Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • "Przeciąganie" postępowania przez dłużnika8 Marca 2005

  którym sąd winien wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych ropoznać. Generalnie termin uzależniony od tego, czy dłużnik dołączył do wniosku oświadczenie o swoim stanie majątkowym (w przeciwnym (...)

 • Odpis testamentu17 Marca 2005

  . Opłata winna być uiszczona w znakach opłaty sądowej lub w kasie właściwego sądu. Gdy zaś chodzi o drugie pytanie, w sytuacji, gdy podpis spadkodawcy złożony pod treścią testamentu budzi (...)

 • Doręczenie wyroku27 Kwietnia 2005

  sądowa w znakach 20 zł; gdy wyrok wydał sąd okręgowy - opłata sądowa w kwocie 40 zł). Wniosek o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku i doręczenie wyroku wraz z pisemnym uzasadnieniem (...)

 • Zwrot kosztów zabezpieczenia roszczenia21 Marca 2005

  wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie (po wcześniejszym uiszczeniu 30 zł w znakach sądowych i po uiszczeniu 1/5 wartości roszczenia, w zakresie którego wnoszę o zabezpieczenie)? O (...)

 • Stwierdzeniu nabycia spadku16 Marca 2005

  właściwego ze względu na miejsce ostatniego zamieszkania spadkodawcy. Podlega on opłacie sądowej stałej w wysokości 20 zł, która może być uiszczona w znakach opłaty sądowej, na stronach naszego (...)

 • Zaliczka na poczet wydatków29 Sierpnia 2007

  , a następnie dołączyć do pisma przewodniego dowody wpłat, bądź w przypadku gdy wierzyciel uiści opłatę w znakach sądowych – nakleić je na pismo przewodnie. koszty, opłata, sądowa, znaki (...)

 • Ochrona prawnokarna znaku towarowego15 Grudnia 2005

  pewnych sytuacjach stosować poprzednio obowiązującą ustawę o znakach towarowych z 1985 roku. Ma to miejsce w sytuacji, gdy działanie przestępcze sprawcy datowane jest na okres przed 22 sierpnia (...)

 • Znak towarowy a znak usługowy20 Lutego 2012

  inny sygnał dźwiękowy. Zgodnie z postanowieniem art. 120 ust. 3 pkt 1 p.w.p., ilekroć w ustawie jest mowa o znakach towarowych -rozumie się przez to także znaki usługowe, a co za tym idzie (...)

 • Wprowadzanie ograniczeń prędkości 24 Sierpnia 2010

  ;w drogowych uprawniony jest zarządca drogi. O tym, kto nim jest decyduje kategoria, do której dana droga może być zaliczona. W myśl art. 19 ustawy o drogach publicznych (Dz. U. z (...)

 • Fotoradar a Straż Miejska8 Lipca 2010

  przepis lub art. 97 kw (straż też ma uprawnienia do nakładania mandatów za naruszenie tego przepisu, a stanowi on o wykraczaniu przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane