Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zgłoszenie do ubezpieczenia w trakcie miesiąca12 Grudnia 2006

  miesięcznego wynagrodzenia w poprzednim kwartale, z zastrzeżeniem ust. 9 i 10. Natomiast, zgodnie z art. 18 ust. 9, za miesiąc, w którym nastąpiło odpowiednio objęcie ubezpieczeniami (...)

 • Odprowadzanie składek przez ZUS do OFE21 Lipca 2006

  Dlaczego ZUS odprowadza moje składki do OFE za prawie każdy miesiąc na raty (zdarzają się nie 2 a nawet 3 raty za 1 miesiąc), z czego OFE pobiera od każdej raty składki (...)

 • Obowiązek składkowy względem ZUS-u11 Lipca 2005

  powstał obowiązek względem ZUS. Zatem do 10 kwietnia należało wpłacić składkę za miesiąc marzec - zgodnie z regulacją zawartą w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych. (...)

 • Obowiązek regulowania należności względem ZUS-u8 Lipca 2005

  Kiedy powstaje zobowiązanie wobec ZUS-u? W danym miesiącu, którego dotyczy składka, czy w miesiącu następnym kiedy składka ma być opłacona? Inaczej czy ZUS może mnie ścigać (...)

 • Korekta rozliczeń z ZUS23 Października 2009

  jest przychodem pracownika w tym roku podatkowym, w którym go otrzymał, a w związku z tym przychód ten powinni postać wykazany wykazać w PIT-11 za rok bieżący. (...)

 • Brak dostępu do konta a płatności ZUS18 Grudnia 2008

  zapłaty ZUS za listopad. Co robić w takiej sytuacji? Co grozi za przekroczenie terminu? Czy pracownicy są ubezpieczeni (deklaracja DRA złożona w terminie)? Czy można opłacić (...)

 • Delegacja zleceniobiorcy18 Maja 2010

  za miesiąc 4000 zł. brutto Podlega ubezpieczeniu społecznemu i zdrowotnemu. Był w ciągu tego miesiąca na delegacji. Należy mu się dieta w wysokości 46 zł + zwrot kosztów za (...)

 • Urlop dla pracownika tymczasowego 26 Listopada 2008

  dwóch dni za każdy - pełny - miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego pracodawcy użytkownika lub więcej niż jednego pracodawcy użytkownika. Urlop nie przysługuje za okres, (...)

 • Składki na ubezpieczenie społeczne28 Stycznia 2009

  Żona z końcem miesiąca kończy 24 miesiące tzw. małego ZUS-u w swojej firmie jednoosobowej. Poprzedni miesiąc była na chorobowym i opłacała tylko składkę zdrowotną. Obecnie (...)

 • Kolejna umowa na 1/2 etatu a wymiar urlopu29 Marca 2007

  kalendarzowy miesiąc pracy odpowiada 1/12 wymiaru urlopu przysługującego pracownikowi zgodnie z art. 154 § 1 i 2. Niepełny kalendarzowy miesiąc pracy zaokrągla się w górę (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane