Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Nabycie nowego środka transportu w Unii29 Marca 2006

  opodatkować podatkiem VAT wskazanej transakcji. W przypadku nabycia nowych środków transportu, podatek VAT powinien być rozliczany i odprowadzany do urzędu skarbowego w kraju, w (...)

 • Podatek VAT w przypadku samochodu z USA2 Czerwca 2008

  których obowiązują różne stawki VAT – przed kupowaniem nowych środków transportu w tych krajach UE, w których obowiązują niższe stawki VAT (...)

 • Sprzedaż w zestawach gastronomicznych a VAT24 Lipca 2007

  W restauracji jest sprzedawany alkohol, taki jak piwo czy wódka. Wszystko jest sprzedawane w zestawie gastronomicznym, tj. alkohol z marżą 20% w stawce 22% VAT plus popcorn w (...)

 • Ryczałtowiec a zakup i sprzedaż samochodu5 Lutego 2007

  kwoty VAT z faktury zakupu. W przypadku zakupu podatek VAT odliczony zostanie bezpośrednio z faktury dokumentującej zakup. Zaś w przypadku leasingu VAT będzie odliczany od (...)

 • Samochód ciężarowy z Niemiec14 Stycznia 2009

  wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów i przywóz takiego samochodu do Polski nie rodzi obowiązku podatkowego w podatku od towarów i usług (VAT). Przy wewnątrzwspólnotowym (...)

 • Wycofanie samochodu z działalności gospodarczej10 Sierpnia 2010

  podstawie faktury VAT wykupiony w 03.2007 r. za kwotę netto 260 zł + VAT. Na tej podstawie został on wpisany do ewidencji środków trwałych i został odliczony 100% VAT. W (...)

 • Zerwanie umowy przez klienta a VAT3 Lutego 2006

  , czynność taka pozostaje w ogóle poza zakresem ustawy o VAT (tak: Informacja Podkarpackiego Urzędu Skarbowego w Rzeszowie z dnia 12 lipca 2004 r., PUS.II/443/148/2004; Informacja Urzędu (...)

 • Przekształcenie firmy jednoosobowej w s.c.24 Sierpnia 2006

  przysługuje, jeżeli podatnik nie jest w stanie wyodrębnić całości lub części kwot podatku, które posłużyłyby tylko czynnościom opodatkowanym), określona w ust. 1-8 jest dokonywana odpowiednio (...)

 • Rozwiązanie spółki cywilnej a kwestie podatkowe31 Stycznia 2005

  działalność? Czy może prowadzić działalność pod tą samą nazwą i z tym samym NIP VAT? Czy musi składać nowe dokumenty w urzędzie skarbowym, dostać nowy REGON i NIP VAT? (...)

 • Darowizna samochodu stanowiącego własność spółki1 Grudnia 2008

  W roku 2003 spółka z o.o. kupiła nowy samochód w Polsce w leasingu operacyjnym. Odliczyła w sumie cały VAT. Po okresie 4 lat - w roku 2007 wykupiła samochód (...)

 • Budowa a koszty i odliczenie VAT11 Lutego 2008

  (VAT), zgodnie z którym w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi, o którym mowa w art. 15, przysługuje prawo do (...)

 • Przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z o.o.11 Marca 2010

  posługiwała się własnym numerem NIP, to w zakresie podatkowym będzie ona następcą prawnym spółki cywilnej. Dlatego nie wystąpi konieczność korygowania VAT odliczonego od środka (...)

 • Udokumentowanie czynszu za lokal17 Sierpnia 2006

  działalnością gospodarczą w rozumieniu art. 3 pkt 9 Ordynacji podatkowej, w związku z tym osoba taka jest obowiązana wystawić rachunek. Obowiązek wystawienia przez podatnika rachunku w (...)

 • Rejestracja samochodu zakupionego przez syna w USA28 Marca 2006

  Polsce). Moje pytanie dotyczy sposobu postępowania w celu dokanania PRZEZE MNIE wszystkich opłat (cło, akcyza, VAT) oraz rejestracji tego samochodu NA MNIE w Polsce. W opisanym stanie (...)

 • Adres na fakturach VAT31 Maja 2007

  działalność gospodarczą w urzędzie miasta, w ewidencji działalności gospodarczej oraz w urzędzie skarbowym, w ewidencji podatkowej poda miejsce wykonywania działalności (...)

 • Odszkodowanie z polisy OC19 Stycznia 2001

  . Kupując nowy samochód wykupiłem ubezpieczenie AC/OC płacąc składkę brutto. Pech chciał, że po kilu miesiącach zdarzyła się szkoda, która została pokryta w ramach mojej polisy AC. Wszystko (...)

 • Sprzedaż samochodu wpisanego do środków trwałych30 Listopada 2009

  § 13 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z 28 listopada 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (...)

 • Przesyłka wartościowa z Kanady do Polski21 Marca 2007

  odprawione w urzędzie celnym w kraju docelowym przed dostarczeniem ich do odbiorcy. W przypadku przesyłek wymagających odprawy celnej polskie urzędy celne wymagają uiszczenia 22% podatku (...)

 • Definicja nowego środka transportu24 Stycznia 2006

  nie więcej niż 6 miesięcy; - za moment dopuszczenia do użytku pojazdu lądowego uznaje się dzień, w którym został on pierwszy raz zarejestrowany w celu dopuszczenia do ruchu drogowego lub (...)

 • Ujęcie importu środka trwałego z USA w PKPiR8 Maja 2009

  Dnia 10.10.2008 r. zakupiono sprzęt medyczny w USA; jego wartość wynosiła 949,99 USD, koszt transportu i prowizji 181,5 USD. Razem 1.131,49 USD, w PLN 3031,01 (zapłata z góry, kurs USD 2,6832). (...)

 • Zmiana zameldowania a działalność gospodarcza14 Grudnia 2005

  , właściwość miejscową organów podatkowych w sprawach niektórych zobowiązań podatkowych lub poszczególnych kategorii podatników, płatników lub inkasentów w sposób odmienny niż określony (...)

 • Podatek dochodowy od likwidacji spółki2 Lutego 2007

  . 24 ust. 5 ustawy o PIT (pkt 2), gdzie wskazuje się różne typy dochodów z udziału w zyskach osób prawnych, oraz i jest opodatkowany wg stawki 19 %. Uzyskany dochód należy jednak w tym przypadku

 • Podatek od sprzedaży mieszkania a zakup nowego6 Listopada 2006

  W lutym 2006 roku podpisałem umowę przedwstępną u Dewelopera na zakup lokalu mieszkalnego w nowo powstającym budynku. Budynek jest nadal w budowie. Zobowiązałem się w umowie na (...)

 • Cesja umowy leasingu operacyjnego samochodu24 Sierpnia 2012

  niż 6000 zł i księgowania faktur za raty i paliwo w całości do kosztów uzyskania przychodu? Cesja umowy w znaczeniu prawnym oznacza przelew praw i obowiązków wynikających z danej (...)

 • Klasyfikacja czynności na gruncie PKD15 Listopada 2010

  należałoby rozpoznać jak dla przychodów z działalności gospodarczej (zarówno w zakresie podatku dochodowego, jak i podatku VAT). W celu odpowiedzi na pytanie czy czynności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • VAT-25

  Witam, Zakupiłem motocyl w Stanach Zjednoczonych, motocyl przyszedl w kontenerze do Gdyni, nastepnie zostal oclony w Niemczech, gdzie zostało zapłacone (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Nowy Podatek Vat

  Słyszałam, że od 2010r. z płacenia podatku Vat są zwolnione firmy których dochód nie przekroczył 100tys. zł. moja firma jest płatnikiem Vat bo (...)

 • Realizacja usługi "Bezpieczny Telefon" w T-Mobile

  Witam! Mam taki problem. zniszczył mi się telefon (wypadł na balkonie i się najzwyczajniej roztrzaskał) zakupiony w t-mobile z usługą "bezpieczny (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.