Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Odszkodowanie za brak znaku drogowego2 Kwietnia 2002

  Polskę Konwencja o Znakach i sygnałach drogowych. Wiedeń. 1968-11-08 (Dz.U.1988.5.42) Artykuł 31 wyraźnie stanowi, że granice robót drogowych na jezdni powinny być wyraźnie (...)

 • "Przeciąganie" postępowania przez dłużnika8 Marca 2005

  którym sąd winien wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych ropoznać. Generalnie termin uzależniony od tego, czy dłużnik dołączył do wniosku oświadczenie o swoim stanie majątkowym (w przeciwnym (...)

 • Prawomocny nakaz zapłaty - doręczenie7 Kwietnia 2009

  sądzie. Niekiedy taki wniosek będzie wystarczający. Sąd nadaje bowiem klauzulę wykonalności takiemu nakazowi z urzędu - nie jest więc konieczne wnioskowanie o nią. Natomiast istotniejszym jest wniosek (...)

 • Odpis testamentu17 Marca 2005

  . Opłata winna być uiszczona w znakach opłaty sądowej lub w kasie właściwego sądu. Gdy zaś chodzi o drugie pytanie, w sytuacji, gdy podpis spadkodawcy złożony pod treścią testamentu budzi (...)

 • Doręczenie wyroku27 Kwietnia 2005

  sądowa w znakach 20 zł; gdy wyrok wydał sąd okręgowy - opłata sądowa w kwocie 40 zł). Wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z pisemnym uzasadnieniem (...)

 • Zwrot kosztów zabezpieczenia roszczenia21 Marca 2005

  wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie (po wcześniejszym uiszczeniu 30 zł w znakach sądowych i po uiszczeniu 1/5 wartości roszczenia, w zakresie którego wnoszę o zabezpieczenie)? O (...)

 • Częściowe zwolnienie od kosztów a wezwanie26 Marca 2008

  Syn wystąpił w sprawie cywilnej przeciwko PZU z pozwem o zapłatę z tytułu polisy posagowej. Jednocześnie wystąpił do sądu o zwolnienie z opłaty sądowej, dokumentując to odpowiednimi dowodami

 • Stwierdzeniu nabycia spadku16 Marca 2005

  właściwego ze względu na miejsce ostatniego zamieszkania spadkodawcy. Podlega on opłacie sądowej stałej w wysokości 20 zł, która może być uiszczona w znakach opłaty sądowej, na stronach naszego (...)

 • Opłata sądowa w sprawie dotyczącej stosunku pracy9 Lutego 2012

  nie mniej niż 30 zł i nie więcej niż 100 tys. zł (art. 13 ust. 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych, Dz. U. 2010 r., Nr 90 poz. 594). Wówczas pozew należałoby opłacić w znakach

 • Zaliczka na poczet wydatków29 Sierpnia 2007

  , a następnie dołączyć do pisma przewodniego dowody wpłat, bądź w przypadku gdy wierzyciel uiści opłatę w znakach sądowych – nakleić je na pismo przewodnie. koszty, opłata, sądowa, znaki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane