Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Wybór na sołtysa a uprzednia karalność18 Kwietnia 2012

  pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Przepisy powołanej ustawy nie znajdują (...)

 • Ustawowe kryteria wymagane przy objęciu stanowiska pracownika samorządowego21 Stycznia 2012

  zatrudnionym na podstawie wyboru lub powołania może być osoba, która spełnia wymagania określone w ust. 1 oraz nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne (...)

 • Stosunek pracy ze skazanym policjantem21 Lipca 2005

  prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego. Policjant jednak został skazany za (...)

 • Niepodpisanie umowy przez Wykonawcę-konsekwencje15 Kwietnia 2009

  przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe (...)

 • Skazanie z art. 178a kk. a licencja na transport13 Maja 2010

  mowa o osobach starających się o wydanie licencji, które nie mogą być skazane wyrokiem za przestępstwo umyślne. Czy moja interpretacja, że ja posiadam, a nie staram (...)

 • Sposób wykazania niekaralności4 Czerwca 2007

  się i przedstawić Stowarzyszeniu zaświadczenie o niekaralności? O tym w jaki sposób kandydaci do komisji rewizyjnej powinni wykazać brak skazania za przestępstwo umyślne (...)

 • Jak założyć w Polsce kasyno? Czy obywatel Niemiec może to zrobić?31 Marca 2015

  spółki, oraz członkowie zarządu, rady nadzorczej i komisji rewizyjnej spółki nie byli skazani za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe Koncesji (...)

 • Popełnienie kilku przestępstw a recydywa23 Maja 2005

  skazany? Jeżeli sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary umyślne przestępstwo (...)

 • Nauczyciel skazany za przestępstwo umyślne27 Grudnia 2005

  karany za przestępstwo popełnione umyślnie nie może zostać nawiązany stosunek pracy.   Należy jednak pamiętać o instytucji zatarcia skazania, która polega na tym, iż z upływem (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy 17 Września 2010

  zostałem zatrzymany do kontroli (byłem trzeźwy). Za jazdę bez uprawnień zabranych prawomocnym wyrokiem zostałem skazany na grzywnę i wyrok 2 lata na 5 lat za niestosowanie się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Oświadczenie o niekaralności

  Witam, kandydowałem na stanowisko w służbie cywilnej i wymagane było oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)

 • odwieszenie wyroku i nowa grzywna

  Hello, czy sąd zawsze odwiesza karę pozbawienia wolności z zawieszeniu? Czy ma takie coś miejsce tylko, jeżeli w kolejnym wyroku również orzeczono (...)

 • Jaki to rodzaj przestępstwa?

  Witam czy posiadanie i handel narkotykami zalicza sie do tych przestepstw? -nie byli skazani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane