Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

sortuj według: trafność, data

 • Zameldowanie a rejestracja pojazdu28 Października 2008

  Osoba zamieszkiwała i była zameldowana w Warszawie, w dzielnicy Mokotów. Obecnie osoba ta wymeldowała się z meldunku mokotowskiego a zamieszkuje (bez meldunku) w Warszawie-Bemowo. W wydziale

 • Zaliczki i zwolnienie podmiotowe w VAT17 Sierpnia 2005

  , zarządzającego funduszami inwestycyjnymi, agenta, zleceniobiorcy lub innej osoby świadczącej usługi o podobnym charakterze. Nowa ustawa o VAT przewiduje, że zwalnia się od podatku (...)

 • Obowiązek podatkowy a nowa ustawa22 Listopada 2006

  , dlaczego nowa ustawa mnie nie dotyczy? Który artykuł tej ustawy o tym mówi? Nie mogę go znależć? Zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o zmianie ustawy o (...)

 • Mieszkanie spółdzielcze własnościowe po rozwodzie19 Marca 2009

  jest możliwe, wiec zrozpaczona żona wyprowadza się, ale nadal jest zameldowana w tym mieszkaniu, bo nie ma mowy o meldunku w nowo wynajętym mieszkaniu. Czy żona będzie odpowiadać wobec spółdzielni

 • Nowa ustawa hazardowa - art.2 ust.65 Lutego 2010

  Nowa ustawa hazardowa: art.2 ust. 6. Chciałbym zwrócić się do Ministra Finansów o wydanie decyzji czy dana gra jest grą losową w rozumieniu nowej ustawy hazardowej. Czy mogę wystąpić (...)

 • Świadczenie alimentacyjne - wspólne zamieszkiwanie8 Czerwca 2006

  inne mieszkanie. Obowiązek ten można również zrealizować przez świadczenie pieniężne. prawo rodzinne, kodeks rodzinny i opiekuńczy, świadczenia alimentacyjne, alimenty, ustawa o ewidencji (...)

 • Zwolnienie pracownika z przyczyn ekonomicznych31 Grudnia 2003

  najmniej 20 osób. W związku z faktem, iż już od dnia jutrzejszego (1 stycznia 2004 r.) obowiązuje nowa ustawa o zwolnieniach grupowych, nie sposób nie odnieść się do jej uregulowań. (...)

 • Nowa ustawa o kosztach cywilnych18 Stycznia 2006

  opłaty w związku ze skierowaniem takiej sprawy do sądu. Od kiedy te zmiany będą obowiązywać i jak dokładnie wyglądają koszty po zmianie? Nowa ustawa o kosztach cywilnych ma wejść (...)

 • Członkostwo w spółdzielni a zameldowanie24 Lutego 2004

  , spółdzielnia nie może odmówić Pani małżonkowi przyjęcia w poczet członków spółdzielni, jeżeli po zrzeczeniu się członkostwa wyrazi taką chęć. W zakresie obowiązków meldunkowych, obecnie ustawa (...)

 • Pozwolenie na użytkowanie27 Lipca 2010

  stycznia 1975 r. weszła w życie nowa ustawa regulująca te kwestie – ustawa z dnia 24 października 1974 r. Prawo budowlane. Również ten akt przewidywał, że przystąpić do (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • rozwód - pilne

  witam, mam, a raczej mamy problem oczywiście chodzi o rozwód. Od roku mieszkam z moim kochanym za granicą. W taj chwili ciężko się ruszyć i popytać (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane