Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Klauzula wykonalności w wyroku rozwodowym 24 Lipca 2012

  .  Córka powinna więc w piśmie do komornika wnioskować o przesyłanie alimentów na jej konto. Na zakończenie wskazujemy, że zgodnie z przepisem art. 1082 kpc sąd (...)

 • Podstawa żądania opłaty za kopie z akt komornika24 Września 2007

  Na pytanie o prawo żądania od komornika kserokopii z akt egzekucyjnych na podstawie art. 525 Kpc otrzymałem od Państwa odpowiedź, która nie wyjaśnia mi jednak do końca (...)

 • Pełnomocnik w procesie cywilnym21 Kwietnia 2006

  Na podstawie powierniczego przelewu wierzytelności uzyskałem przeciwko dłużnikowi nakaz zapłaty (na moje nazwisko), ale on złożył zarzuty. Problemem jest dla mnie odległość do sądu (...)

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego21 Stycznia 2012

  urzędu i z mocy prawa. Do umorzenia dochodzi z urzędu ze względu na bezskuteczność egzekucji. Stanowi o tym art. 824 § 1 pkt 3 k.p.c.:Art. 824. § 1. Postępowanie umarza (...)

 • Kiedy mogę wytoczyć powództwo przeciwegzekucyjne?1 Grudnia 2011

  wcześniej nie mógł podnieść (Zgodnie z art. 787 k.p.c. tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim sąd nada klauzulę wykonalności także (...)

 • Sprostowanie świadectwa pracy3 Sierpnia 2011

  .2 KODEKSU PRACY, W ZWIĄZKU Z ART.52 ART.1 PKT. 1 KODEKSU PRACY\". Czy w związku z takim zapisem na świadectwie pracy pracownik powinien wystąpić, w pierwszej kolejności, do pracodawcy (...)

 • Fałszywe zeznania a przebieg procesu cywilnego14 Grudnia 2005

  cywilne. Jednakże w razie zawieszenia postępowania cywilnego na podstawie art. 177 § 1 pkt 4 kpc, Sąd obowiązany jest interesować się na bieżąco przebiegiem postępowania (...)

 • Procedura legalizacji samowoli budowlanej12 Kwietnia 2011

  budowlane. W postępowaniu legalizacyjnym prowadzonym na podstawie art. 49 organ jest ponadto zobowiązany w drodze postanowienia określić wysokość opłaty legalizacyjnej.   (...)

 • Nieuzupełnienie braków formalnych pisma13 Grudnia 2004

  Postępowanie w sprawie z wniosku o złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu sądowego zostało zawieszone na podstawie art. 177 § 1 pkt 6 Kodeksu postępowania cywilnego na mocy (...)

 • Wysokość opłaty za poszukiwanie majątku dłużnika23 Lutego 2009

  sądowych i egzekucji. Brzmi ono: W razie odnalezienia majątku dłużnika w trybie określonym w ust. 1 [na podstawie art. 797[1] k.p.c. - przyp. e-prawnik.pl] komornik pobiera opłatę (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • DUKTATORZE ODDAJ MI SYNA ŻYCIE WOLNOŚĆ !!!

  STANISŁAW RÓŻAŃSKI AGAINST HUMAN RIGHTS VIOLATIONS AND TERROR IN POLAND NUMBER 55339/00 64106/11 e - mail : daniel.rozanski38@wp.pl (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • CZY KOMORNIK MIAŁ PRAWO?

  MAM PRZYZNANE ALIMENTY NA DWOJE DZIECI W KWOCIE 600 ZŁ, ZGŁOSIŁAM SPRAWE DO KOMORNIKA. ZAKŁAD PRACY PRZESŁAŁ NA JEGO KONTO KWOTĘ 600 ZŁ GDYŻ POZOSTAŁA (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane