Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie? 23 Kwietnia 2015

  prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie, o którym mowa w art. 13 ust. 5, ograniczenie to uwzględnia się w wydawanym prawie jazdy. 2a. Krajowe prawo jazdy wydane w państwie członkowskim

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  postanowienia o przysądzeniu własności, przekształcają się odpowiednio w prawo najmu, w prawo odrębnej własności do lokalu albo we własność domu jednorodzinnego.  Zlicytowana nieruchomość (...)

 • Podniesienie kapitału sp. z o.o. a prawa wspólnika17 Sierpnia 2007

  kwoty odpowiadającej ilości objętych udziałów i w przypadku niedopełnienia tego obowiązku, Spółka ma prawo żądać zapłaty należnej kwoty. Jednakże nowy udziałowiec może objąć nowe (...)

 • Wymiana prawa jazdy bez zameldowania w kraju11 Września 2007

  Posiadam stare Polskie prawo jazdy kategorii C wyrobione w wojsku (jestem obywatelem Polski). Prawo jazdy straciło ważność w 1998 roku z powodu nieaktualnych badan lekarskich. Aktualnie zrobiłem (...)

 • Wyłączenie prawa pierwszeństwa poboru akcji11 Sierpnia 2006

  następnie akcjonariuszom celem umożliwienia im wykonania prawa poboru na warunkach określonych w uchwale,  uchwała stanowi, że nowe akcje mają być objęte przez subemitenta w przypadku, gdy

 • Powołanie nowych dowodów w apelacji30 Maja 2008

  instancji. Dlatego sąd II instancji ma prawo pominąć nowe fakty i dowody powołane po raz pierwszy przed sądem II instancji, jeżeli strona miała możliwość powołania ich przed sądem I instancji. (...)

 • Kilka decyzji o warunkach zabudowy18 Marca 2008

  warunki zabudowy dla siebie. Zastanawiam się, czy nowe warunki zabudowy mogą zostać przepisane ze starych czy będą to juz całkiem nowe warunki, które mogą się w znacznym stopniu różnić (...)

 • Umowa o prace projektowe a prawo autorskie21 Września 2005

  , jeżeli pozwala ono na osiągnięcie celu mającego praktyczne znaczenie przy wytwarzaniu lub korzystaniu z wyrobów”. Prawo autorskie rzeczywiście przewiduje nadzór autorski, gdyż zgodnie z jego

 • Kurator spółki jako pracodawca23 Listopada 2004

  kurateli ma prawo np. zwalniać i zatrudniać pracowników, negocjować nowe umowy handlowe, prowadzić bieżącą działalność gospodarczą, kupować i sprzedawać towary, zbywać nieruchomości (...)

 • Wniosek o wymianę prawa jazdy wysłany pocztą10 Lutego 2006

  sprawdza się zgodność danych z danymi ujętymi w dokumencie tożsamości osoby.  Natomiast nowe prawo jazdy wydaje się uprawnionej osobie, w zależności od określonego we wniosku sposobu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Dni wolne za święta w sobotę

  1 i 3 maja to wolne dni. 1 - czwartek, 3 - sobota, co w takim razie z piątkiem, czy aby nie jest ustawowo wolnym dniem o pracy, jeżeli 3 maja wypada (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Reklamacja butów - zwrot gotówki

  Witam, moja narzeczona kupiła z koncem listopada kozaki za ca. 300 pln. Po niecałym miesiącu zareklamowaliśmy je, bo skóra zaczęła się łuszczyć (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • wypowiedzenie umowy o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego

  Czy pracownik może wypowiedzieć umowę o pracę w trakcie trwania zwolnienia lekarskiego i czy treść jest zgodna z kodeksem pracy-"wnoszę o wypowiedzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane