Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odpowiedzialność pracownika za straty pracodawcy24 Listopada 2004

  wywiązywali się sumiennie ze swoich obowiązków. Sąd orzekł o zasadności odmowy zapłaty przez pozwanego właśnie na skutek niewłaściwego wykonania usługi przez pracowników firmy. (...)

 • Pracownik, pracodawca a koszty procesu23 Listopada 2004

  postępowania, obciążenie kosztami

 • Zwrot kosztów w postępowaniu z prawa pracy19 Lipca 2005

  ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (kosztami sądowymi, których strona nie miała obowiązku uiścić lub których nie miał obowiązku uiścić kurator albo prokurator, sąd w orzeczeniu (...)

 • Umorzenie egzekucji na wniosek wierzyciela17 Maja 2007

  byłbym skłonny zadowolić się uzyskanymi dotychczas kwotami i umorzyć dochodzenie pozostałej części długu, tj. odsetek ustawowych za zwłokę zasądzonych przez sąd. Czy wierzyciel może w takiej (...)

 • Dopuszczenie dowodu w sprawie cywilnej12 Września 2005

  spornych kwestii w drodze rokowań, sąd może w orzeczeniu kończącym postępowanie obciążyć powoda kosztami procesu w całości lub części. Może to zrobić nawet w razie wygranej powoda. (...)

 • Pozew o zachowek26 Stycznia 2004

  strony reprezentowanej przez adwokata zalicza się wynagrodzenie, jednak nie wyższe niż stawki opłat określone w odrębnych przepisach i wydatki jednego adwokata, koszty sądowe oraz koszty nakazanego (...)

 • Zażalenie na orzeczenie o kosztach20 Maja 2008

  przez strony kosztów procesu, wymiar opłaty, zwrot opłaty lub zaliczki, obciążenie kosztami sądowymi, jeżeli strona nie składa środka zaskarżenia co do istoty sprawy, (...)

 • Nakaz zapłaty z weksla a zabezpieczenie17 Września 2007

  wniósł zarzuty. Wykonanie tego nakazu może być wstrzymane jedynie przez sąd i jedynie w razie wniesienia przez pozwanego stosownego wniosku w zarzutach od nakazu zapłaty. Wstrzymanie (...)

 • Opłata od pozwu o obniżenie alimentów18 Lipca 2006

  w przypadku sprawy o obniżenie alimentów liczy się w następujący sposób: należy obliczyć sumę płaconych alimentów za cały rok, a następnie obliczyć sumę alimentów w żądanej przez powoda (...)

 • Odrzucenie zarzutów od nakazu od zapłaty19 Marca 2013

  kosztów, określenie zasad ponoszenia przez strony kosztów procesu, wymiar opłaty, zwrot opłaty lub zaliczki, obciążenie kosztami sądowymi, jeżeli strona nie składa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • rozwód bez orzekania!

  Mam 23 lata i jestem prawie 9 miesięcy po slubie cywilnym. Niestety juz jestem zdecydowana na rozwód bez orzekania bo nie mam swiadkow ani dowodow na (...)

 • Weksel własny

  W trakcie trwania umowy został podpisany weksel własny in blanco wraz z umową wekslową. Dotyczy to działalności ubezpieczeniowej i umowy agencyjnej. (...)

 • Pozew o zapłatę

  Kochani, może ktoś z Was mi pomoże... W roku 2004 "znajomy" pomógł mi w uzyskaniu kredytu. Wtedy to ustnie umówiliśmy się na zapłatę (...)

 • Gotowe pozwy rozwodowe - wzory

  www.dokumenty.e-prawnik.pl Tutaj znajdziecie gotowe wzory pozwód rozwodowych, o alimenty, o separację i wszystko co związane z rozwodem. PROSZE O (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane