Marca 2011

  . 322 Prawa ochrony środowiska nakazuje bowiem stosować do odpowiedzialności za szkody spowodowane oddziaływaniem na środowisko przepisy Kodeksu cywilnego. ochrona środowiska, hałas, (...)

 • Nieważność z mocy prawa pozwolenia na budowę4 Stycznia 2006

  przepisu jest nieważność decyzji, np. o pozwoleniu na budowę, podczas wydawania której naruszono przepisy dotyczące ochrony środowiska. Przykładowo, zgodnie z art. 51 ustawy o ochronie środowiska, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Prawo do spokoju we własnym mieszkaniu...

  Wprowadziłem się do nowego bloku, gdzie przez prawie rok tolerowałem sąsiadów prowadzących prace budowlane w swoich mieszkaniach, w dni powszednie, (...)

 • uciążliwy sąsiad rolnik

  Witam Piszę do Państwa o pomoc ponieważ od pewnego czasu borykam się z problemem sąsiada rolnika który na swoje pole(do tej pory obsiewane plonami) (...)

 • Czy nadal mogę otrzymywać alimenty od ojca?

  Witam! Od października 2010 r. miałam zasądzone alimenty, wówczas zaczynałam studia podyplomowe. W lipcu, bieżącego roku miałam obronę pracy, (...)

 • Sprzedaz uzywanych części samochodowych z UK

  Witam wszystkich. mam pytanie. Jezeli kupie autko (iralndia) na chodzie i nim przyjade do kraju... i okaze sie ze nie oplaca mi sie go sprzedac w calosci (...)

 • sprowadzanie samochodów

  Co musze zrobic aby sprowadzic auto z niemiec, kupione od niemca bezposrednio z domu, co jest wymagane na granicy??? (robert) Nic nie jest wymagane na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane