Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Jak zabezpieczyć się przed stratą mieszkania przez długi ojca? 22 Kwietnia 2015

  , mający służebność mieszkania może przyjąć na mieszkanie małżonka i dzieci małoletnie. Inne osoby może przyjąć tylko wtedy, gdy są przez niego utrzymywane albo potrzebne przy prowadzeniu gospodarstwa

 • Wspólne gospodarstwo domowe4 Lutego 2012

  sam fakt wspólnego zamieszkiwania z rodziną przesądzał w każdym przypadku o prowadzeniu z nią wspólnego gospodarstwa domowego. Oznacza to, że określając status (...)

 • Rozliczenia przy podziale majątku9 Lutego 2010

  pożycia małżonków, a przede wszystkim nieprowadzenie przez nich wspólnego gospodarstwa domowego, może uzasadniać oddalenie powództwa o dostarczanie środków (...)

 • Zgoda żony na wyrejestrowanie z KRUS10 Sierpnia 2009

  pracujący w gospodarstwie rolnym i nie uczestniczący ze współmałżonkiem w prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub gospodarstwa domowego bezpośrednio związanego z gospodarstwem (...)

 • Oświadczenie o pochodzeniu środków pieniężnych5 Maja 2003

  ? Jeżeli faktycznie środki, które zostały przeznaczone na zakup nieruchomości pochodzą z majątku odrębnego Pani małżonka, oświadczenie złożone przed notariuszem jest wystarczające. Takie (...)

 • Zakup nieruchomości przez małżonków14 Maja 2003

  wspólnego, a w akcie notarialnym nie zostanie zamieszczone oświadczenie, iż środki pochodzą z majątku odrębnego któregoś z Państwa, działka należeć będzie do Państwa majątku wspólnego. (...)

 • Przydział lokalu komunalnego8 Stycznia 2007

  szczególności: wysokość dochodu gospodarstwa domowego uzasadniającą oddanie w najem lub w podnajem lokalu na czas nieoznaczony i lokalu socjalnego, oraz wysokość dochodu gospodarstwa (...)

 • Rozwód i podział majątku wspólnego21 Lipca 2006

  , szacunku, zaufania), obejmuje współżycie fizyczne, w dziedzinie gospodarczej zaś znajduje zwłaszcza wyraz w prowadzeniu wspólnego gospodarstwa domowego, w zamieszkiwaniu razem, niekiedy (...)

 • Ubezpieczenie z KRUS małżonka17 Lipca 2008

  AUr 126/95), małżonek rolnika nie pracujący w gospodarstwie rolnym i nie uczestniczący ze współmałżonkiem w prowadzeniu gospodarstwa rolnego lub gospodarstwa domowego bezpośrednio (...)

 • Czy klient ma prawo żądać wymiany towaru? 20 Maja 2015

  cywilnego o rękojmi za wady przy sprzedaży. W szczególności o uprawnieniach kupującego mówi art. 560 § 1 kodeksu cywilnego, który ma brzmienie: Jeżeli rzecz sprzedana (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Egzekucja z wynagrodzenia - umowa zlecenie, postępowanie przed sądem

  Witam Firma netia podała mnie do sądu o zapłatę, domaga się ode mnie kwoty 9 tys. zł dostałem nakaz zapłaty w marcu zeszłego roku, od nakazu sporządziłem (...)

 • Poradźcie...

  Proszę o radę... Żyłam w chorym związku - nie będę się na ten temat rozpisywała, bo to już na szczęście przeszłość. We wrześniu 98 r. odeszłam (...)

 • Zaległe alimenty. Pilnie szukam pomocy .

  Witam Jestem płatnikiem alimentów.Moje zadłużenie z tego tytułu wynosiło ok 1500zł do końca 2010r. a od stycznia 2011r już prawie 20000zł. Czy (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)

 • Długi po ojcu

  Witam, Zmarły Ojciec pozostawił dług w ZUS-ie oraz w Funduszu Alimentacyjnym na kwotę ok 60 tys. zł, co do majątku max 1 tys. zł. W związku z tym (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane