Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zaliczki i zwolnienie podmiotowe w VAT17 Sierpnia 2005

  , zarządzającego funduszami inwestycyjnymi, agenta, zleceniobiorcy lub innej osoby świadczącej usługi o podobnym charakterze. Nowa ustawa o VAT przewiduje, że zwalnia się od podatku (...)

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu28 Września 2016

  odnosi się do miejsca zamieszkania, a nie do miejsca zameldowania właściciela, wymaganie stałego zameldowania do zarejestrowania pojazdu nie znajduje podstaw w przepisach. Prawo o ruchu drogowym nie

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej? 23 Kwietnia 2015

  zachowanie miesięcznego terminu dla złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu liczonego od uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Zaprezentowane rozwiązanie - obowiązujące (...)

 • Jak przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla potrzebującego?8 Maja 2015

  ) adres do korespondencji; 4) dane osoby uprawnionej do reprezentowania komitetu społecznego; 5) oświadczenie o niekaralności za przestępstwa, o których mowa wyżej Oświadczenie o (...)

 • Czy kara pieniężna za jazdę bez biletu przedawnia się?10 Kwietnia 2015

  moment ustania przyczyny uchybienia powinien być uznany moment dostarczenia Panu pism, które świadczą o wydaniu nakazu zapłaty. I tutaj pojawia się problem bowiem wskazuje Pan, że dowiedział (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie19 Marca 2009

  jest możliwe, wiec zrozpaczona żona wyprowadza się, ale nadal jest zameldowana w tym mieszkaniu, bo nie ma mowy o meldunku w nowo wynajętym mieszkaniu. Czy żona będzie odpowiadać wobec spółdzielni

 • Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych31 Grudnia 2003

  najmniej 20 osób. W związku z faktem, iż już od dnia jutrzejszego (1 stycznia 2004 r.) obowiązuje nowa ustawa o zwolnieniach grupowych, nie sposób nie odnieść się do jej uregulowań. (...)

 • Zawieszenie działalności przez wspólnika s.c. 15 Czerwca 2010

  również od rozliczenia VAT (por. Kosikowski Cezary – op. cit). Instytucja zawieszenia działalności gospodarczej pociąga za sobą również obowiązek wznowienia tej działalności. Ustawa

 • Zwrot VAT od materiałów budowlanych5 Października 2006

  Uprzejmie proszę o podanie błędów, które często są popełniane przez osoby składające podanie o zwrot uniemożliwiające im uzyskanie tegoż zwrotu. Ustawa funkcjonuje już od dłuższego (...)

 • Umorzenie egzekucji a długi13 Czerwca 2007

  zamiaru zapłacić). Nie jesteśmy jednak w stanie napisać, o które konkretnie przestępstwo chodzi windykatorowi. Ustawa o upadłości konsumenckiej nie została jeszcze w ogóle uchwalona (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • rozwód - pilne

  witam, mam, a raczej mamy problem oczywiście chodzi o rozwód. Od roku mieszkam z moim kochanym za granicą. W taj chwili ciężko się ruszyć i popytać (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane