Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Procedura sprzedaży udziałów sp. z o. o.5 Lipca 2007

  Zarządu; wzory podpisów członków nowego Zarządu dane członków nowego Zarządu akt notarialny zawierający podjęte na Zgromadzeniu Wspólników uchwały. Po uzyskaniu (...)

 • Wspólnota w prawie budowlanym22 Maja 2007

  inwestora za fałszywe oświadczenie, to zależy ona między innymi od tego, czy składając oświadczenie wiedział o zaskarżeniu uchwały.   Nie można uznać takiego oświadczenia (...)

 • Wniesienie przedsiębiorstwa aportem21 Marca 2006

  powyższych elementów, podwyższenie kapitału będzie wymagało zmiany umowy spółki. Zakładamy, że konstrukcja umowy spółki z o.o., o której mowa w pytaniu, spełnia opisane wymagania. Uchwała (...)

 • Uchwała o podniesieniu kapitału zakładowego5 Stycznia 2006

  10 miesięcy. Podjęcie uchwały zawierającej wskazane rozstrzygnięcie nie jest z tego względu możliwe, iż do zgłoszenia wniosku o wpis do KRS konieczne jest przedłożenie oświadczenia członków (...)

 • Rezygnacja z funkcji prezesa zarządu 5 Lipca 2010

  zarządu. Ani zarząd, ani wspólnicy nie mogą zablokować czy też w inny sposób zniweczyć skuteczność tego oświadczenia. rezygnacja, oświadczenie o rezygnacji, członek (...)

 • Rejestracja wzoru przemysłowego29 Kwietnia 2002

  opublikowania w "Wiadomościach Urzędu Patentowego"; informacji o udzieleniu prawa. O wniesieniu sprzeciwu, o którym mowa wyżej, Urząd Patentowy niezwłocznie zawiadamia uprawnionego, (...)

 • Nieprawdziwe oświadczenie o wpłacie kapitału30 Października 2006

  pozbawienia wolności do lat 2.  Istnieją również przesłanki do pociągnięcia do odpowiedzialności cywilnoprawnej członków zarządu za działania opisane w pytaniu. Art. 291 kodeksu spółek (...)

 • Odpowiedzialność członków zarządu wobec spółki8 Marca 2008

  członków zarządu do zapłaty odszkodowania. Jeżeli członkowie zarządu będą uchylali się od odpowiedzialności za wyrządzenie szkody, spółka może wystąpić wobec członków (...)

 • Koszty wyodrębnienia lokalu15 Grudnia 2003

  ustanowienie odrębnej własności lokalu w tej nieruchomości. Art. 42 ust. 1 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych normuje procedurę działań spółdzielni po wniesieniu pierwszego wniosku (...)

 • Wymagania względem członków organów spółek11 Stycznia 2008

  ;(art. 167 § 3 ksh), oświadczenie - w tym przypadku - o nieposiadaniu numeru PESEL (§ 3. ust. 2  Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 21 grudnia 2000 r. w sprawie szczegółowego

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • Rezygnacja członka Zarządu wspólnoty oraz brak chęci pracy pozostałych członków

  W naszej wspólnocie jest następująca sytuacja: jeden członek Zarządu złożył oficjalną rezygnację a dwaj nie mogą przychodzić na zebranie Zarządu (...)

 • Rozwód a wykup mieszkania spóldzielczego lokatorskiego.

  Witam mam problem może ktoś potrafi mi odpowiedzieć na pytanie.Otóż po ślubie zameldowalam męża w mieszkaniu rodziców,bo chcielismy miec jeden (...)

 • płatne miejsca postojowe

  Witam wszystkich Mieszkam na osiedlu zamkniętym. Pod blokiem znajdują się miejsca postojowe. Do tej pory miejsca te były dla wszystkich mieszkańców (...)

 • Reprezentacja spółki.

  Moje pytanie jest następujące - Jeżeli do reprezentowania spółki uprawnieni są, między innymi, dwaj wiceprezesi działający razem, to czy wystarczy, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane