Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nauczyciel skazany za przestępstwo umyślne27 Grudnia 2005

  karany za przestępstwo popełnione umyślnie nie może zostać nawiązany stosunek pracy.   Należy jednak pamiętać o instytucji zatarcia skazania, która polega na tym, iż z upływem (...)

 • Karalność a licencja transportowa18 Maja 2010

  spełniony lub przestał być spełniany przez te osoby, jeżeli: a) zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa umyślne: karne skarbowe, przeciwko bezpieczeństwu (...)

 • Mandat radnego17 Marca 2009

  go w dniu wyborów". Prawa wybieralności nie posiadają zaś (zgodnie z art. 7 ust. 2 tej ustawy) osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądowym za przestępstwo umyślne (...)

 • Zatrudnienie kierowcy skazanego wyrokiem18 Stycznia 2006

  Czy możemy zatrudniać kierowcę skazanego prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo w ruchu drogowym (bez utraty uprawnień) jako firma swiadcząca usługi w zakresie (...)

 • Nie naprawienie szkody a odwieszenie wyroku19 Września 2006

  Mój dłużnik został skazany prawomocnym wyrokiem sądu w sprawie karnej i został zobowiązany do naprawienia szkody (finansowej). Po upływie określonego wyrokiem terminu aż do teraz (przeszło (...)

 • Kara nagany a funkcja prezesa zarządu25 Lutego 2008

  klientów. Za te czyny sąd wymierzył prezesowi karę nagany (w oparciu przepisy ustawy o nieuczciwej konkurencji). Czy kara ta może mieć wpływ na możliwość dalszego pełnienia przez prezesa (...)

 • Odwieszenie zawieszonej wyrokiem kary15 Stycznia 2004

  szczególności gdy popełnił inne przestępstwo niż podobne do tego, za które został sakzany albo jeżeli uchyla się od uiszczenia grzywny, od dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub (...)

 • Usługi taxi w spółce jawnej a licencja1 Listopada 2008

  dobrej reputacji; wymóg dobrej reputacji nie jest spełniony lub przestał być spełniany przez te osoby, jeżeli:zostały skazane prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa (...)

 • Audyt wewnętrzny w gminie15 Marca 2007

  oraz korzysta z pełni praw publicznych; nie była karana za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; posiada wyższe wykształcenie; posiada (...)

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności20 Marca 2007

  wykonania kary, jeżeli skazany w okresie próby popełnił podobne przestępstwo umyślne, za które orzeczono prawomocnie karę pozbawienia wolności. Przestępstwami podobnymi są przestępstwa (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Oświadczenie o niekaralności

  Witam, kandydowałem na stanowisko w służbie cywilnej i wymagane było oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo (...)

 • Eksmisja rozwiedzionego wraz z dzieckiem na które przyznano mu opiekę

  Rozwiodłem się. Sąd mi przyznał opiekę nad synem a mojej eks-małżonce je ograniczył. Przez cały okres trwania małżeństwa mieszkaliśmy u jej (...)

 • Czy pójdę siedzieć???

  Wtam wszystkich i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na 3 lata w zawieszeniu, teraz niedawno znowu (...)

 • odwieszenie wyroku i nowa grzywna

  Hello, czy sąd zawsze odwiesza karę pozbawienia wolności z zawieszeniu? Czy ma takie coś miejsce tylko, jeżeli w kolejnym wyroku również orzeczono (...)

 • Jaki to rodzaj przestępstwa?

  Witam czy posiadanie i handel narkotykami zalicza sie do tych przestepstw? -nie byli skazani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane