Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Powstanie obowiązku podatkowego od spadku8 Grudnia 2006

  przebiegu sprawy? Na podstawie obecnej ustawy jeszcze sprzed nowelizacji, powstanie obowiązku podatkowego w przypadku dziedziczenia następuje z chwilą przyjęcia spadku. Oświadczenie o (...)

 • Pozew o stwierdzenie nieważności umowy22 Stycznia 2007

  W jakim czasie od zawarcia umowy można wnieść pozew o stwierdzenie jej nieważności z powodu pozorności czynności prawnej? Art. 83 kodeksu cywilnego przewiduje, że nieważne jest oświadczenie (...)

 • Opłata od zgłoszenia wniosku o upadłość24 Stycznia 2005

  przeprowadzenia dowodu z opinii biegłego. Wierzyciel jednak, inaczej niż dłużnik, może uzyskać sądowe zwolnienie od kosztów sądowych na podstawie art. 113 kodeksu postępowania cywilnego, (...)

 • Treść pozwu o zmniejszenie alimentów16 Lipca 2002

  Jak sformułować pozew o zmniejszenie świadczeń alimentacyjnych na podstawie art. 138 k. r. o.? Chodzi o trójkę dzieci w wieku 25, 22 i 15 lat mieszkających z matką. Czy dla każdego (...)

 • Uprawnienia komornika21 Marca 2012

  Na podstawie art. 762 § 2 k.p.c. komornik może ukarać osobę grzywną za udzielanie wyjaśnień świadomie fałszywych. Sytuacja ta (jak wynika z Państwa odpowiedzi tutaj http://e-prawnik.pl/moj-eprawnik

 • Postępowanie rozwodowe18 Kwietnia 2007

  sprawie o rozwód toczy się przy drzwiach zamkniętych. Tak przesądził ustawodawca (art. 427 kodeksu postępowania cywilnego), zatem na sali rozpraw nie będzie publiczności. Poza samymi stronami (...)

 • Skazanie za składanie fałszywych zeznań23 Grudnia 2005

  postępowaniu cywilnym. W takiej sytuacji sąd nie może oprzeć orzeczenia na podstawie dowodów, które zostały uznane przez sąd karny za fałszywe. Natomiast, jeżeli dana osoba była skazana (...)

 • Termin złożenia deklaracji o nabyciu spadku6 Lutego 2009

  przepisy Ordynacji podatkowej, w tym w szczególności art. 12 tej ustawy. Zgodnie z art. 12 § 6 Ordynacji podatkowej, termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo (...)

 • Sprowadzanie samochodu z zagranicy a formalności jakich należy dokonać4 Kwietnia 2011

  się będzie dla Pana uiszczenie akcyzy, opłaty recyklingowej oraz wykonanie badania technicznego. Zgodnie z art. 72 ustawy Prawo o ruchu drogowym rejestracji dokonuje się na podstawie: (...)

 • Postępowanie w sprawach wydania zaświadczenia europejskiego tytułu egzekucyjnego10 Grudnia 2011

  takiego zaświadczenia możliwe jest prowadzenie egzekucji z tytułu egzekucyjnego w każdym państwie członkowskim. Zgodnie z art. 795 z ind. 1 par. 1 k.p.c. jeżeli tytuł egzekucyjny (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Pobieraczek - wezwanie do zapłaty i niekompletne dane. Pomocy!!!

  Witam! Potrzebuję pilnej porady Myślę, że sprawa jest niektórym z państwa znana, bo była kiedyś nagłaśniana przez media. Chodzi o serwis pobieraczek.pl, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane