Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Dziedziczenie z ustawy osoby niepełnoletniej29 Maja 2008

  przedstawiciela ustawowego konieczne jest uzyskanie zgody sądu opiekuńczego. Oświadczenie o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza złożone przez przedstawiciela ustawowego osoby (...)

 • Odstąpienie od umowy sprzedaży 15 Czerwca 2010

  oświadczenia o jej przyjęciu, a jeżeli dojście do składającego ofertę oświadczenia o jej przyjęciu nie jest wymagane - w chwili przystąpienia przez drugą stronę do wykonania (...)

 • Odwołanie oświadczenia o odrzucenia spadku19 Grudnia 2011

  Czy możliwe jest odwołanie oświadczenia o odrzuceniu spadku? Art.1018 Kodeksu cywilnego §1.Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku złożone pod warunkiem lub (...)

 • Uchylenie się od skutków prawnych oświadczenia o przyjęciu lub odrzuceniu spadku19 Grudnia 2011

  , złożyłby oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku o określonej treści. 1Kidyba Andrzej, Niezbecka Elżbieta, Komentarz do art.1019 Kodeksu cywilnego 2Kidyba Andrzej, (...)

 • Spłacanie kredytów po zmarłym ojcu14 Grudnia 2008

  Panie na 2 sposoby:poprzez oświadczenie złożona przed notariuszem;poprzez oświadczenie złożone przed sądem.Zgodnie z art. 1018 § 3 kodeksu cywilnego, oświadczenie o przyjęciu (...)

 • Odpowiedzialność za długi po zmarłych rodzicach11 Grudnia 2008

  . Pełnomocnictwo do złożenia oświadczenia o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku powinno być pisemne z podpisem urzędowo poświadczonym.Art. 641 § 1 kodeksu postępowania cywilnego (...)

 • Firma kurierska nie chce uznać reklamacji za zniszczony towar. 8 Maja 2015

  niezwłocznie po jej stwierdzeniu. § 2. Do zachowania powyższego terminu wystarczy wysłanie przed jego upływem zawiadomienia o wadzie. W tym przypadku kupujący zawiadomił Państwa o wadzie (...)

 • Odrzucenie spadku12 Marca 2010

  . Oświadczenie o przyjęciu lub o odrzuceniu spadku może być złożone w ciągu sześciu miesięcy od dnia, w którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania. (...)

 • Współwłasność a postępowanie spadkowe28 Września 2007

  postępowania o stwierdzenie praw do spadku. W myśl art. 641 § 1 kpc oświadczenie o przyjęciu lub odrzuceniu spadku powinno zawierać: imię i nazwisko spadkodawcy, datę i miejsce (...)

 • Obowiązkowe sporządzenie inwentarza15 Listopada 2006

  wart. 644 kpc w związku z art. 637 § 2 kpc obowiązek wydania z urzędu przez sąd postanowienia o sporządzeniu spisu inwentarza w razie złożenia oświadczenia o przyjęciu spadku z dobrodziejstwem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Darowizna

  Mam otrzymac mieszkanie wlasnosciowe - darowizna, trzecia grupa podatkowa (darczynca zyje i nadal w nim bedzie mieszkac). Jakich kosztow moge sie spodzieawac (...)

 • spadek po mamie

  Sprawa dotyczy spadku po mamie. Przedstawię sytuację Mama rok temu umarła na skutek wypadku samochodowego i zostawiła po sobie działkę. Działka (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Spadek z długami po ojcu - poziom komplikacji bliski zenitu

  Jestem jednym z trojki dzieci jakie pozostawil - kazde z innego malzenstwa. "Siostra" o ktorej wiem jest obywatelka Szwecji. Druga "siostra" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane